MediaZapowiedzi TV

Liama ​​Gallaghera otrzyma nagrodę „Rock Icon” podczas gali „MTV EMA 2019”

MTV uhonoruje Liama Gallaghera pierwszą w historii nagrodą „Rock Icon” podczas gali „MTV EMA 2019”, która będzie transmitowana na żywo w niedzielę, 3 listopada, z FIBES Conference and Exhibition Centre w hiszpańskiej Sewilli. Tego samego wieczoru Gallagher wykona przebojową piosenkę zespołu Oasis oraz utwór z nagrodzonego przez krytyków solowego albumu „Why Me? Why not.”.

 

 

 

 

„Nie ma wątpliwości, że Liam Gallagher jest jednym z najpopularniejszych, najbardziej wpływowych i barwnych artystów rockowych naszych czasów” powiedział Bruce Gillmer, szef muzyki i talentów Viacom na świecie i szef marki MTV International. „Bogata historia muzyczna, którą mamy z Liamem, zarówno jako członka zespołu Oasis, jak i artysty solowego, zainspirowała nas do przyznania pierwszej w historii nagrody „Rock Icon”. Bez wątpienia pozostawił on niezatarty ślad na scenie rockowej i wciąż dostarcza piosenki, które będą kształtować kolejne pokolenia”.

Liam Gallagher, najbardziej kultowy frontman swojego pokolenia i głos hitów grupy Oasis, powrócił swoim solowym albumem „As You Were” w 2017 roku. Krążek, który w pierwszym tygodniu sprzedał się w ilości 100 tys. egzemplarzy, uplasował się na szczycie brytyjskich list przebojów i utrzymał pozycję w Top 40 przez ponad pół roku. W kolejnych miesiącach Gallagher zdobył wiele prestiżowych nagród na całym świecie, w tym „Rock ‘n’ Roll Star of the Year” podczas GQ’s Men of the Year Awards, „Godlike Genius Award” na NME Awards, „Icon Award” oraz „Best Live Act” na Q Awards. Amerykański Vogue stwierdził, że Gallagher jest „prawdopodobnie największym piosenkarzem pokolenia rock and roll”. Artysta właśnie wydał swój drugi album „Why Me? Why not.”, który spotkał się z bardzo entuzjastycznym przyjęciem. Według magazynu Rolling Stone „Wspaniały nowy album – “Why Me? Why not.” wypełnia wszystkie obszary”. Obecnie, Gallagher jest w trakcie światowej trasy koncertowej, podczas której zagra m. in. dwa koncerty na londyńskiej arenie The O2, która mieści nawet 20 tys. widzów.

Pełna lista nominowanych do „MTV EMA 2019” znajduje się tutaj.

Oficjalny sponsor „EMA MTV 2019” to Amazon Music. Czerwony dywan MTV EMA 2019 sponsorowany jest przez nadchodzący film „Aniołki Charliego”.

Głosowanie jest otwarte na stronie mtvema.com do 2 listopada do godz. 23:59.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *