Category Archives: TVP

TVP rozpoczyna współpracę z chińskim potentatem medialnym

Członek Zarządu TVP Maciej Stanecki podpisał w imieniu Telewizji Polskiej ramowe porozumienie o współpracy z konglomeratem medialnym Hubei Media Group. Przedstawiciele Telewizji Polskiej wzięli udział w odbywającej się w Warszawie konferencji z udziałem mediów i biznesu z chińskiej prowincji Hubei. (więcej…)
Czytaj więcej >>

Oświadczenie TVP

W związku z pojawiającymi się w prasie i uporczywie powtarzanymi w mediach informacjami, jakoby w TVP funkcjonowała cenzura artystów występujących w Festiwalu Opole 2017, TVP oświadcza, że takie twierdzenia są nieprawdziwe i naruszają dobre imię Spółki. (więcej…)
Czytaj więcej >>

Abonament pół roku z góry i abolicja

Dla tych spośród osób niepłacących abonamentu radiowo-telewizyjnego, które po wejściu ustawy zapłacą go za pół roku z góry, będzie abolicja – zapowiedział w niedzielę wiceminister kultury Jarosław Sellin. (więcej…)
Czytaj więcej >>

Kanał TVP Seriale uzyskał najwyższe w tym roku udziały w rynku

W niedzielę 14 maja kanał TVP Seriale uzyskał najwyższe w tym roku udziały w rynku. W grupie komercyjnej (16-49 lat) wyniosły one 2,32%, w grupie 16-59 – 2,40%, a w grupie ogólnej 4+ – 1,84%. Najwięcej widzów zgromadziły seriale: „Ranczo” (337 tys.), „Ojciec Mateusz” (295 tys.), „Na sygnale” (171,9 tys.) oraz „Alternatywy 4” (151,6 tys.).…
Czytaj więcej >>

Jedynka wygrała na Eurowizji

Finał 62. Konkursu Piosenki Eurowizji Kijów 2017 obejrzało 13 maja w TVP1 średnio ponad 2,7 mln widzów (24,9% udz.). Dzięki temu Jedynka była niekwestionowanym liderem pasma. Tego dnia Antena miała także najwyższe udziały dnia (12,6%). Konkurs wygrał Portugalczyk Salvador Sobral z piosenką „Amar Pelos Dois”. Utwór „Flashlight” zapewnił Kasi Moś 22. miejsce. (więcej…)
Czytaj więcej >>

Telewizja Polska S.A. podpisała porozumienie o współpracy z Chengdu Radio and Television

12 maja podpisano porozumienie o współpracy pomiędzy Telewizją Polską S.A. a Chengdu Radio and Television z chińskiej prowincji Syczuan, jednym z największych nadawców na rynku chińskim. Współpraca będzie prowadzona w trzech podstawowych obszarach: wymiany programowej, koprodukcji oraz wymiany dobrych praktyk i edukacji. W imieniu Telewizji Polskiej porozumienie podpisał obecny w Chengdu członek zarządu TVP -…
Czytaj więcej >>