Epson przedstawia przełomowe rozwiązanie do drukowania zdjęć

Firma Epson wprowadza na rynek drukarkę SureLab SL-D1000 dla zakładów fotograficznych, które chcą zwiększyć swoje przychody z produktów fotograficznych o wartości dodanej.

 

W stosunku do swojego poprzednika – SL‑D800, SL-D1000 zapewnia wiele nowych, przyjaznych dla środowiska funkcji i ulepszeń. Najważniejszą nowością jest tu wprowadzenie drukowania dwustronnego. Dzięki temu sprzedawcy detaliczni mogą rozszerzyć swoją ofertę od prostego drukowania po zdjęć usługi dodatkowe, takie jak spersonalizowane fotoksiążki, kalendarze i karty. Jest to obszar rynku, który odnotowuje wzrost popytu i popularności. Dzięki procesowi produkcyjnemu na miejscu sprzedawcy detaliczni i punkty kopiowania zachowują kontrolę nad produkcją, a także zapewniają sobie dodatkowy przychód.

Za sprawą większej szybkości drukowania (liczba wydruków na godzinę i pierwszy wydruk) zwiększono produktywność, zaś dzięki opcjonalnemu podajnikowi do automatycznego drukowania dwustronnego (kaseta na 100 arkuszy w formacie A4) w modelu SL-D1000A oprócz obsługi nośników w rolce, można też łatwo uzyskać większą liczbę wydrukowanych stron. Dwukrotnie wzrosła także trwałość drukarki – do 400 tys. wydruków 10×15.

Kartridże zostały zastąpione zintegrowanym systemem woreczków z atramentem firmy Epson, które w porównaniu z SL-D800 zapewniają o 25% więcej atramentu, co przekłada się na rzadszą wymianę, a także ograniczenie liczby wymaganych interwencji. Torebki z atramentem pozwalają zmniejszyć ilość śmieci, co sprawia, że zarządzanie odpadami na miejscu staje się mniejszym problemem.

Udoskonalony system nagrzewania zapewnia znacznie cichsze drukowanie, a także zmniejsza pobór mocy, dodatkowo obniżany przez zwiększenie szybkości drukowania. Dotychczasowy interfejs łączności przez USB rozszerzono o obsługę sieci LAN i Wi-Fi. Do innych nowości konstrukcyjnych zaliczają się zintegrowana taca odbiorcza i wyświetlacz LCD usprawniający obsługę.

Nowy model jest 16% mniejszy i 24% lżejszy w porównaniu z SL-D800, co nie tylko ułatwia przenoszenie urządzenia, gdy trzeba zmienić jego lokalizację, ale także pozwala zoptymalizować inwestycje finansowe w zależności od wielkości zakładu fotograficznego i liczby wydruków.

Dzięki obsłudze rozwiązania Cloud Solution PORT firmy Epson klienci mogą mieć większą kontrolę nad drukowaniem i uzyskać dostęp do danych produkcyjnych z poziomu komputera lub urządzeń inteligentnych zarówno na miejscu, jak i zdalnie. Wraz z premierą urządzenia dostępne będą także aplikacje mobilne – tak dla sprzedawców detalicznych, jak i użytkowników końcowych, aby umożliwić klientom łatwe drukowanie obrazów z ich telefonów komórkowych.

„Od razu widać, dlaczego nazywamy SL-D1000 przełomowym produktem na rynku produkcji fotograficznej. Wszystkie funkcje, które zostały opracowane od podstaw, zaprojektowano z myślą o zwiększeniu produktywności i zapewnieniu klientom elastyczności. Sprzedawcy detaliczni i punkty kopiowania znajdują się w coraz trudniejszej sytuacji, więc oferując skalowalne rozwiązanie jako odpowiedź na sezonowe zwiększanie popytu umożliwiamy im generowanie większych przychodów w rozwijającym się obszarze branży oraz elastyczność, pozwalającą na łatwe wykonywanie różnych typów zadań na wielu drukarkach” – powiedział Grzegorz Mencfel, Account Manager – LFP w Epson Europe.

Modele SL-D1000 i SL-D1000A będą dostępne w Polsce w styczniu 2022.

Najważniejsze cechy

 • Drukowanie dwustronne z zachowaniem standardowego druku jednostronnego (rolka 65 m)
 • Kaseta na 100 arkuszy A4 do automatycznego drukowania dwustronnego w modelu SL-D1000A (opcjonalnie w przypadku SL-D1000)
 • Niewielkie wymiary i niska waga
 • Wi-Fi i LAN oprócz dotychczasowego interfejsu USB
 • Zintegrowany system woreczków z atramentem – 25% większa ilość atramentu
 • Wyświetlacz LCD
 • Dwukrotnie większa trwałość drukarki*
 • Większa szybkość drukowania (385 wydruków na godzinę, 15 x 10 cm)*
 • Zintegrowana taca odbiorcza
 • Nowy system ogrzewania
 • Epson Cloud Solution PORT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *