HUAWEI P10 – mobilne studio fotografii Perfekcyjny portret

Najnowszy produkt w serii P – HUAWEI P10 został oficjalnie zaprezentowany w Polsce. Zarówno główny, jak i przedni aparat w smartfonie, powstał we współpracy z Leica. Nowością jest tryb portretowy z inteligentnym algorytmem rozpoznawania cech twarzy. Sercem P10 jest procesor Kirin 960 i bateria 3200mAh. Kampania reklamowa najnowszego flagowca Huawei pod nazwą „Perfekcyjny portret” rusza 1 kwietnia, bierze w niej udział ambasador marki - Robert Lewandowski.

 

Zdjęcie użytkownika Grzegorz Stapiński.

 

Huawei P10 jest wyposażony w unikalny, udoskonalony aparat, który powstał we współpracy z legendarną firmą Leica. Dzięki temu nawet fotograf-amator może zrobić perfekcyjny portret. Wierzymy, że twarz opowiada jakąś historię, czasami wesołą, czasami tragiczną, ale zawsze poruszającą i interesującą. Każda twarz naszym zdaniem jest piękna i warta uwiecznienia. Dzięki Huawei P10, zdjęcia portretowe wykonywane smartfonem, będą wyniesione na nowy, artystyczny poziom – powiedział Wang Yanmin, Huawei Consumer Business Group

Perfekcyjny portret” Roberta Lewandowskiego

Ambasadorem Huawei już kolejny rok jest Robert Lewandowski. Jeden z najlepszych piłkarzy na świecie będzie bohaterem kampanii reklamowej „Perfekcyjny portret”, która startuje 1 kwietnia 2017. Działania będą obejmować TV, kino, OOH (billboardy, siatki wielkoformatowe, nośniki w centrach handlowych (LCD), internet, media społecznościowe. Równolegle uruchomione zostanie szeroko rozumiane wsparcie
w obszarze BTL/Retail obejmujące: specjalne ekspozycje produktów w punktach sprzedaży, animacje
w wybranych salonach i promocje sprzedaży.

Studio fotograficzne w kieszeni

Podczas robienia zdjęcia Huawei P10, obrazy z dwóch soczewek głównego aparatu Huawei P10 – 12 Mpx RGB oraz 20 Mpx monochromatycznej z jasnością F/2.2 łączone są przez udoskonalony algorytm.
W efekcie otrzymane zdjęcia mogą konkurować z fotografiami, wykonanymi klasycznymi aparatami.
O perfekcyjne i nieporuszone kadry zadba optyczny system stabilizacji obrazu. Nie zabrakło również możliwości edycji punktu ostrości i eleganckiego rozmywania tła już po wykonaniu zdjęcia.

Innowacją dla wszystkich, którzy uwielbiają wykonywać zdjęcia portretowe jest tryb, który wykorzystuje technologię trójwymiarowego wykrywania twarzy. Analizie podlega aż 190 cech, związanych z mimiką i kolorystyką. Wiedza zebrana przez czujniki wykorzystywana jest do korekcji oświetlenia oraz przy korzystaniu z trybów upiększających. Dzięki tej technologii każde zdjęcie będzie wyglądało, jak z okładki topowego magazynu.

Po raz pierwszy również przedni aparat powstał we współpracy z firmą Leica. 8 Mpx i jasność F/1.9 pozwalają na wykonanie portretów i selfie o niespotykanej wcześniej jakości. Dodatkowo, czujniki
w przednim aparacie automatycznie rozpoznają czy w kadrze znajduje się jedna czy więcej osób. W tym drugim przypadku uruchamiany jest tryb szerokokątny.

Niezawodna wydajność

Sercem Huawei P10 jest jeden z najszybszych na świecie procesorów, Kirin 960. Za zarządzanie ośmiordzeniową jednostką odpowiedzialna jest nakładka EMUI 5.1 z samouczącym się inteligentnym algorytmem, dzięki któremu smartfon nawet po kilkunastu miesiącach używania będzie zawsze tak samo szybki. System na bieżąco uczy się tego, w jaki sposób użytkownik korzysta ze smartfona. Tę wiedzę wykorzystuje, przewidując kolejne dotknięcia ekranu. Dzięki temu np. aplikacja ze świeżymi wiadomościami będzie gotowa do uruchomienia zawsze w godzinach porannych.

Smartfon wyposażono w 4GB pamięci RAM i 64 GB pamięci wewnętrznej. Podczas przetwarzania grafiki główny procesor wspomagany jest przez procesor graficzny Mali G71 MP8.

Huawei P10 wyposażony został w baterię o pojemności 3200 mAh. Przy zwykłym użytkowaniu bateria wystarczy na nawet dwa dni użytkowania. Ładowanie odbywa się dzięki technologii Huawei Super Charge, która gwarantuje nie tylko szybkie uzupełnianie energii, ale przez zastosowanie 5-etapowego mechanizmu ochronnego, jest bardzo bezpieczna.

Nowoczesny design

Projektując nawet najszybszy telefon na świecie nie można zapomnieć o jego wyglądzie. Mimo solidnego wykonania ze szczotkowanego aluminium, P10 jest niezwykle lekki. W odróżnieniu od konkurencji, obiektywy podwójnego aparatu nie wystają z obudowy. Idealnie gładki jest również ekran urządzenia – czytnik linii papilarnych ukryty został pod niewidoczną taflą szkła. Czytnik pełni jednocześnie funkcję paska nawigacji. Dzięki temu obraz na ekranie o wielkości 5.1” i rozdzielczości Full HD, jest jeszcze większy. Szkło zastosowane na zaokrąglonym z obu stron ekranie 2.5D to Gorilla Glass 5.

Dwa kolory obudowy Huawei P10 - Dazzling Blue i kolor 2017 roku Greenery - zostały zaprojektowane we współpracy z Instytutem Pantone.

Cena i dostępność

Huawei P10 jest dostępny w najlepszych salonach sprzedaży i u operatorów w wersji 4.0 GB RAM
i 64GB ROM w kolorach czarnym i srebrnym. Pozostałe wersje kolorystyczne będą pojawiały się w sprzedaży na bieżąco.

Cena Huawei P10: 2699 zł

Zobacz także

2 Komentarze

  1. świetny telefon. skorzystałem z tego, że Plus go niedawno oferuje w przedsprzedaży i czekam, aż będzie w moich rękach.
  2. Też właśnie u Plusa wybrałem p10 i też czekam. Plus w sumie z przyzwyczajenia, bo od lat mam tam abonament i jeszcze nie miałem żadnych problemów, wszystko bardzo dobrze.