Discovery Channel przedstawia najnowszą, globalną strategię programową

Podczas swojej wizyty w Warszawie, Rich Ross, Group President Discovery Channel, Animal Planet i Discovery Science, przedstawił szczegóły globalnych planów programowych flagowego kanału w portfolio Discovery. Widzowie Discovery Channel zobaczą na antenie swojej ulubionej stacji nie tylko popularne na całym świecie programy znane z poprzednich lat, ale i wyjątkowe nowości oraz długo wyczekiwane seriale fabularne, które odzwierciedlają różnorodność i kreatywność oferty dokumentalnej nadawcy.

Od ponad 30 lat Discovery Channel należy do czołówki kanałów dokumentalnych, a dzięki niemu widzowie mogą podglądać życie bohaterów z krwi i kości, nietuzinkowych osobowości, które są dla nas inspiracją i rozbudzają naszą wyobraźnię – powiedział Rich Ross.– W 2017 roku jeszcze bardziej rozszerzymy naszą ofertę programową, wprowadzając innowacyjne formaty oraz wydarzenia programowe, które zaangażują widzów na niespotykaną wcześniej skalę. Jednocześnie nie zapomnimy o naszych oddanych fanach, dostarczając im jeszcze więcej godzin ich ulubionych programów.

Wśród nowych propozycji na2017 rok znalazły się między innymi COOPER’S TREASURE, dokument opisujący niesamowite przygody związane z poszukiwaniami skarbów, które zaczęły się w kosmosie, oraz Mosquito –program dokumentalny, który ma uświadomić całemu światu potrzebę zdecydowanego przeciwdziałania coraz poważniejszemu zagrożeniu dla ludzkości ze strony komarów.

Ze względu na rosnącą popularność programów kryminalnych, Discovery Channel zaprezentuje w tym roku aż dwie nowe produkcje, które z niecodziennej perspektywy pokażą losy dwóch spośród najsłynniejszych kryminalistów minionego stulecia. Escobar’s Millionspozwoli widzom uczestniczyć w poszukiwaniach ukrytego skarbu kolumbijskiego barona narkotykowego Pablo Escobara. Z kolei na fali światowego sukcesu dokumentu HARLEY AND THE DAVIDSONS powstał nowy serial fabularny MANHUNT: UNABOMBER, który opowiada historię ujęcia Teda Kaczynskiego – słynnego „Unabombera” – przez agenta FBI Jima „Fitza” Fitzgeralda, dzięki jego przełomowym rozwiązaniom z dziedziny lingwistyki kryminalistycznej.

Rozpędu nabierze także oferta poświęcona motoryzacji, w której pojawią się całkiem nowe serie, takie jak GARAGE REHAB, a także znane i lubiane programy: AUTO-REAKTYWACJA, NIECHCIANI W GAS MONKEY.

W letniej ramówce nie zabraknie także cykluSHARK WEEK, który obchodzi w tym roku swoje 29. urodziny. Na antenę powrócą także ulubione przez widzów programy, w tym hit survivalowy NAGI INSTYNKT PRZETRWANIA i jego spin-off NAGI INSTYNKT PRZETRWANIA: ELITA oraz NAJNIEBEZPIECZNIEJSZY ZAWÓD ŚWIATA. Na początku 2018 roku Discovery pokaże ósmy sezon bijącego rekordy oglądalności programuGORĄCZKA ZŁOTA, a w czerwcu tego roku zaprezentuje nową serię zatytułowaną PARKER NA ZŁOTYM SZLAKU, w której Parker Schnabel udaje się w niebezpieczną podróż śladami przodków ze swojego rodzinnego domu na Alasce, leżącego nad legendarną złotonośną rzeką Klondike.

Gorączka złota cieszy się ogromną popularnością wśród widzów z całego świata i niezmiennie należy do najczęściej oglądanych programów w naszej ramówce.Wszystko dzięki autentycznym bohaterom i pasjonującym historiom, które opowiadają. Ze względu na fascynującą tematykę oraz realny element zagrożenia i intrygi Cooper’s Treasure, Manhunt: The Unabomber i Escobar’s Millions znakomicie wpisują się w ofertę Discovery Channel i niezmiernie cieszymy się, że będziemy mogli już niebawem pokazać je naszym widzom. podkreślił Rich Ross.

Oto niektóre hity ramówki Discovery Channel na rok 2017-2018:

NOWE SERIENON-SCRIPTED 

COOPER’S TREASURE – W latach 60. XX wieku pierwsza siódemka amerykańskich astronautów miała status gwiazd rocka i śmiałków.  Słynący z urody amanta filmowego i słabości do sportowych samochodów Gordon Cooper był najmłodszym, a zarazem najbarwniejszym z nich.  Jako pionier kosmosu po raz pierwszy znalazł się na orbicie na pokładzie statku Mercury-Atlas 9, ustanawiając niepobity do dziś rekord najdłuższego samotnego lotu w przestrzeni kosmicznej w historii USA.  Jedna z najważniejszych misji Coopera, której celem miało być wyszukiwanie instalacji jądrowych na Ziemi, zakończyła się odkryciem czegoś zupełnie innego: wraków statków.  Pracując w tajemnicy przez dziesiątki lat, wykorzystując informacje zgromadzone podczas lotu wokół Ziemi, Cooper stworzył dokument, który jego zdaniem mógł wskazać drogę do niewyobrażalnych bogactw – mapę skarbów z kosmosu. Przed śmiercią Cooper zdradził swój sekret wieloletniemu przyjacielowi Darrellowi Miklosowi w nadziei, że jego poszukiwania będą kontynuowane, a skarb zostanie kiedyś znaleziony. Teraz Miklos rozpoczyna misję, aby zrealizować wolę i dawne marzenie swojego zmarłego mentora, udowadniając światu, że tajemne dokumenty kryją w sobie klucz dla nowego pokolenia poszukiwaczy. (Ample and Amblin Television)

Escobar’s Millions Pablo Escobar, najsłynniejszy baron narkotykowy Kolumbii, zaczynał jako skromny handlarz kokainy, by utworzyć potężny kartel narkotykowy z Medellin. Escobar wydawał olbrzymie pieniądze na towary luksusowe i nieruchomości na całym świecie. Do dzisiaj jednak krążą legendy, które utwierdziły wielu w przekonaniu, że znaczna część jego majątku nie została jeszcze znaleziona i pozostaje ukryta w Kolumbii i Ameryce Środkowej. Dzięki dostępowi i wsparciu udzielonym przez kolumbijskie władze Discovery udaje się na poszukiwania ukrytego skarbu, które można będzie śledzić w nowym serialu, który pojawi się na antenie jeszcze w tym roku. Byli agenci operacyjni CIA Doug i Ben wyruszają na misję, która ma rozwiązać tajemnicę raz na zawsze. Wykorzystując swoje wyjątkowe umiejętności i najnowsze georadary, razem postarają się odnaleźć łupy zdobyte przez Escobara w trakcie jego wojen narkotykowych. Jeszcze nigdy w historii nie prowadzono poszukiwań na taką skalę. Jeśli skarb rzeczywiście istnieje, odnajdą go i na dobre rozwikłają tę wielką tajemnicę.

DARKNESS – Czy boisz się ciemności? Nowy serial przedstawia najbardziej zaawansowane i złożone testy wytrzymałości fizycznej i psychicznej w historii telewizji. W każdym z odcinków, dla których inspirację stanowiły ekstremalne programy szkoleniowe Sił Zbrojnych USA, Departamentu Obrony i NASA, trójka nieznajomych testuje swoje granice w całkowitych ciemnościach – spędzając całe dnie pod ziemią w podróży przez prehistoryczne systemy jaskiń, starożytne podziemne miasta i opuszczone kopalnie. (Electus)

Nowe programy Discovery Channel

PARKER NA ZŁOTYM SZLAKU – W latach 1896-1899 ponad 100 tysięcy śmiałków wyruszyło w niebezpieczną drogę na mroźną północ, legendarnym szlakiem gorączki złota nad Klondike. Większość z nich nie dotarła do celu – zabiły lub odstraszyły ich niedźwiedzie, zdradliwe warunki terenowe, szalejące ulewy i temperatury poniżej -40 stopni. Swoją wędrówkę ukończył zaledwie jeden na trzech poszukiwaczy złota. Gwiazda serii Discovery GORĄCZKA ZŁOTA Parker Schnabel spróbuje przebyć i udokumentować ten sam szlak. Parker pochodzi z rodziny wydobywców złota – był nim między innymi jego ukochany dziadek, który zainspirował go do sprawdzenia granic swoich możliwości. Chcąc uczcić pamięć dziadka, podejmie jedno z najbardziej ryzykownych wyzwań w swoim życiu, przedzierając się przez Góry Nadbrzeżne – w obliczu nadchodzącej zimy – z rodzinnego domu na Alasce nad legendarną złotonośną rzekę Klondike. Ta podróż jest jego przeznaczeniem i kontynuacją drogi obranej przez przodków. (RAW Television)

Nagi instynkt przetrwania: Elita Co powstanie z pomnożenia gigantycznego survivalowego hitu Discovery Channel „Nagi instynkt przetrwania” przez sześć?  Walka o przetrwanie, jakiej jeszcze nie było. Dwanaścioro najsprytniejszych, najbardziej dynamicznych survivalowców – wszyscy, którzy zdobyli „Everest” wyzwań survivalowych z „Nagiego instynktu przetrwania” – otrzymało zadanie, którego wykonanie może okazać się niemożliwe. NAGI INSTYNKT PRZETRWANIA: ELITA to 40-dniowa misja, która ze względu na swoją długość jest trudniejsza niż jakiekolwiek zadanie w historii serii. Sześć kobiet i sześciu mężczyzn zostanie porzuconych w odludnym miejscu  bez jedzenia, wody i ubrania. Tym razem aż dwanaścioro specjalistów od przetrwania będzie rywalizować o te same skromne zasoby.  Z założenia NAGI INSTYNKT PRZETRWANIA: ELITA to nie tylko walka o przetrwanie, ale i wyzwanie społeczne.  Jak bohaterowie programu będą na siebie reagować?  Czy zjednoczą się w ramach jednej dużej grupy czy podzielą się na mniejsze zespoły?  Podejmując tak ciężkie wyzwanie, uczestnicy będą musieli ujarzmić przyrodę, aby przetrwać.

NOWE SERIE MOTORYZACYJNE

GARAGE REHAB – Richard Rawlings jest właścicielem kilku dobrze prosperujących zakładów, w tym słynnego warsztatu Gas Monkey Garage czy restauracji Gas Monkey Bar and Grill. Teraz postanowił pomóc osiągnąć podobny sukces innym przedsiębiorcom.  W tym celu jeździ po kraju w poszukiwaniu warsztatów samochodowych i motocyklowych zagrożonych bankructwem, które rozpaczliwie potrzebują pieniędzy.  Czy Richard i jego zespół zdołają uratować je przed finansową katastrofą? (Pilgrim)

NOWE FILMY DOKUMENTALNE

MOSQUITO – Komary są największymi nosicielami śmiertelnych chorób w nowożytnej historii ludzkości. W dzisiejszych czasach gwałtowne zmiany klimatu i większa swoboda podróży tylko zwiększyły zagrożenie ze strony komarów, przyspieszając ich rozwój na całym świecie. W wyniku tych zmian choroby takie jak wirus Zika, denga czy żółta febra docierają do coraz to nowych i nieprzygotowanych obszarów, z Brazylii przez Florydę do Nowego Jorku, zagrażając życiu milionów ludzi. Film MOSQUITO został nakręcony na czterech kontynentach z udziałem największych specjalistów na świecie – między innymi dyrektora amerykańskiej agencji CDC Toma Friedena i liderów Światowej Organizacji Zdrowia – i ostrzega przed tym rosnącym globalnym zagrożeniem, wzywając do wzmożonej międzynarodowej współpracy w celu jego zwalczenia. Dokument przygląda się z bliska wyjątkowej biologii komara, opisując jego niesamowite zdolności adaptacji i rozmnażania się, oraz prezentuje nowe (niekiedy kontrowersyjne) metody eliminacji zagrożeń, które niosą. Film wyreżyserowała Su Rynard. (Yap Films)

NOWE SERIE FABULARNE

MANHUNT: UNABOMBER – Manhunt: UNABOMBER przedstawia pasjonującą, prawdziwą opowieść o dramatycznym polowaniu FBI na Unabombera, najgroźniejszego zamachowca w historii.  Głównym bohaterem serialu jest agent FBI i psycholog Jim „Fitz” Fitzgerald (w jego rolę wcielił się Sam Worthington znany z „Avatara” i „Hacksaw Ridge”), który dzięki nowatorskim metodom lingwistyki kryminalistycznej pomógł zidentyfikować i pojmać Unabombera, Teda Kaczynskiego (Paul Bettany, „Gangster numer 1”, „Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów”). Jako młody profiler i nowy członek jednostki ścigającej Unabombera, Fitz podejmuje walkę nie tylko z nieuchwytnym terrorystą – jednym z najbardziej wyrafinowanych i genialnych przestępców w historii – ale i z biurokracją panującą w jego własnym zespole, który lekceważy jego śmiałe pomysły i nowatorskie metody. Za produkcję serialu odpowiada John Goldwyn, który współpracuje jako konsultant z Discovery, Lionsgate, Discovery Channel i Trigger Street Productions. Producentem wykonawczym, reżyserem i głównym scenarzystą został laureat nagrody Emmy® Greg Yaitanes („Zamęt”, „Banshee”), a pomysłodawcą i producentem wykonawczym serialu jest Andrew Sodroski, którego film „Holland, Michigan” trafił na pierwsze miejsce słynnej „czarnej listy” najlepszych scenariuszy Hollywood w 2013 roku. Producentem-konsultantem jest Jim Fitzgerald. Premierowy, dwugodzinny odcinek Manhunt: UNABOMBER pojawi się na Discovery we wtorek 1 sierpnia o 21.00 ET/PT.

PROGRAMY SPECJALNE

30 ROCZNICA CYKLU SHARK WEEK – W 2018 roku cykl SHARK WEEK obchodzi 30 urodziny! Po trzech dekadach i setkach odcinków Shark Week stał się tradycją sezonu letniego i zjawiskiem popkulturowym. Jako najdłużej emitowany letni cykl programów telewizyjnych, SHARK WEEK daje widzom wgląd w tajemniczy świat rekinów i zabiera ich tam, gdzie nigdy wcześniej nie było kamer – pokazując egzotyczne, niezbadane miejsca, niezwykłe wyskoki z wody i obrazy ultrasonograficzne rekinów. Przez lata wokół Shark Week powstała społeczność naukowców, wśród nich między innymi Craig O’Connoll, Neil Hammerschlag i Tristan Gutteridge, którzy opowiadają o rekinach z naukowej perspektywy, a także prowadzą ekscytujące badania w towarzystwie kamer. W 2018 roku wspomniani badacze we współpracy z najlepszymi operatorami specjalizującymi się w świecie podwodnym pokażą rekiny w zupełnie nowy sposób. Discovery wykorzysta najnowsze technologie, od daktyloskopii genetycznej po miniaturowe kamery, aby jeszcze bliżej przyjrzeć się ekosystemowi tych zwierząt. Jubileuszowe odcinki cyklu będą połączeniem największych osiągnięć nauki i techniki, dzięki którym widzowie zobaczą fascynujące i często niezrozumiane zachowania rekinów. Obserwując największe żarłacze białe w głębiach oceanu czy badając niezwykłe, nieznane dotąd gatunki, Shark Week 2018 zanurzy się w poszukiwaniu sekretów życia rekinów i lepszych sposobów korzystania z wód, które współdzielimy z innymi stworzeniami. Wygląda na to, że 30. URODZINY SHARK WEEK będą najciekawszym cyklem programów o rekinach w historii!

SERIALE POWRACAJĄCE NA ANTENĘ

W ramówce Discovery Channel na rok 2017-2018 znajdą się seriale znane z poprzednich lat, między innymi: KLAN Z ALASKI (Park Slope Productions), EKSTREMALNA ALASKA (Discovery Studios), MORZE ZŁOTA (Original Productions), NAJNIEBEZPIECZNIEJSZY ZAWÓD ŚWIATA (Original Productions), DIESELMANIA (Magilla Entertainment), NA KRAŃCU ALASKI (TwoFour), AUTO-REAKTYWACJA (Pilgrim Media Group), GORĄCZKA ZŁOTA (Raw Television), HOMESTEAD RESCUE (Raw Television) KILLING FIELDS (Sirens Media), ALASKA: OSTATNI PRZYSTANEK (Half Yard Productions), NIECHCIANI W GAS MONKEY (Pilgrim Media Group), BIMBROWNICY (Magilla Entertainment), NAGI INSTYNKT PRZETRWANIA (Renegade 83), ULICZNE WYŚCIGI oraz ULICZNE WYŚCIGI: NOWY ORLEAN (Pilgrim Media Group), WYPRAWA PO SKARB INKÓW (MAK Pictures), PRZETRWAĆ NAD JUKONEM (Paper Route)

Zobacz także

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.