16 lat TVN24

16 lat TVN24! Pierwszy polski całodobowy kanał informacyjny ruszył pełna parą w samo południe 9 sierpnia 2001 roku. Od tej chwili, każdego dnia, 24 godziny na dobę, przekazuje, relacjonuje i analizuje najważniejsze wydarzenia z Polski i ze świata. 

O tym, jaki sukces odniosła TVN24, najlepiej mówią liczby. Jak wynika z danych Nielsen Audience Measurment, w pierwszym pełnym roku nadawania średnia minutowa oglądalność kanału w grupie wszystkich widzów wynosiła 24,5 tysiąca osób. Po 16 latach jest ona ponad 10 razy wyższa. Równie dynamicznie rosła oglądalność TVN24 w tak zwanej grupie komercyjnej, czyli wśród widzów między 16. a 49. rokiem życia.

 

 

Swój sukces TVN24 zawdzięcza przede wszystkim relacjom na żywo oraz szybkości i precyzji w informowaniu. 11 września 2001 roku, krótko po swoim starcie, TVN24 jako pierwsza polska telewizja podała informacje o zamachach w Nowym Jorku i Waszyngtonie i rozpoczęła relacjonowanie na żywo wydarzeń w USA.

We wrześniu 2006 roku TVN24 ujawniła tak zwaną aferę taśmową. W programie "Teraz my!" Tomasza Sekielskiego i Andrzeja Morozowskiego zaprezentowano zarejestrowane ukrytą kamerą nagranie rozmów między posłanką Samoobrony Renatą Beger a politykami Prawa i Sprawiedliwości. Beger negocjowała warunki przejścia do PiS.

TVN24 stale się rozwija. Nadaje z najnowocześniejszego w Europie studia w Warszawie i z dziewięciu oddziałów - w Białymstoku, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Toruniu, Wrocławiu, Szczecinie, Katowicach i Gdańsku. Zagraniczni korespondenci TVN24 podają informacje między innymi z Waszyngtonu, Moskwy, Londynu i Brukseli.

Telewizja ma na koncie wiele nagród, zarówno dla dziennikarzy (na przykład Wiktory i Telekamery dla Justyny Pochanke i Anity Werner lub tytuł Dziennikarza Roku dla Justyny Pochanke i Bogdana Rymanowskiego), jak i samej stacji (Złota Telekamera).

TVN24 to także Kontakt24, największy serwis dziennikarstwa obywatelskiego w Polsce, oraz tvn24.pl, największy portal informacyjny w kraju.

Źródło: tvn24.pl

Zobacz także

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.