Gala UFC Fight Night w Shenzhenw w Polsacie Sport

Nietypowo, bo w samo południe polskiego czasu rozpocznie się transmisja gali UFC w Shenzhen. W walce wieczoru o pas kategorii słomkowej zmierzą się Jessica Andrade (20-6, 7 KO, 7 SUB) i Weili Zhang (19-1, 9 KO, 7 SUB).

 

 

 

Z perspektywy polskich fanów MMA starcie Andrade z Zhang jest niezwykle istotne. Wiele wskazuje na to, że ze zwyciężczyni tego pojedynku w niedalekiej przyszłości zmierzy się z Joanną Jędrzejczyk (15-3, 4 KO, 1 SUB). Niepokonana od czterech walk Brazylijka po raz ostatni przegrała zresztą właśnie z Polką. Na gali UFC 211 w maju 2017 roku Jędrzejczyk była górą, wygrywając jednogłośną decyzją sędziów.

32-latka z Olsztyna uważa, że Zhang może sprawić faworyzowanej rywalce sporo kłopotów.

– Troszeczkę mam przeczucie, że Chinka może namieszać w dywizji słomkowej. Jest dynamiczna, silna, dość duża, jak na tę kategorię. Zobaczymy, czy odrobi lekcję sprowadzeń Andrade. Rose Namajunas w starciu z Brazylijką pokazała się z dobrej strony w pierwszej rundzie, ale popełniła karygodny błąd. Zapłaciła karę, przegrywając tę walkę. Mógł tam być duży uszczerbek na zdrowiu, ale wszystko zakończyło się dobrze powiedziała Jędrzejczyk.
We wspomnianej walce z Namajunas, Andrade zadziwiła świat MMA, wygrywając z Amerykanką efektownym slamem w drugiej rundzie. Wcześniej pokonała Karolinę Kowalkiewicz (12-5, 2 SUB), Tecię Torres (10-5, 1 SUB) i Claudię Gadelhę (17-4, 7 SUB). Zhang w karierze przegrała raz – w swojej pierwszej zawodowej walce, kiedy uległa Meng Bo (13-6, 5 SUB). Imponująca seria zwycięstw sprawiła, że w 2018 roku zadebiutowała w UFC. Pokonała wówczas Daniellę Taylor (10-5, 3 KO). Potem z kolei wygrała z Jessiką Aguilar (20-8, 8 SUB) i Torres.

Oprócz Brazylijki i Chinki, podczas gali w Shenzhen zobaczymy między innymi Khadisa Ibragimova (8-0, 2 KO, 3 SUB). Rosjanin w ostatniej chwili wskoczył do karty walk za Jamahalla Hilla (3-0, 2 KO), który nie pojawi się w Chinach ze względu na problemy z wizą. Jego rywalem będzie Da Un Jung (10-2, 8 KO). Dla 24-latka będzie to debiut w organizacji UFC. Ostatnią walkę stoczył dla rosyjskiej federacji M-1, pokonując w pierwszej rundzie Rafała Kijanczuka (7-2, 7 KO).

Karta główna (12.00 w sobotę/POLSAT SPORT):

k. słomkowa: Jessica Andrade (20-6, 7 KO, 7 SUB) – Weili Zhang (19-1, 9 KO, 7 SUB)

k. półśrednia: Elizeu Zaleski dos Santos (21-5, 13 KO, 3 SUB) – Li Jingliang (16-5, 6 KO, 5 SUB)

k. półciężka: Da Un Jung (10-2, 6 KO, 1 SUB) – Khadis Ibragimov (8-0, 2 KO, 3 SUB)

k. półśrednia: Song Kenan (14-4, 7 KO, 6 SUB – Derrick Krantz (23-11, 10 KO, 11 SUB)

Karta wstępna:

k. piórkowa: Zhenhong Lu – Movsar Evloev

k. lekka: Damir Ismagulov – Thiago Moises

k. musza: Kai Kara-France – Mark De La Rosa

k. kogucia: Karoline Rosa – Lara Procopio

k. kogucia: Mudaerji Su – Andre Soukhamthath

k. średnia: Anthony Hernandez – Jun Yong Park

Transmisja gali UFC Fight Night w Shenzhen w sobotę od godziny 12.00 w Polsacie Sport

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *