Dzień Dziecka w Trójce

W czwartek 1 czerwca najmłodsi słuchacze „przejmą” ramówkę radiowej Trójki. Przez cały dzień będzie można posłuchać m.in. najlepszych odcinków audycji „Dzieci wiedzą lepiej” Katarzyny Stoparczyk, fragmentów bajki Iana Flemminga w interpretacji Piotra Metza, a na zakończenie dnia dobranockę czytaną przez Henryka Sytnera.

 

Nie zabraknie też konkursów z nagrodami i zaproszeniami na spektakl „Zorka, dziewczynka z gwiazd”. A to wszystko oczywiście z okazji Dnia Dziecka.

Od godz. 9.00 do 18.00, po każdym serwisie informacyjnym, będzie można usłyszeć w Trójce najlepsze fragmenty kultowego cyklu Katarzyny Stoparczyk „Dzieci wiedzą lepiej”. O tym, dlaczego według dorosłych, dzieci wiedzą lepiej, słuchacze dowiedzą się w popołudniowym wydaniu „Zapraszamy do Trójki” (godz. 16.00-19.00). Wcześniej Program 3 wyemituje przedpremierowo fragmenty książki dla dzieci „Bang Bang! Wystrzałowy samochód” Iana Flemminga, twórcy Jamesa Bonda. Przeczyta je Piotr Metz ok. godz. 11.50 (w bloku „Do południa”). A od godz. 13.05 w „Muzycznej poczcie UKF” Tomasz Żąda zaprezentuje piosenki zamówione przez dzieci i młodzież.
Nawiązań do święta dzieci nie zabraknie również w „Programie Alternatywnym” Agnieszki Szydłowskiej – tuż po godz. 19.10 specjalną Dobranockę (bajkę Braci Grimm) przeczyta Henryk Sytner.

Na ten jeden dzień stacja z ul. Myśliwieckiej zmieni również „odżinglowanie” – w zapowiedziach poszczególnych pasm, audycji czy materiałów pojawią się głosy dzieci.

Nie zabraknie również konkursów z nagrodami – będzie można wygrać m.in. zaproszenia na specjalny spektakl z cyklu „Zorka, dziewczynka z gwiazd”, który odbędzie się w niedzielę 4 czerwca o godz. 11.00 w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *