Discovery Historia HD? – nieprędko

Redakcja serwisu SATinfo24.pl zwróciła się z pytaniem do przestawicieli Discovery : Kiedy na Polskich rynku zostanie uruchomiony Discovery Historia w jakości HD. Jaką dostaliśmy odpowiedź? Zapraszamy do lektury.

28 listopada 2016. Discovery Historia zyskał nową oprawę i logo, a w ramówce stacji obok dotychczasowych programów zagościły nowe tytuły prezentujące zjawiska, postaci historyczne oraz wynalazki. (Więcej) .

Jak wiemy Discovery posiada w Polsce siedem stacji telewizyjnych takich jak: Discovery Channel, Discovery Science, ID, TLC, DTX, Animal Planet oraz Discovery Historia. Wszystkie poza ostatnim posiadają już wersję HD.  Redakcja SATinfo24.pl  zwróciła się z pytaniem kiedy pojawi się wysoka jakość obrazu w stacji Discovery Historia.

Oficjalne stanowisko Discovery

Jakość była od zawsze wyróżnikiem Discovery. Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić naszym widzom najwyższą jakość rozrywki - zarówno pod kątem produkcji, jak i parametrów technicznych. Praktycznie całe nasze portfolio kanałów w Polsce funkcjonuje w formacie HD, co wyróżnia nas na tle innych rynków. Na tę chwilę kanał Discovery Historia nadawany jest w formacie SD ze względu na znaczną ilość materiałów archiwalnych. O ewentualnych zmianach w tej kwestii poinformujemy w odpowiednim momencie. Co ważne, w odpowiedzi na oczekiwania widzów, jesienią ubiegłego roku stacja ta przeszła metamorfozę, a na jej antenie pojawiła się nowa oprawa oraz premiery programowe.

Discovery Historia to nowoczesny kanał telewizyjny oferujący innowacyjne podejście do tematów historycznych. Stacja emituje produkcje polskie i zagraniczne, traktujące o historii współczesnej, starożytnej, dziejach Polski czy militariach. Dzięki prezentowaniu różnych punktów widzenia, ciekawych hipotez, a przede wszystkim tylko sprawdzonych faktów, Discovery Historia jest wiarygodnym źródłem informacji. Można tu znaleźć zarówno klasyczne dokumenty, jak i współczesne rekonstrukcje wydarzeń historycznych, tematy kontrowersyjne oraz najciekawsze archiwalia. Discovery Historia to dynamiczne podejście do historii, dostosowane do indywidualnych gustów także młodych odbiorców, skłaniające do myślenia. Discovery Historia wciąga widzów w sam środek wydarzeń historycznych, jest obecna wszędzie tam, gdzie tworzyła się historia.

Zobacz także

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.