Category Archives: Internet & Gry

nazwa.pl – mocne otwarcie roku na rynku domen – raport NASK za I kw. 2017 r.

W pierwszym kwartale 2017 r. zarejestrowano 254 013 nowych nazw w domenie .pl. Na koniec marca 2017 r. w rejestrze utrzymywanych było 2 667 692 adresów. Najwięcej nowych zamówień dokonano za pośrednictwem krakowskiej spółki nazwa.pl (34,61%), która w okresie od stycznia do marca br. zarejestrowała ponad dwukrotnie więcej nowych nazw, aniżeli kolejna na liście – firma home.pl…
Czytaj więcej >>

Jak zachęcić dzieci i młodzież do czytania?

Czytanie jest elementarną częścią wszechstronnego rozwoju dzieci. Tym samym przed rodzicami pojawia się trudne zadanie zachęcenia dzieci do czytelnictwa, co w czasach tabletów, komórek i dostępnych 24/7 gier i aplikacji nie jest łatwe. (więcej…)
Czytaj więcej >>

Start nowego serwisu TVP VOD

Telewizja Polska z przyjemnością informuje, że 25 maja startuje nowa, zmodernizowana strona TVP VOD. Nowoczesne rozwiązania technologiczne i projektowe, atrakcyjna grafika, a przede wszystkim liczne ułatwienia dla użytkowników sprawiają, że nowy TVP VOD wpisuje się w najnowsze trendy rynku internetowych serwisów VOD. (więcej…)
Czytaj więcej >>

RODO wchodzi w życie już za rok!

Jedna czwarta europejskich firm nie zdaje sobie sprawy, że rozporządzenie RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych)dotyczy także ich przedsiębiorstwa – tak wynika z badań przeprowadzonych przez IDC we współpracy z firmą ESET. (więcej…)
Czytaj więcej >>

INMA Global Media Award 2017 dla aplikacji Onetu

Aplikacja Onetu została nagrodzona INMA Global Media Award 2017 w kategorii Best Use of Mobile w prestiżowym konkursie organizowanym przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Mediów Informacyjnych INMA. Zwycięzców ogłoszono 23 maja podczas 87. INMA World Congress w Nowym Jorku. (więcej…)
Czytaj więcej >>

NTT System w I kwartale

NTT System, jeden z czołowych producentów sprzętu komputerowego i dystrybutor IT w pierwszych trzech miesiącach roku wygenerował zysk przed opodatkowaniem w wysokości 687 tys. zł, zaś zysk netto w tym samym czasie wyniósł 530 tys. zł. Są to wyniki niższe od uzyskanych w tym samym okresie 2016 r., gdy zysk przed opodatkowaniem wyniósł 1 451 tys.…
Czytaj więcej >>

“Klatka po klatce” – zadebiutował nowy program Wirtualnej Polski o MMA

Wirtualna Polska rozpoczęła emisję nowego autorskiego programu poświęconego tematyce MMA "Klatka po klatce". Dzięki współpracy z KSW oraz innymi dużymi federacjami sportów walki (m.in. ACB) użytkownicy będą mogli zobaczyć skróty walk, najlepsze akcje i wypowiedzi zawodników oraz postaci ze środowiska MMA. Program dostępny będzie w całości i fragmentach w serwisie WP SportoweFakty oraz na stronie…
Czytaj więcej >>

Cyberataki terrorystyczne to tylko kwestia czasu (wideo)

Rośnie ryzyko cyberataków terrorystycznych. Eksperci przestrzegają, że ich wystąpienie to tylko kwestia czasu. Mimo że infrastruktura krytyczna w Polsce jest solidnie zabezpieczona, to skutki ewentualnego ataku mogą być bardzo dotkliwe. Szczególnie narażone są sektor finansowy, administracja publiczna, sieci energetyczne oraz firmy wysokiej technologii. (więcej…)
Czytaj więcej >>

MotoAs Interii 2017 – nagrody rozdane

Czytelnicy serwisu Motoryzacja portalu Interia.pl po raz drugi wybrali najlepsze samochody roku. Statuetki wręczono na gali MotoAsa Interii, która odbyła się w piątkowy wieczór, w ramach krakowskich targów Moto Show. (więcej…)
Czytaj więcej >>