Energy star w serwerach w NTT System 17 marca 12:52

NTT System, jeden z największych krajowych dostawców sprzętu komputerowego, jako pierwszy polski producent wprowadza do oferty serwery zgodne z międzynarodową normą Energy Star.

- NTT System przy współpracy z firmą Intel dostosowało swój Dział Laboratoryjny do możliwości badania i optymalizacji serwerów pod kątem zgodności z normą Energy Star – mówi Kazimierz Sobieraj Server Product Manager z krakowskiego oddziału NTT System.Umożliwia nam to, jako pierwszej firmie w naszym kraju, optymalizację i dostosowanie do restrykcyjnych norm Energy Star do serwerów, zarówno seryjnych, jaki i przygotowywanych indywidualnie na zamówienie klienta. Pierwsze przetestowane serwery z serii NTT Tytan uzyskały  już certyfikat Energy Star, wkrótce rozpoczniemy testy kolejnych serwerów z naszej oferty.

Serwery spełniające normy Energy Star są przeznaczone dla klientów wymagających rozwiązań o wysokiej sprawności elektrycznej, którzy chcą mieć pewność, że kupują sprzęt przebadany laboratoryjnie.

Metodologia pomiarów jest stale aktualizowana i dostosowywana zarówno do zmieniających się technologii, jak i wymagań rynku, związanych z efektywnością wykorzystania energii elektrycznej, zasilającej komputery.

Energy Star to międzynarodowy program mający na celu promowanie produktów energooszczędnych. Program powstał w 1992 z inicjatywy Amerykańskiej Agencji Ochrony Środowiska i Departamentu Energii USA.

Zobacz także

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.