Kwiecień na kanale Lifetime

Na Lifetime z kolei światowej klasy konsultant ślubny David Tutera spełni marzenia ośmiu par o „tym najważniejszym dniu” w programie Moje wielkie wspaniałe wesele. Nie zbraknie też atmosfery mistycyzmu… W programie Ekstremalna wiara zagoszczą bohaterowie, którym udało się wymknąć z sekt. Z kolei inspirowany prawdziwą historią film Ucieczka z domu obłąkanych (w roli głównej Christina Ricci) opowie historię dziennikarki walczącej o ujawnienie koszmarnych warunków panujących w zakładzie psychiatrycznym dla kobiet w XIX wieku.

 

MOJE WIELKIE WSPANIAŁE WESELE
My Great Big Live Wedding
W niedziele o 21:00, od 21 kwietnia w Lifetime
8×60’

Osiem par, chcąc zrealizować ślub swoich marzeń, korzysta z pomocy sławnego i niezwykle cenionego organizatora uroczystości, Davida Tutery. Co tydzień odwiedzimy jedną parę w jej mieście, gdzie młodzi na żywo podzielą się swoją wzruszającą historią. Emocjonalne wyznania zakochanych znajdą swój finał w bezpośredniej relacji z ich ślubu przygotowanego przez Tuterę.

EKSTREMALNA WIARA
Cults and Extreme Belief
W środy o 21:00, od 10 kwietnia w Lifetime
9×60’

Elizabeth Vargas wraz z byłymi członkami kontrowersyjnych ugrupowań próbuje dojść do istoty tego, jak sekty oddziaływują na zdesperowanych ludzi, by tworzyć potężne i często destrukcyjne systemy wierzeń. W każdym odcinku przyglądamy się jednej wciąż aktywnej grupie religijnej oczami zarówno byłych, jak i obecnych wyznawców, a także jej duchowych przywódców.

UCIECZKA Z DOMU OBŁĄKANYCH
Escaping the Madhouse: The Nellie Bly Story
W środę, 17 kwietnia o 23:00 w Lifetime
1×120’

Film inspirowany prawdziwą historią. Dziennikarka Nellie Bly chce ujawnić koszmarne warunki panujące w zakładzie psychiatrycznym dla kobiet oraz dowieść złego traktowania pacjentek przez personel placówki.  Symuluje chorobę psychiczną, licząc że jako pensjonariuszka zakładu zdobędzie niezbędne dowody. Film przedstawia wydarzenia będące udziałem Nellie, w tym  terapię, jakiej została poddana. W jej efekcie kobieta nie pamięta, kim naprawdę jest, ani jak znalazła się w placówce. Nieposłuszeństwo Nellie skutkuje niewyobrażalnymi torturami, jakim poddaje ją naczelna pielęgniarka – siostra Grady. Kiedy na Nellie uwagę zwraca doktor Josiah i próbuje jej pomóc, okrutne postępowanie siostry Grady tylko się nasila. To doprowadza Nellie do stanu, w którym zaczyna przypuszczać, że zakład jest dla niej właściwym miejscem. Ujawnione przez Nellie Bly fakty były pierwszą tego typu relacją w Ameryce i stały się przyczynkiem do przeprowadzenia reform w psychiatrycznej opiece zdrowotnej na całym świecie. W rolach głównych występują: Christina Ricci, Judith Light i Josh Bowman.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *