Category Archives: TVP

TVP Seriale podbija rynek

W środę 19 kwietnia kanał TVP Seriale uzyskał najwyższe w tym roku udziały w rynku. W grupie komercyjnej (widzowie w wieku 16-49 lat) wyniosły one 2,15%, w grupie widzów 16-59 - 2,28%, a w grupie ogólnej (4+) – 1,76%. (więcej…)
Czytaj więcej >>

Wielkanocne sukcesy TVP

W TOP10 najpopularniejszych programów Świąt Wielkanocnych znalazło się aż sześć emitowanych przez Telewizję Polską. 16 i 17 kwietnia rekordowe wyniki oglądalności zanotowały trzy kanały tematyczne: TVP Historia, TVP Kultura, i TVP3. (więcej…)
Czytaj więcej >>

Oświadczenie Telewizji Polskiej

W związku z nieprawdziwymi informacjami medialnymi opartymi na wypowiedziach pana Juliusza Brauna, dotyczącymi stanu zatrudnienia i finansów TVP, Telewizja Polska S.A. oświadcza: (więcej…)
Czytaj więcej >>

Co wydarzyło się w szóstym odcinku Kocham Cię, Polsko!.

Pytanie dotyczące higieny Polaków pojawiło się w rundzie Finał i od razu rozpętało burzliwą dyskusję. Jako pierwsza obstawiała drużyna Antka, która stwierdziła, że 79 procent z nas bierze kąpiel lub prysznic co najmniej raz dziennie. Team Tomka Kammela uznał jednak, że więcej i miał rację, bo poprawna odpowiedź to 81 procent. (więcej…)
Czytaj więcej >>

Rocznica katastrofy w Smoleńsku na Antenach TVP

W 7. rocznicę katastrofy smoleńskiej 10 kwietnia (poniedziałek) Telewizja Polska powróci w swoich programach do dramatycznych wydarzeń z 2010 r. Na Antenach TVP nie zabraknie transmisji z uroczystości państwowych i kościelnych, premier filmów dokumentalnych i programów upamiętniających 96 ofiar smoleńskiej tragedii. Na antenach Telewizji Polskiej pojawi się okolicznościowy spot poświęcony Parze Prezydenckiej śp. Marii i…
Czytaj więcej >>

TVP Info już w jakości HD (foto)

Zgodnie z zapowiedziami 5 kwietnia kanały Telewizji Polskiej, TVP1, TVP2, TVP Info oraz TVP Sport są nadawane z satelity Hot Bird (13⁰E) wyłącznie w wysokiej rozdzielczości obrazu (HD). (więcej…)
Czytaj więcej >>

Oświadczenie TVP w sprawie prześladowania dziennikarzy TV Biełsat

Zarząd TVP S.A. wyraża oburzenie prześladowaniem dziennikarzy relacjonujących protesty w Mińsku, tym dziennikarzy współpracujących z TV Biełsat. Telewizja Polska potępia działania organów państwa Republiki Białoruś wobec dziennikarzy, uznając je za zagrażające prawom człowieka oraz wolności słowa i mediów. (więcej…)
Czytaj więcej >>

TVP Polonia nadaje już 24 lata

17 września 1992 roku na posiedzeniu Prezydium Komitetu ds. Radia i Telewizji zdecydowano o powołaniu Programu Satelitarnego TVP. Miesiąc później, 24 października 1992 roku, przeprowadzono próbną emisję. Program Satelitarny TVP Polonia rozpoczął nadawanie 31 marca 1993 roku o godz. 16:00. Był trzecią anteną telewizyjną w Polsce, po TVP1 i TVP2. (więcej…)
Czytaj więcej >>

Wielki sukces filmu „Wołyń”!

Najwięcej nagród Polskiej Akademii Filmowej otrzymał koprodukowany przez Telewizję Polską film Wojciecha Smarzowskiego „Wołyń”! W poniedziałek, 20 marca, w Teatrze Polskim w Warszawie odbyła się 19. ceremonia wręczenia Polskich Nagród Filmowych Orły. (więcej…)
Czytaj więcej >>

Kolejny weekend należał do Jedynki

19 marca prawie 7 milionów widzów oglądało w szczytowym momencie triumf Kamila Stocha w Vikersund - na antenie „Jedynki” . Niemal tyle samo śledziło dzień wcześniej finał zawodów PŚ w konkursie drużynowym Pucharu Świata i zajęcie drugiego miejsca przez naszych skoczków! (więcej…)
Czytaj więcej >>

Telewizja Polska z programami dla Seniorów

Prezes Zarządu TVP S.A. Jacek Kurski podpisał wraz z Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbietą Rafalską list intencyjny w związku z realizacją rządowej kampanii Bezpieczny i Aktywny Senior. Uroczystość miała miejsce 16 marca (czwartek) w Domu Pomocy Społecznej im. Św. Józefa Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Warszawie. (więcej…)
Czytaj więcej >>