G DATA zabezpieczy infrastrukturę IT Ducati Team podczas wyścigów MotoGP 2016

Firma G DATA, niemiecki dostawca oprogramowania antywirusowego, została Technicznym Partnerem zespołu Ducati Corse podczas MotoGP 2016. Zadaniem firmy G DATA jest ochrona systemu należącego do zespołu z Borgo Panigale w trakcie całego sezonu, który rozpocznie się już 20 marca na torze Losail International Circuit w Katarze.

 

Zgodnie z warunkami porozumienia G DATA zapewni ochronę antywirusową serwerów, które są niezbędnym elementem wspierającym pracę całej drużyny Ducati. Na chronionych serwerach przetwarzane i gromadzone są kluczowe dane gromadzone podczas wszystkich oficjalnych wyścigów oraz treningów. Uzyskane w ten sposób informacje są wykorzystywane przez ekipę techniczną podczas symulacji wyścigów w czasie rzeczywistym i wprowadzania odpowiednich modyfikacji.

„Ochrona danych wykorzystywanych przez Ducati Corse stanowi dla nas prawdziwe wyzwanie. Musimy zagwarantować bezpieczeństwo w różnych sieciach, z których będzie korzystał zespół podczas 18 wyścigów MotoGP World Championship na całym globie. Nasze rozwiązanie daje zespołowi Ducati możliwość pełnego zdalnego zarządzania ochroną IT, aktualizacjami czy raportami z chronionych stacji klienckich, tak aby zapewnić ciągłość usług. Jest to zadanie, które przyjmujemy z zaszczytem”mówi Giulio Vada, Country Manager of G DATA we Włoszech.

„Firmę G DATA obserwujemy już od kilku lat, w tym czasie mieliśmy okazję kilkakrotnie się spotkać. Doceniamy systemy bezpieczeństwa IT tego producenta i darzymy go zaufaniem. Jesteśmy szczęśliwi, że możemy włączyć tę firmę do technicznych partnerów MotoGP w 2016 roku” dodaje Roberto Canè, Electronics Systems Manager w Ducati Corse.

Partnerstwo G DATA z Ducati obejmie również szereg innych działań w nadchodzącym sezonie motocyklowych wyścigów MotoGP.

źródło:G DATA 

Zobacz także

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.