Category Archives: DVB-T

Discovery przejmuje telewizję Metro

Discovery Polska za 19 mln zł przejmie od Agory SA pozostałe 51,06 proc. udziałów w spółce Green Content, nadawcy telewizji naziemnej Metro – poinformowała Agora w komunikacie giełdowym. (więcej…)
Czytaj więcej >>

TVP Sport HD wejdzie na MUX-8

Z informacji jakie uzyskał portal Wirtualnemedia.pl, wynika iż w przyszłym roku TVP wprowadzi na ósmy multipleks naziemnej telewizji dwa kanały - w wersji HD i SD - zajmując wszystkie przyznane sloty. W rozmowie z Wirtualnemedia.pl wiceprezes TVP Maciej Stanecki utrzymuje deklarację o wprowadzeniu TVP Sport HD. - Wchodzenie na MUX-8 z niepełną ofertę nie ma…
Czytaj więcej >>

Konkurs dla instalatorów anten

17 lipca wystartował konkurs dla instalatorów anten telewizyjnych przeznaczonych do odbioru MUX8 naziemnej telewizji cyfrowej. Konkurs został zorganizowany przez EmiTel, Grupę Wirtualna Polska, Televes i Sat Kurier. (więcej…)
Czytaj więcej >>

MUX-8 dostępny dla ponad 95% populacji kraju

EmiTel informuje, że w dniu 30 czerwca 2017 zasięg techniczny MUX-8 przekroczył 95% populacji kraju. Od 30 czerwca 2017 roku emisja MUX8 prowadzona jest z 73 stacji nadawczych, a procentowe wartości pokrycia populacji Polski sygnałem MUX8 wynoszą odpowiednio: (więcej…)
Czytaj więcej >>

TVP na MUX 8 w 2018 roku?

Maciej Stanecki, wiceprezes Telewizji Polskiej, powiedział w programie Michała Niewiadomskiego #rzeczobiznesie, że TVP planuje podpisanie umowy z EmiTelem na emisję swoich kanałów w MUX 8 w przyszłym roku. (więcej…)
Czytaj więcej >>

Metro wciąż liderem wśród kanałów na MUX-8

W maju br. telewizja METRO osiągnęła najlepsze wyniki oglądalności wśród stacji dostępnych na ósmym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej. Kanał oglądało codziennie prawie 880 tys. widzów, co pozwoliło mu osiągnąć 0,20% udziału w rynku. METRO pozostaje liderem oglądalności na MUX-8 od początku nadawania w grudniu ub.r. (więcej…)
Czytaj więcej >>

Multipleks 8 – nowe nadajniki

Multipleks 8 poszerza swój zasięg o kolejne regiony Polski. Od początku roku nadawca sygnału, firma Emitel uruchomiła nowe nadajniki min. w Białymstoku, Lublinie, Miechowie, Cieszynie, Pile i Gorlicach. (więcej…)
Czytaj więcej >>

Kiedy nowe kanały TVP w telewizji naziemnej?

Telewizja Polska nadal nie włączyła żadnych nowych kanałów w ramach ósmego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T. Mimo, że multipleks nadaje już od kilku miesięcy, są na nim nowe, komercyjne stacje i miejsca dla dwóch lub trzech kanałów TVP telewidzowie mogą jedynie pooglądać kolorowe pasy. O to kiedy nowe kanały TVP pojawią się w telewizji naziemnej…
Czytaj więcej >>