Dr Barbara Stanisławczyk pozostaje prezesem zarządu Polskiego Radia

Decyzję o wyborze dr Barbary Stanisławczyk podjęła Rada Mediów Narodowych. Drugim członkiem zarządu Polskiego Radia będzie Mariusz Staniszewski.

 

 

- Cieszę się, że doceniona została nasza ciężka praca, efekty tej pracy, ale też plany na przyszłość zaprezentowane w czasie konkursu - powiedziała prezes Barbara Stanisławczyk po ogłoszeniu decyzji RMN.

Prezes zapewniła, że ma "bogate plany, zarówno dotyczące rozwoju anten, jak i promocji tych anten, ale także w obszarze inwestycji, które były już podjęte w ubiegłym roku". Wymieniła w tym miejscu internet szerokopasmowy z możliwością multimedialnego przekazu, nową antenę sportową - Polskie Radio Sport w Internecie, inwestycje związane ze studiem imienia Lutosławskiego i ze studiem wirtualnym, DAB+ oraz "podręcznik multimedialny do historii, który jest już w trakcie realizacji".

Zmiana w zarządzie

W dwuosobowym zarządzie Polskiego Radia, obok prezes Barbary Stanisławczyk, zasiądzie też Mariusz Staniszewski - zdecydowała Rada Mediów Narodowych. Rada podjęła też decyzję o odwołaniu dotychczasowego członka zarządu PR Jerzego Kłosińskiego.

Barbara Stanisławczyk i Mariusz Staniszewski byli wśród sześciorga kandydatów na prezesa PR, którzy znaleźli się w ostatnim etapie konkursu na tę funkcję.

RMN pod koniec listopada 2016 r. zdecydowała o rozpisaniu konkursu na nowego prezesa Polskiego Radia. Konkurs miał trzy etapy, do etapu finałowego zakwalifikowało się sześcioro kandydatów, obok obecnej prezes PR Barbary Stanisławczyk byli to: Jacek Sobala, Tomasz Wybranowski, Henryk Cichecki, Mariusz Staniszewski oraz Marzanna Stychlerz-Kłucińska. Na przełomie stycznia i lutego odbyły się przesłuchania.

Barbara Stanisławczyk podkreśliła, że szanuje decyzję Rady Mediów Narodowych, bo jak powiedziała,  "jest to autonomiczna decyzja". Pogratulowała również wyboru Mariuszowi Staniszewskiemu, jednocześnie wyraziła żal, że "pan Jerzy Kłosiński nie będzie mógł pełnić funkcji wiceprezesa Polskiego Radia. Żałuję ponieważ bardzo dużo zrobił w czasie tego roku dla Polskiego Radia i nasza współpraca była idealna, po prostu rozumieliśmy tak samo cele jakie zostały przed nami postawione, misję Polskiego Radia i wspólnie wypełnialiśmy ją ramię w ramię".

- Z tego miejsca pragnę bardzo podziękować panu Jerzemu Kłosińskiemu za ciężką pracę, którą włożył w rozwój Polskiego Radia, w jego naprawę - powiedziała Barbara Stanisławczyk i dodała: "Bardzo liczyłam, że będziemy nadal mogli razem współpracować, więc nie będę komentować w tej chwili. Spotkamy się z panem Mariuszem Staniszewskim, porozmawiamy o przyszłości radia. Jeszcze raz serdecznie gratuluję mu wyboru".

"Rok dobrych zmian w Polskim Radiu"

Przewodniczący RMN Krzysztof Czabański poinformował, że od początku głosował za kandydaturą prezes Barbary Stanisławczyk. Jak wyjaśnił, "przemawia za nią przede wszystkim rok dobrych zmian w Polskim Radiu, a to jest najważniejsze i przesądzające". - Liczę na kontynuację - dodał.

Krzysztof Czabański ma nadzieję, że Mariusz Staniszewski będzie wspierał prezes. - Liczymy na to, ze współpraca w zarządzie będzie merytoryczna i rzeczowa. Nie wątpimy, że taka będzie, dla dobra Polskiego Radia  - powiedział przewodniczący RMN.

Dr Barbara Stanisławczyk pełni funkcję prezesa Polskiego Radia od ponad roku. Została powołana 8 stycznia 2016 r. przez ówczesnego szefa MSP Dawida Jackiewicza.

Barbara Stanisławczyk ukończyła Politechnikę Warszawską i Podyplomowe Studium Dziennikarskie na Uniwersytecie Warszawskim. W 1990 r. została stypendystką w Agencji Reutera w Londynie. W swojej dziennikarskiej karierze publikowała m.in. w "Po prostu", "Tygodniku Solidarność", "Kobiecie i Życiu", "Pani" i "Twoim Stylu". W latach 2006-2010 była redaktor naczelną miesięcznika "Sukces". Jest też autorką książek m.in. "Ostatni krzyk. Od Katynia do Smoleńska - historie dramatów i miłości", "Kto się boi prawdy? Walka z cywilizacją chrześcijańską w Polsce", "Matka Hłaski", "Czterdzieści twardych", czy "Miłosne gry Marka Hłaski".

Do ustawowych zadań funkcjonującej od sierpnia ubiegłego roku pięcioosobowej Rady Mediów Narodowych należy m.in. powoływanie i odwoływanie zarządów i rad nadzorczych TVP, Polskiego Radia oraz PAP.

Pod koniec sierpnia ub.r. RMN rozpisała konkurs na prezesa TVP. Rozstrzygnięty został w połowie października - konkurs wygrał Jacek Kurski, piastujący stanowisko szefa TVP od 8 stycznia 2016 r.

 

Zobacz także

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.