Category Archives: TVP

Wielki sukces filmu „Wołyń”!

Najwięcej nagród Polskiej Akademii Filmowej otrzymał koprodukowany przez Telewizję Polską film Wojciecha Smarzowskiego „Wołyń”! W poniedziałek, 20 marca, w Teatrze Polskim w Warszawie odbyła się 19. ceremonia wręczenia Polskich Nagród Filmowych Orły. (więcej…)
Czytaj więcej >>

Kolejny weekend należał do Jedynki

19 marca prawie 7 milionów widzów oglądało w szczytowym momencie triumf Kamila Stocha w Vikersund - na antenie „Jedynki” . Niemal tyle samo śledziło dzień wcześniej finał zawodów PŚ w konkursie drużynowym Pucharu Świata i zajęcie drugiego miejsca przez naszych skoczków! (więcej…)
Czytaj więcej >>

Telewizja Polska z programami dla Seniorów

Prezes Zarządu TVP S.A. Jacek Kurski podpisał wraz z Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbietą Rafalską list intencyjny w związku z realizacją rządowej kampanii Bezpieczny i Aktywny Senior. Uroczystość miała miejsce 16 marca (czwartek) w Domu Pomocy Społecznej im. Św. Józefa Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Warszawie. (więcej…)
Czytaj więcej >>

Sprawozdanie abonamentowe TVP za 2016 r.

Zarząd Spółki TVP S.A. przedstawia coroczne „Sprawozdanie z wykorzystania przez Telewizję Polską S.A. wpływów abonamentowych przeznaczonych na realizację misji nadawcy publicznego w 2016 r.”. Niniejszy dokument szczegółowo prezentuje gospodarowanie przez TVP S.A. środkami abonamentowymi w minionym roku, a także wywiązywanie się z ustawowych obowiązków nałożonych na nią, jako nadawcę publicznego. (więcej…)
Czytaj więcej >>

TVP liderem weekendu

Widzowie w sobotę i niedzielę wybrali TVP oglądając zawody Pucharu Świata w skokach, Puchar Świata w biegach narciarskich, serial „Wojenne dziewczyny”, programy informacyjne „Teleexpress” i „Wiadomości”. (więcej…)
Czytaj więcej >>

Sukces „Kina Retro” w TVP Polonia

Premiera w TVP Polonia hitu przedwojennego kina „Ada! To nie wypada!” spotkała się z entuzjazmem wśród Polonii i Polaków na całym świecie. Pokaz filmu połączył w niedzielne popołudnie przed ekranami telewizorów setki tysięcy polskich widzów. W samym kraju, gdzie satelitarny program TVP dostępny jest poza emisją naziemną, film zgromadził ok. 65 tys. widownię. (więcej…)
Czytaj więcej >>

„Dzień dobry, Polsko!” z rekordową oglądalnością

Nowy poranny program, łączący informację z rozrywką, pokazywany na antenie Jedynki od dwóch tygodni cieszy się popularnością, która rośnie z każdym kolejnym odcinkiem. Wczorajszy odcinek „Dzień dobry, Polsko!” prowadzony przez Paulinę Chylewską i Macieja Kurzajewskiego obejrzało ponad 183 tys. widzów (7,5% udz.). To dotychczasowy rekord oglądalności. (więcej…)
Czytaj więcej >>

„Agrobiznes” z rekordem

Ponad milion widzów obejrzało 6 marca (poniedziałek) w Jedynce branżowy serwis informacyjny „Agrobiznes”. Był to rekordowy wynik programu w tym roku, a w paśmie poranno-popołudniowym audycja została liderem. (więcej…)
Czytaj więcej >>

Mistrzowski start wiosennej ramówki

Pierwszy weekend wiosennej ramówki zdominowała Telewizja Polska. W sobotę liderem (15,4% udz.) była Jedynka. W szczytowym momencie niemal 7 mln widzów oglądało historyczne zwycięstwo drużyny polskich skoczków narciarskich. Z kolei w niedzielę ponad 3 mln obejrzało pierwszy odcinek nowego serialu TVP1 „Wojenne dziewczyny”, który nie miał sobie równych w paśmie. (więcej…)
Czytaj więcej >>

Wyższa jakość kanałów TVP

Od 5 kwietnia najchętniej oglądane kanały Telewizji Polskiej, TVP1, TVP2, TVP Info oraz TVP Sport będą nadawane z satelity Hot Bird (13⁰E) wyłącznie w wysokiej rozdzielczości obrazu (HD). (więcej…)
Czytaj więcej >>