Cioteczka Mick na FOX Comedy

2 kwietnia na FOX Comedy zagości Cioteczka Mick, serial którego pomysłodawcami są bracia Dave i John Cherninowie (U nas w Filadelfii).

 

Komedia opowiada o losach nieporadnej życiowo, nieodpowiedzialnej, lubiącej alkohol i dobrą zabawę Mackenzie „Mickey” Murphy (Kaitlin Olson, U nas w Filadelfii), której bardzo bogata siostra jest zmuszona uciec z mężem z kraju, po tym jak FBI oskarża ich o przekręty finansowe.

Historia zaczyna się w momencie, gdy Mickey musi zaopiekować się trójką rozpuszczonych siostrzeńców – 18-letnią Sabriną (Sofia Black D’Elia, Ben Hur), 13-letnim Chipem (Thomas Barbusca, Wet Hot American Summer: First Day of Camp) oraz 7-letnim Benem (Jack Stanton). Mickey, jak można się domyślać, nie jest gotowa na tak duże zmiany i wejście w rolę matki dzieci, których nie widziała od wielu lat. Pomimo przeciwności podejmuje się tego trudnego zadania.

Skąd pomysł na serial? Dlaczego Kaitlin Olson dostała główną rolę? Jak pierwotnie miała nazywać się produkcja?

Czy wiesz, że?

• Pomysłodawcy produkcji, czyli bracia Dave i John Cherninowie, wychowywali się na komediowych serialach FOXa m.in. „Świat według Bundych”, czy „Zwariowany świat Malcolma”, które były dla nich inspiracją przy Cioteczce Mick.

• Postać Mackenzie „Mickey” Murphy była luźno wzorowana na mamie Dave’a i Johna Cherninów, mimo że była ona zupełnym przeciwieństwem głównej bohaterki. „Mama była wspaniałą i kochającą osobą. Postanowiliśmy wprowadzić pewne zasady wychowania, które wykorzystywała, jak dorastaliśmy, jednak na potrzeby serialu trochę je podkręciliśmy” – śmiali się w wywiadach.

• Kaitlin Olson oraz Dave i John Cherninowie znają się od ponad dekady. Wszystko za sprawą produkcji U nas w Filadelfii, która emitowana jest już od 12 sezonów. Szukając aktorki, która zagra główną rolę, najpierw zwrócili się z propozycją do Olson.

• Scott MacArthur, który gra Jimmy’ego, byłego faceta Mickey, jest też współscenarzystą serialu. Producenci mieli trudności z dobraniem odpowiedniego aktora do tej roli. Dlatego widząc potencjał w koledze z produkcji, zapytali go, czy nie chciałby spróbować swoich sił w tej roli. Jak się okazało, pasował perfekcyjnie.

• Kaitlin Olson zdradziła, że lubi przeżywać na planie dreszcz emocji. Dlatego część scen, które wymagały kaskadera, zagrała sama.

• W fazie pisania scenariusza produkcja miała nosić nazwę “Aunt Whack-a-Doo” („Szalona ciotka”). Wackadoo to zwrot mówiący, że ktoś jest dziwny, pokręcony. Jednak podczas próbnych pokazów dla publiczności tytuł ten nie sprawdził się.

• Kaitlin Olson zawsze dobiera role tak, aby nie być tylko kolejną kobiecą postacią w produkcji. Kiedy tylko zobaczyła pierwsze pomysły na serial i jaka będzie główna bohaterka, od razu powiedziała, że musi wziąć w nim udział.

Czy Mickey da sobie radę? Jak przyjmą ją dzieci i czy dadzą jej szansę, aby została ich drugą mamą?

Dowiemy się już 2 kwietnia od godz. 20:10 tylko na FOX Comedy.

Zobacz także

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.