Euro 2020 z czterema ścieżkami dzwiękowymi do wyboru w TVP

Już za niespełna miesiąc, 11 czerwca, rozpocznie się piłkarskie Euro 2020. Wszystkie spotkania turnieju będą transmitowane w Telewizji Polskiej. Za pośrednictwem portalu TVPSPORT.PL i aplikacji mobilnej widzowie zyskają możliwość wyboru aż czterech wersji ścieżek dźwiękowych. Wszystkie mecze będą emitowane również z napisami dla niesłyszących.

 

Euro 2020 już od 11 czerwca w TVP

W mistrzostwach Europy zagrają 24 najlepsze drużyny kontynentu. Nie zabraknie wśród nich reprezentacji Polski, która zmierzy się w grupie E ze Słowacją (14 czerwca), Hiszpanią (19 czerwca) i Szwecją (23 czerwca). Wszystkie mecze turnieju pokaże Telewizja Polska.

Każdorazowo na stronie TVPSPORT.PL i aplikacji mobilnej TVP Sport kibice będą mogli wybrać preferowany komentarz. Opcje będą cztery:

– ścieżka z polskim komentarzem (telewizyjnym)

– ścieżka z angielskim komentarzem

– ścieżka bez komentarza

– ścieżka z audiodeskrypcją – dla osób niewidomych i słabowidzących

Już wcześniej ogłaszaliśmy kto skomentuje grupowe mecze Polaków. W przypadku komentarza angielskiego atrakcją będą legendarne głosy znane z serii gier wideo FIFA, a więc Martin Tyler oraz były piłkarz Arsenalu i Leicester, Alan Smith. A byłych graczy klubów Premier League, opowiadających o wydarzeniach boiskowych na Euro 2020 będzie więcej…

Wszystkie spotkania mistrzostw będą też dostępne z napisami dla osób niesłyszących. Widzowie telewizyjnych kanałów TVP będą mogli z kolei wybierać pomiędzy komentarzem polskim, a audiodeskrypcją.

UEFA Euro 2020 rozpocznie się 11 czerwca. W meczu otwarcia, na stadionie w Rzymie, zmierzą się Turcja i Włochy. Grupa A część spotkań rozegra też w Baku. Grupa B będzie rywalizować w Kopenhadze i Petersburgu, grupa C w Bukareszcie i Amsterdamie, grupa D w Londynie i Glasgow, „polska” grupa E w Petersburgu i Sewilli, a grupa F w Budapeszcie i Monachium.

Do 1/8 finału awansują po dwa zespoły z każdej z grup, a także cztery najlepsze z trzecich miejsc. Następnie rywalizacja będzie się toczyć systemem pucharowym. Finał zaplanowano na 11 lipca. Zostanie rozegrany na Wembley.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *