Jesień 2021 w TVP VOD

Jesień w TVP VOD to premierowe filmy i seriale, klasyka kina, a także rozrywka w najlepszym wydaniu. Nie zabraknie kolejnych sezonów ulubionych polskich seriali, z odcinkami dostępnymi przed ich emisją na antenie, a także kontynuacji świetnie przyjętych przez widzów seriali zagranicznych. Wśród nowości online – polski serial „Dom pod Dwoma Orłami”, dostępny na vod.tvp.pl jeszcze przed premierą w TVP1.

 

Bibliotekę zagranicznych nowości otwiera zrealizowany z rozmachem serial „Tabu”, z wybitną rolą Toma Hardy`ego. Zaintrygują „Bozkir” – wciągający i wysoko oceniony przez krytyków serial kryminalny i „Murderous fervor” oparta na jednej z najbardziej szokujących zbrodni w ZSRR – sprawie „Dusiciela Witebskiego”, a także dwie ekranizacje prozy Agathy Christie – „Świadek oskarżenia” i „Nie było już nikogo”, każda z doborową obsadą – zobaczymy m.in.: Toby Jonesa, Kim Cattrall, Charlesa Dance`a, Sama Neila, Mirandę Richardson, Aidana Turnera. Nie zabraknie także tureckiego hitu „Mehmeda Zdobywcy”, z największą gwiazdą tureckiego kina, Kenanem İmirzalıoğlu.

Jesień w TVP VOD to także premiery nowości kinowych. Wśród nich adresowana do młodego widza „Republika Dzieci” Jana Jakuba Kolskiego, to baśniowa podróż, w której bohaterowie obrazów Malczewskiego uciekają do współczesności, „Geniusze” opowieść o życiu wybitnego polskiego matematyka żydowskiego pochodzenia Stanisława Ulama, czy doceniony na festiwalach film obyczajowy „Ostatni komers” z Sandrą Drzymalską. TVP VOD zaprasza również na dwa dramaty wojenne: „Cudak” uznanej reżyserki młodego pokolenia Anny Kazejak, przywołujący temat Holokaustu w nowy, oryginalny sposób, „Ciotkę Hitlera” o zwykłych ludziach w niezwykłych czasach i „Mistrza” z Piotrem Głowackim, o legendarnym pięściarzu Tadeuszu Pietrzykowskim. Wśród dokumentów znajdą się m.in. obsypane nagrodami przejmujący „Jutro czeka nas długi dzień”, „Spacer z aniołami”, a także „Wieża Elfów”, „Rejs niepodległości”, „Córy węgla” i „Ina Benita. Dwa życia, Przerwana podróż”.

Z zagranicznych produkcji warto wymienić m.in. wzruszający melodramat „Miłość po sąsiedzku” z Emily Blunt i Jamie Dornanem, intrygujący thriller psychologiczny „Inwersja”, wzruszający komedio-dramat „Żegnajcie głupcy”, emocjonujący „Windykator”, „eXistenZ”, „Futro”, „Końskie historie”, „Talea”, „Kto zabił ciotkę Cookie?”, „Arima”, „Patrząc na zachód słońca”, oraz legendarne produkcje z lat 40-tych, 50-tych, 60-tych i 70-tych – „Narzeczona potwora”, „Sherlock Holmes i tajna broń”, „Sherlock Holmes- Kobieta w zieleni”, „Szkarłatna ulica”, „Strach i pożądanie”, „Szarada”, „Obłęd”, „Złotoręki”, „A potem nie było już nikogo”, „Dziewczyna Piętaszek”, „Lokator”. Nie zabraknie kultowych pozycji z Charlie Chaplinem – „Charlie żołnierzem”, „Pielgrzym”, czy dokumentów „Historia Elvisa”, „Beatles-eksplozja”, „Rozdroże”, „Ślady na śniegu”, „Omsch”, „Rycząca otchłań” i „Nowe głosy – stary kwiat”.

W TVP VOD jesienią także bogaty zbiór unikalnej klasyki kina, cykl „Opowieści weekendowe” (Skarby ukryte, Dusza śpiewa, Linia opóźniająca, Niepisane prawa, Damski interes, Słaba wiara, Urok wszeteczny, Ostatni krąg), cykl „Wielkie rzeczy” (System, Gra, Sieć), w którym każdy z odcinków poświęcony jest innemu fetyszowi współczesnej cywilizacji oraz inne znakomite tytuły – kultowa „Sauna”, dramat kryminalny „Inferno”, wybitny „Czas zdrady”, a także „Noc świętego Mikołaja”, „Wezwanie”, „Złote runo”, „Młode wilki”, „Krok”, „List” oraz „Wynajmę pokój”.

w TVP VOD to kontynuacja ulubionych seriali produkcji TVP, których przedpremierowe odcinki ukażą się jak zwykle przed emisją w telewizji. Na vod.tvp.pl już teraz można oglądać odcinki m.in.: „Wojennych dziewczyn”, „Na dobre i na złe”, „Ojca Mateusza”, „Leśniczówki”, „M jak miłość”, „Na sygnale”, „Komisarza Alexa”, „Barw szczęścia”, a w ostatnich dniach sierpnia premierowe odcinki „Klanu” i opartego na faktach nowego serialu „Remiza”.

Jesienią, jeszcze przed premierą na antenie, widzowie zobaczą w TVP VOD również kolejny nowy serial – „Dom pod Dwoma Orłami” w reżyserii Waldemara Krzystka z Małgorzatą Zajączkowską, Karoliną Gruszką czy Andrzejem Sewerynem, skupiony wokół losów Polaków, Niemców i Ukraińców, których drogi krzyżują się w starej, poniemieckiej willi we Wrocławiu.

Z międzynarodowych kontynuacji serialowych pojawią się ponownie cieszące się olbrzymią popularnością tureckie produkcje: „Elif”, „Przysięga”, „Promyk nadziei” i wspaniale przyjęta rosyjska „Kozacka miłość”.

Jesienią w TVP VOD nie zabraknie także premier spektakli Teatru Telewizji, serii dokumentalnych, kontynuacji popularnych programów rozrywkowych i teleturniejów, m.in.: „The Voice of Poland”, „Kabaretu. Super Show Dwójki”, „Koła fortuny”, „Va Banque”, „Jaka to melodia?”, „Familiady”, „Postaw na milion”, a także nowy taneczny show „You Can Dance – Nowa Generacja”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *