Kolarstwo: ostatni dzień mistrzostw świata w TVP Sport

Michał Kwiatkowski znajduje się w gronie faworytów wyścigu ze startu wspólnego mistrzostw świata w kolarstwie szosowym 2020. W niedzielę czas na ostatni epizod czempionatu we włoskiej Imoli. Transmisje w TVP Sport, TVPSPORT.PL i w  aplikacji mobilnej.

 

Pierwotnie gospodarzem imprezy miały być szwajcarskie miejscowości Aigle (znajduje się tam siedziba UCI) i Martigny. Zmagania nie mogły jednak dojść do skutku, bo krajowe władze wprowadziły zakaz zgromadzeń powyżej tysiąca osób związany z pandemią koronawirusa. W tej sytuacji gospodarzem „last minute” została Imola, znana z… toru wyścigowego.

 

 

Wisienką na torcie – również z perspektywy polskiego kibica – będzie niedzielny wyścig ze startu wspólnego. Na trasie pojawi się Michał Kwiatkowski, który zdobył tęczową koszulkę w 2014 roku. 30-latek przyjechał do Imoli w bardzo wysokiej formie, w końcu kilka dni temu po raz pierwszy w karierze zwyciężył na etapie Tour de France. Niewykluczone, że w niedzielę znów – niczym sześć lat temu – będziemy gromko dopingować go „Allez Kwiato”.

Trasa zmagań uchodzi za wymagającą, przynajmniej na tyle, że ze startu zrezygnował obrońca tytułu – Duńczyk Mads Pedersen. Zabraknie też choćby Petera Sagana. Z polskiej perspektywy ważna jest absencja Rafała Majki, który myślami jest przy kolejnych startach. Liderem kadry będzie oczywiście Kwiatkowski, który wskazywany jest w szerokim gronie faworytów w zagranicznych mediach.

Według branżowego portalu Cyclingnews, za głównego kandydata do złota uchodzi Wout van Aert. „Od 1995 roku i Miguela Induraina nie było prawdopodobnie jednego kolarza, który miałby szanse w wyścigu ze startu wspólnego i jeździe na czas”. Jak pokazuje historia, łatka głównego faworyta przed czempionatem zwykle nie pomaga kolarzom…

Chętnych, aby pokonać belgijskiego triumfatora Strade Bianche i Mediolan-San Remo nie zabraknie. Na trasie pojawi się zawsze groźny Hiszpan Alejandro Valverde, pełna gwiazd jest ekipa Kolumbijczyków z Rigoberto Uranem i Miguelem Angelem Lopezem. Zwrócić uwagę należy też choćby na Duńczyka Jakoba Fuglsanga i Niemca Maksa Schachmanna. A do tego jeszcze udział w zmaganiach potwierdził wielki bohater Słowenii i Tour de France 2020 – Tadej Pogacar.

Początek transmisji o 9:40. Polskę reprezentują: Michał Kwiatkowski, Michał Gołaś, Łukasz Owsian, Maciej Paterski, Stanisław Aniołkowski, Kamil Małecki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *