Charytatywny mecz Lechia Gdańsk – Szachtar Donieck w Polsacie i Polsacie Sport

Charytatywny mecz Lechia Gdańsk – Szachtar Donieck, który zostanie rozegrany na Polsat Plus Arena Gdańsk będzie można obejrzeć w Polsacie i Polsacie Sport w czwartek o 19:25.

 

Wojna na Ukrainie wstrząsnęła całym światem. Wpłynęła również mocno na ukraiński sport. Rozgrywki zawiesiła m.in. ukraińska Premier Liha, w której grają tak uznane zespoły jak Dynamo Kijów czy Szachtar Donieck. Jednak ukraińskie drużyny nie zaprzestają działalności i rozpoczynają europejskie, charytatywne tournée.

W ramach „Globalnego tournée Szachtara dla pokoju” Szachtar Donieck odwiedzi Gdańsk, gdzie na stadionie Polsat Plus Arena Gdańsk zmierzy się już w najbliższy czwartek, 14 kwietnia z Lechią. Transmisja spotkania od 19:25 w Polsacie i Polsacie Sport. Całkowity dochód z meczu przekazany będzie na pomoc Ukrainie.

Szachtar Donieck to jeden z najbardziej utytułowanych zespołów ukraińskiej Premier Lihi. Ma na swoim koncie 13 tytułów mistrza kraju i tyle samo razy sięgał po piłkarski Puchar Ukrainy. Dziewięciokrotnie zdobywał Superpuchar Ukrainy. Szachtar jest regularnym uczestnikiem europejskich pucharów. W 2009 roku zwyciężył w Pucharze UEFA, pokonując w finale 2:1 Werder Brema. W latach 2001-2010 zawodnikiem klubu był były reprezentant Polski – Mariusz Lewandowski.

Tego meczu nie można przegapić. Studio w Polsacie Sport rozpocznie się już o godzinie 18:30, a poprowadzi je Marcin Lepa. Jego gośćmi będą Paweł Kryszałowicz oraz Radosław Michalski. Spotkanie skomentują Cezary Kowalski i Marcin Kaczmarek. Relacje reporterskie przygotowuje Paulina Czarnota-Bojarska. Transmisja meczu w Polsacie i Polsacie Sport od godziny 19:25.

Spotkanie zostanie rozegrane na stadionie Polsat Plus Arena Gdańsk, gdzie odbywały się m.in. mecze grupowe oraz ćwierćfinał Euro 2012, które Polska współorganizowała z Ukrainą. A także ubiegłoroczny finał Ligi Europy. Na co dzień na stadionie swoje mecze rozgrywa Lechia Gdańsk.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *