Category Archives: Radio

Noc rozdania Oscarów RDC

W najbliższą niedzielę (26.02) odbędzie się rozdanie najważniejszych nagród filmowych – Oscarów. Wielu z nas interesuje się światem filmu i w napięciu czeka na informacje, kto tym razem otrzyma statuetkę. (więcej…)
Czytaj więcej >>

Biegniemy na cześć walczących a walczymy o zdrowie Wojtusia!

Radio dla Ciebie przyłączyło się do Biegu Tropem Wilczym w Markach (k. Warszawy) podczas którego zbierane będą środki na rzecz ciężko chorego Wojtusia Trzmiela. U 2,5-letniego Wojtusia zdiagnozowano stwardnienie guzowate i padaczkę lekooporną oraz autyzm atypowy. Chłopczyk wymaga specjalistycznego leczenia, na które gromadzone są środki. Wojtuś jest podopiecznym Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą”. (więcej…)
Czytaj więcej >>

Wystartował “Mikrofon TOK FM” – projekt realizowany przez Grupę Radiową Agory w ramach Google Digital News Initiative Innovation Fund

Od dziś - poniedziałku, 20 lutego br. można korzystać z darmowej aplikacji mobilnej "Mikrofon TOK FM", w której słuchacze Radia TOK FM mogą nagrać i wysłać do radia swój komentarz w wersji audio. Aplikację, która powstała w ramach Google Digital News Initiative Innovation Fund, można pobrać ze sklepów Google Play oraz AppStore. (więcej…)
Czytaj więcej >>

Barbara Stanisławczyk-Żyła podała się do dymisji

Wczoraj wieczorem Barbara Stanisławczyk-Żyła poinformowała Radę Mediów Narodowym, że rezygnuje z funkcji prezesa Polskiego Radia. - Złożyłam rezygnację, w istocie, ale nie wdaję się w komentarze dlaczego - potwierdza w rozmowie z Onetem. Stanisławczyk-Żyła wygrała konkurs na stanowisko dzień wcześniej. (więcej…)
Czytaj więcej >>

Daria Zawiałow i Organek z koncertami w radiowej Trójce

W najbliższych dniach Trójka zaprasza na dwa różne, ale równie znakomicie zapowiadające się koncerty. W niedzielę 19 lutego w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej wystąpi absolutna debiutantka – ale bardzo utalentowana i intrygująca – Daria Zawiałow. Natomiast dzień później zaprezentuje się stały bywalec tego miejsca, czyli Tomasz Organek ze swoją grupą. Transmisje z…
Czytaj więcej >>

Radiowa Trójka nie traci słuchaczy

Program Trzeci Polskiego Radia jest jedyną stacją ogólnopolską, która w roku 2016 zwiększyła swoje udziały w czasie słuchania w porównaniu z rokiem 2015. Wszystkie anteny Polskiego Radia poprawiają udziały w rynku. Portal Wirtualne Media w analizie słuchalności radia w Polsce jest nieprecyzyjny w interpretacji danych i może wprowadzać w błąd opinie publiczną. Niestety wnioski z…
Czytaj więcej >>

Lubimy słuchać radia

W czasach, gdy otoczeni jesteśmy niezwykle szeroką ofertą programów telewizyjnych i mnogością treści publikowanych w Internecie, radio wciąż utrzymuje dobrą formę na rynku mediów. Słucha go codziennie trzy czwarte Polaków. Patrząc na okres między 2001 a 2016 rokiem, a więc czas wielkich zmian spowodowanych popularyzacją Internetu, odsetek ten utrzymywał się na stałym poziomie. (więcej…)
Czytaj więcej >>

Radio to Ty!

13 lutego 2017 r. obchodzimy Światowy Dzień Radia pod hasłem „Radio to Ty!”. Przyświeca mu idea pozytywnej, konstruktywnej komunikacji między ludźmi oraz podkreślenie roli radia w tym procesie. (więcej…)
Czytaj więcej >>