Category Archives: Kultura i Muzyka

“Pokot” – najnowsza koprodukcja Agory od piątku w kinach

"Pokot" to najnowszy film w reżyserii Agnieszki Holland, którego polska premiera będzie miała miejsce już w najbliższy piątek, 24 lutego br. Obraz, na podstawie prozy Olgi Tokarczuk, został nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem na festiwalu filmowym w Berlinie. Agora jest koproducentem tytułu, a NEXT FILM - dystrybutorem. (więcej…)
Czytaj więcej >>

Maraton Wolverine’a w kinach Helios

W piątek, 3 marca we wszystkich 42 kinach ogólnopolskiej sieci Helios zaprezentowany zostanie brawurowy Maraton Wolverine'a z premierą filmu "LOGAN: WOLVERINE", w którym Hugh Jackman po raz dziewiąty (i ostatni!) wciela się w tę kultową już rolę. (więcej…)
Czytaj więcej >>

Nie żyje Witold Adamek

Zmarł operator, scenarzysta i producent filmowy Witold Adamek. Był członkiem Stowarzyszenia Filmowców Polskich, autorem zdjęć do m.in. „Krótkiego filmu o miłości” w reż. Krzysztofa Kieślowskiego i producentem „Daleko od okna” w reż. Jana Jakuba Kolskiego. Miał 71 lat. (więcej…)
Czytaj więcej >>

Maraton Oscarowy w kinach Helios

17 lutego, tuż przed ceremonią wręczenia najważniejszych nagród filmowych, ogólnopolska sieć kin Helios zaprasza swoich widzów na wyjątkowy Maraton Oscarowy. W ciągu zaledwie jednej nocy zaprezentowane zostaną aż cztery filmy, które łącznie zawalczą o prawie trzydzieści statuetek! (więcej…)
Czytaj więcej >>

Kino Kobiet i “Sztuka Kochania” w kinach Helios

Ogólnopolska sieć kin Helios zaprasza na najbliższą odsłonę filmowego cyklu dla Pań oraz poruszającą biografię najsłynniejszej seksuolog czasów PRL-u. Już 6, 8 lub 9 lutego (w zależności od wybranego kina) na Panie czeka moc atrakcji podczas seansów Kina Kobiet ze znakomitym filmem "Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej". (więcej…)
Czytaj więcej >>

Justice zagrają na Orange Warsaw Festival 2017

Duet Justice znany ze swoich porywających koncertów wystąpi podczas przyszłorocznej edycji Orange Warsaw Festival. Będzie to pierwszy występ Justice w Warszawie. Zespół dołącza do ogłoszonych wcześniej Imagine Dragons i podobnie jako oni, zagra na Służewcu 3 czerwca.  (więcej…)
Czytaj więcej >>