Category Archives: Internet & Gry

Firmy finansowe ponoszą straty rzędu miliona dolarów na skutek incydentu naruszenia cyberbezpieczeństwa

Koszty związane z cyberatakami na sektor finansowy rosną, ponieważ organizacje muszą mierzyć się z coraz bardziej wyrafinowanymi zagrożeniami. Nowe badanie1 przeprowadzone przez Kaspersky Lab i B2B International ujawnia skalę i wpływ ataków, pokazując, że firmy finansowe mogą ponosić straty wynoszące średnio około miliona dolarów za każdy incydent naruszenia cyberbezpieczeństwa. (więcej…)
Czytaj więcej >>

Wszystko co musisz wiedzieć o złączu M.2 na płycie głównej komputera

Złącze M.2. zostało zaprezentowane światu kilka lat temu jako standard pozwalający wykorzystać pełne możliwości dysków SSD umożliwiając ich instalację w komputerach o mniejszych rozmiarach. Dziś podpowiemy na co należy zwrócić uwagę, aby zakupiony dysk M.2 był kompatybilny z gniazdem na płycie głównej i oferował najlepszy stosunek wydajności do ceny. (więcej…)
Czytaj więcej >>

Pobrałeś Minecraft z Google Play, lepiej to przeczytaj!

Eksperci z firmy ESET wykryli 87 złośliwych aplikacji w serwisie Google Play, które ukrywały się jako mody do gry Minecraft. Gracze, którzy pobrali zainfekowane aplikacje, byli zasypywani reklamami lub przekierowywani na strony internetowe wyłudzające dane. Do momentu zgłoszenia zainfekowanych aplikacji do Google Play, blisko milion użytkowników pobrało je na swoje urządzenia mobilne. (więcej…)
Czytaj więcej >>

O!Lśnienia Nagrody Kulturalne Onetu przyznane

Szczepan Twardoch, Wojciech Smarzowski, Krzysztof Penderecki, O.S.T.R., Paweł Miśkiewicz oraz Agnieszka Morawińska zostali zwycięzcami w pierwszym internetowym plebiscycie O!Lśnienia Nagrody Kulturalne Onetu. Wyniki głosowania internautów zostały ogłoszone 23 marca o godz. 20.00 w specjalnym wydaniu programu Katarzyny Janowskiej pt. „Rezerwacja”. (więcej…)
Czytaj więcej >>

Powrót meczów Eliminacji do Mistrzostw Świata 2018 Wszystkie mecze na żywo dostępne w IPLI

Po zimowej przerwie powracają mecze eliminacyjne do Mistrzostw Świata 2018 w piłce nożnej! Już dzisiajrozegrane zostaną pierwsze spotkania w ramach 5.kolejki. W niedzielę, 26 marca odbędzie się mecz, na który czekają wszyscy Polacy – nasza reprezentacja spotka się z drużyną Czarnogóry.Wszystkie mecze Eliminacji do Mistrzostw Świata 2018 dostępne będą legalnie i na żywo w największej telewizji…
Czytaj więcej >>

Lukratywny biznes: ile cyberprzestępcy zarabiają na atakach DDoS?

Eksperci z Kaspersky Lab zbadali usługi DDoS dostępne na czarnym rynku, ustalając zasięg tego nielegalnego biznesu oraz stopień jego popularności i dochodowości. Niepokojące jest to, że zorganizowanie ataku kosztuje zaledwie 7 dolarów za godzinę, podczas gdy atakowana firma może stracić tysiące, a nawet miliony dolarów. (więcej…)
Czytaj więcej >>

W gry komputerowe gra ok. 1,3 mld ludzi na świecie (wideo)

W gry komputerowe gra kilkanaście milionów Polaków, a wartość polskiego rynku gier wynosi około 1,75 mld zł. Na całym świecie to jeden z najszybciej rosnących segmentów rynku nowych technologii napędzany rosnącymi wymaganiami sprzętowymi gier i oczekiwaniami graczy. Coraz więcej osób traktuje gry nie jako rozrywkę, ale sposób na życie, stąd rosnąca popularność e-sportu, czyli rozgrywek…
Czytaj więcej >>

Muratordom.pl w nowej odsłonie

Serwis budowlany Muratordom.pl (ZPR Media SA) odświeżył wygląd strony głównej. Głównym celem zmiany layoutu jest podniesienie walorów użytkowych i estetycznych serwisu. Muratordom.pl obchodzi w tym roku jubileusz 15-lecia istnienia. (więcej…)
Czytaj więcej >>

Muratorplus.pl inicjuje akcję „Chcemy uczciwego budownictwa”

17 marca br. w Hotelu Bellotto w Warszawie odbyła się debata na temat różnego rodzaju nieprawidłowości na rynku budowlanym, której inicjatorem był zespół redakcyjny Muratorplus.pl z naczelnym serwisu Markiem Wielgo na czele. To pierwsza z czterech konferencji prowadzonych w ramach akcji „Chcemy uczciwego budownictwa” pomysłu Muratorplus.pl. (więcej…)
Czytaj więcej >>