Kultura, muzyka, kino, moda

28. Pol’and’Rock Festival przechodzi do historii

Kurz na festiwalowym polu powoli opada, a tłumy festiwalowiczów opuszczają teren lotniska. Trzy dni koncertów, spotkań na ASP i niesamowitych emocji dobiegły końca. Wyjątkowa edycja Festiwalu – organizowana pierwszy raz po pandemii dla tak dużej liczby osób oraz w nowej lokalizacji – przechodzi do historii.

 

Ważne rozmowy na ASP

Trzy dni spotkań w ramach Akademii Sztuk Przepięknych dobiegły końca. W tym roku po raz kolejny Festiwalowicze mogli poznać niezwykłe osobowości, rozmawiając o bliskich ich sercu tematach. Nie zabrakło dawki humoru jak i poważnych tematów do rozmów.

Ekologia na Festiwalu

Kolejny Festiwal to kolejna edycja akcji Zaraz Będzie Czysto. 51 kontenerów, kilkadziesiąt tysięcy worków na śmieci, dostęp do wody pitnej w dwóch punktach, gdzie można napełnić swoją butelkę oraz ekologiczne strefy partnerów Festiwalu – to wszystko czekało na Festiwalowiczów.

Kolejna edycja Festiwalu

I choć 28. Pol’and’Rock wraz z ostatnimi dźwiękami koncertu Piotra Bukartyka przeszedł już do historii, znamy już datę kolejnej edycji Festiwalu. 29. Pol’and’Rock Festival zagra ponownie na terenie Lotniska Czaplinek-Broczyno w dniach 3-4-5 sierpnia 2023.

Pol’and’Rock Festival (wcześniej Przystanek Woodstock) to największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzycznych, organizowany od 1995 roku.

28 edycja Pol’and’Rock Festival odbyła się w dniach 4-6 sierpnia na lotnisku Czaplinek – Broczyno, 7 kilometrów od Czaplinka, w województwie zachodniopomorskim. Festiwal miał formę pokojowej manifestacji – przesłaniem wydarzenia było: wojnie NIE! Na dwóch scenach wystąpiło 41 wykonawców z Polski i świata, m.in. Jinjer, Wolf Alice, Clutch, Laura Cox, Stake, GWAR, Me And That Man, Spięty, Sztywny Pal Azji, Strachy na Lachy i Voo Voo. Uczestnicy Najpiękniejszego Festiwalu Świata standardowo uczestniczyli w spotkaniach na Akademii Sztuk Przepięknych. W tym roku zaproszenie do rozmów przyjęli: prozaik i scenarzysta Jakub Żulczyk, Janina Bąk i Piotr Jacoń, którzy rozmawiali o sytuacji osób LGBTQ+, aktorka i prezenterka Barbara Kurdej – Szatan, Wojciech Bojanowski i Marcin Wyrwał, którzy opowiedzieli o kulisach pracy korespondenta wojennego, aktor Marcin Dorociński, twórcy filmu “Johnny” o księdzu Janie Kaczkowskim (Dawid Ogrodnik, Maciej Kraszewski, Patryk Galewski), Krzysiek Sokołowski z zespołu Nocny Kochanek oraz podróżnicy Kamila Kielar i Piotr Strzeżysz. W strefie NGO warsztaty i różne rodzaju formy aktywności dla festiwalowiczów zorganizowało kilkadziesiąt organizacji pozarządowych. Festiwal był otwarty, niebiletowany. 

fot. Michał Kwaśniewski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *