Sport w TVTVP

Eliminacje MŚ: Mecz Polska – Węgry w TVP 1 i TVP Sport

Czas na ostatnie spotkanie reprezentacji Polski w grupie I eliminacji mistrzostw świata. Po zwycięstwie nad Andorą są już pewni gry w barażach. Wciąż jednak walczą o rozstawienie w nich. 15 listopada piłkarze Paulo Sousy zmierzą się na Stadionie Narodowym z Węgrami. Czy spiszą się lepiej, niż w debiucie portugalskiego selekcjonera? Tego dowiemy się już w poniedziałkowy wieczór.

 

Reprezentacja Polski do ostatniego spotkania w grupie I podejdzie już na większym spokoju. Po zwycięstwie 4:1 nad Andorą i wygranej Anglii z Albanii (5:0) biało-czerwoni są już pewni zajęcia drugiego miejsca w tabeli, co pozwoli im wystąpić w marcowych barażach. Teororetycznie mają nawet szanse na pierwszą pozycję, ale jednym z warunków jest porażka wicemistrzów Europy z San Marino. Chyba nawet największy optymista nie wierzy w taki obrót sprawy…

Nasza drużyna ma jednak o co grać. Celem jest rozstawienie w barażach oraz grę u siebie w półfinale. Zwycięstwo na pewno to zagwarantuje, remis prawdopodobnie także. W poniedziałek zabraknie Grzegorza Krychowiaka. Pomocnik Krasnodaru był zagrożony, a w spotkaniu z Andorą dzięki żółtemu kartonikowi “wykartkował” się na marcową rywalizację.

Pierwsze spotkanie za kadencji Paulo Sousy Polacy rozegrali w Budapeszcie. W mecz weszli nie najlepiej – pierwszą bramkę, po szarży Rolanda Sallaia, stracili już w szóstej minucie. Po przerwie przegrywali już 0:2. Prowadzenie gospodarzy podwyższył Adam Szalai, poddając przy okazji w wątpliwość taktyczną rewolucję Portugalczyka.

Wejście Krzysztofa Piątka i Kamila Jóźwiaka zmieniło jednak obraz spotkania, ratując honor debiutanta. Najpierw gola strzelił pierwszy z nich, a chwilę później trafił też drugi. Choć Willi Orban podwyższył na 3:2, to w końcówce wynik meczu ustalił Robert Lewandowski.

Starcie z Węgrami zakończyło się połowicznym sukcesem. Bo choć Polacy przegrywali już 0:2, to finalnie wywieźli punkt z trudnego terenu. W dalszej części eliminacji gracze Marco Rossiego nie wykazywali się już taką determinacją, jak w pierwszym spotkaniu.

Szanse na drugie miejsce w grupie zaprzepaścili dwiema porażkami z Albanią. Biało-czerwonym w kwalifikacjach wiodło się znacznie lepiej. Dzięki dwóm zwycięstwom z graczami Edoardo Rei Polacy znaleźli się za plecami Anglików.

W poniedziałkowym spotkaniu, kończącym zmagania w eliminacyjnej grupie I, goście z pewnością postarają się sprawić niespodziankę. Będą chcieli zagrać tak jak w Budapeszcie, by zatrzeć złe wrażenia po nieudanych kwalifikacjach. O której mecz Polska – Węgry? Rozpocznie się 15 listopada o godzinie 20:45.

Węgrzy to jeden z rywali, z którym najczęściej rywalizowała w historii reprezentacja Polski. Takich spotkań było aż 33. Bilans nie jest korzystny dla biało-czerwonych, którzy wygrali zaledwie osiem razy i ponieśli 20 porażek.

18 grudnia 1921 roku w Budapeszcie Polacy zagrali z Madziarami swoje pierwsze oficjalne spotkanie w historii. Przegrali wówczas 0:1. Selekcjonerem był wówczas Józef Szkolnikowski, pradziadek obecnego dyrektora TVP Sport.

50 lat później piłkarze Kazimierza Górskiego pokonując w finale Węgrów 2:1 po golach Kazimierza Deyny zostali w Monachium mistrzami olimpijskimi.

W XXI wieku obie drużyny mierzyły się pięciokrotnie. Bilans to dwa zwycięstwa Polski, dwa remisy i jedna porażka.

Polska – Węgry. Wyniki meczów
Bilans: 33 spotkania – 8 zwycięstw, 5 remisów, 20 porażek; bramki 42-90

Czy w poniedziałkowym meczu Polacy poprawią bilans starć z “bratankami”. To okaże się już 15 listopada. Gdzie oglądać mecz Polska – Węgry? Transmisja w TVP 1, TVP Sport oraz online w TVPSPORT.PL i naszej aplikacji. Kto skomentuje spotkanie? Duet Jacek Laskowski i Robert Podoliński. Studio rozpocznie się o 19:00.

Polska – Węgry. Mecz reprezentacji w eliminacjach mistrzostw świata 2022. Szczegóły transmisji na żywo

Kiedy mecz: poniedziałek, 15 listopada o godzinie 20:45

Transmisja: 19:00 TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacja mobilnaSmart TV, od 20:30 w TVP1

Komentarz: Jacek Laskowski, Robert Podoliński

Prowadzący studio: Mateusz Borek

Goście/eksperci: Janusz Michallik, Jakub Wawrzyniak, Marcin Żewłakow, Sebastian Mila (analiza)

Reporterzy: Jacek Kurowski, Szymon Borczuch, Mariusz Jankowski, Sylwia Dekiert, Radosław Przybysz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *