FEN 14 w Polsacie, Polsacie Sport i Polsacie Sport Fight

Już w sobotni wieczór w katowickim Spodku odbędą się dwa pojedynki mistrzowskie - jeden w formule K-1, a drugi w formule MMA. Transmisja gali FEN 14 w Polsacie, Polsacie Sport i Polsacie Sport Fight.

 

 

Tym razem organizacja Fight Exclusive Night proponuje nam jedenaście pojedynków - trzy w formule K-1 oraz osiem w formule MMA. Do tego otrzymujemy dwa bardzo ciekawie zapowiadające się starcia o pasy mistrzowskie. W jednym z nich Tomasz Sarara (33-6) zmierzy się z dwukrotnym mistrzem Europy - Dennisem Stolzenbachem (41-19-3). Mimo tego, iż jest cztery lata młodszy, to już stoczył więcej walk od Polaka. Holender nosi pseudonim "cichy wiatr", bo jak tłumaczy jego trener "cichy, ponieważ taki jest poza ringiem, a wiatr, bo kiedy już do niego wchodzi, to jest nie do zatrzymania".

Sarara stoczył dla organizacji trzy walki i wszystkie wygrał. Najpierw znokautował Niko Fallina, a później pokonał na punkty Andre Schmelinga oraz Ivana Bartka. Nie tak dawno spróbował swoich sił... w boksie zawodowym i trzeba przyznać, że był to strzał w dziesiątkę. Już w drugiej rundzie w efektowny sposób znokautował Łukasza Zygmunta, udowadniając, że słusznie mówi się o nim "najlepszy bokser wśród kickbokserów".

Do pierwszej obrony mistrzowskiego pasa w kategorii lekkiej stanie Roman Szymański. Polak to bardzo efektownie walczący zawodnik, który przebojem pokonuje kolejne szczeble w mieszanych sztukach walki, udowadniając, że potencjał ma olbrzymi. W sobotni wieczór czeka go jednak być może najtrudniejsze wyzwanie w karierze, bo po drugiej stronie stanie niebezpieczny Brazylijczyk, uczestnik programu TUF 3 Brasil - Joilton Santos. Pracował wtedy pod okiem Chaela Sonnena - trzykrotnego pretendenta do mistrzostwa UFC, jednego z najbardziej charyzmatycznych zawodników w organizacji. Toczył też równe boje choćby z Alexem Oliveirą.

Brazylijczyk przyjechał do Polski w bojowym nastroju i zapowiada, że kibice w końcu zobaczą prawdziwego mistrza. - Chcę go już zobaczyć. Jesteś "papierowym" mistrzem, a ja chcę być prawdziwym. Przyjdź jutro na ważenie i pokaż, że chcesz walczyć, bo na razie nie wyglądasz na takiego, co by chciał... - zaapelował do Szymańskiego. Ten jednak spokojnie mu odpowiedział. - Mam do niego jedną wiadomość, z którą spotka się w sobotę - stwierdził, pokazując pięść.

Ponadto, w klatkoringu FEN zobaczymy Tyberiusza Kowalczyka, Akopa Szostaka, Pawła Hadasia, Pawła Brandysa czy też Alberta Odzimkowskiego. Będzie się działo!

Startujemy już o 19.00 w Polsacie Sport Fight, od 20.00 będziemy także w Polsacie Sport, a o 0.05 - w Polsacie.

Karta walk i wyniki ważenia:

Walki o pas:

K-1 -95 kg: Dennis Stolzenbach (93,9 kg) vs Tomasz Sarara (93,6 kg)

MMA -70 kg: Joilton Santos (69,1 kg) vs Roman Szymański (70,2 kg)

Karta główna:

MMA -84 kg: Paweł Brandys (84,1 kg) vs Paweł Hadaś (83,8 kg)

K-1 -77 kg: Tomasz Gromadzki (76,7 kg) vs Paweł Biszczak (76,4 kg)

K-1 -77 kg: Pavel Obozny (76,9 kg) vs Kamil Jenel (76,9 kg)

MMA -84 kg: Alexey Repalov (84,2 kg) vs Andrzej Grzebyk (83,4 kg)

MMA +93 kg: Tomasz Czerwiński (124,2 kg) vs Tyberiusz Kowalczyk (115,2 kg)

MMA +93 kg: Martin Chudej (119,2 kg) vs Akop Szostak (107,6 kg)

MMA -77 kg: Mateusz Strzelczyk (77,2 kg) vs Albert Odzimkowski (76,6 kg)

Karta wstępna:

MMA -77 kg: Łukasz Stanek (76,9 kg) vs Adrian Błeszyński (77,2 kg)

MMA -61 kg: Piotr Olszynka (61,1 kg) vs Kamil Selwa (61,0 kg)

Zobacz także

5 Komentarze

  1. Oli
    To już wiem, co będę dzisiaj wieczorem robił :) Ale najlepsze dopiero przed nami - KSW 37 zapowiada się genialnie!
  2. Noooo ale były emocje ;] Lubię tego typu sportowe wieczory z Polsatem. Cieszy mnie, że zdecydowanie stawiają na sporty walki, jest co oglądać!
  3. Walki były super, szkoda, że kibice - choć nie sztuk walki - zawiedli. Ale jakby to nie wina czy rola Polsatu, najważniejsze, że Polsat cały czas "inwestuje" w sporty walki i transmituje to co w naszym kraju w tym sporcie najlepsze. Tak trzymać, czekamy na kolejne transmisje i walki na wysokim poziomie.
  4. Kiedyś nie lubiłam sportów walki, ale jak w Polsacie Sport nie było siatkówki, to coś trzeba było robić, więc oglądałam to mma i .... mi się ... spodobało! Teraz staram się nie odpuszczać najciekawszych gal.
  5. A ja ogólnie to chciałem powiedzieć, że bardzo dobrym pomysłem było stworzenie kanału Polsat Sport Fight. Wiadomo, że na bieżąco nie wszystko się obejrzy, więc te powtórki to dobra robota CP. Poza tym historyczne walki, historyczne gale - to jest zasadniczo coś, do czego się chętnie wraca.