Liderzy programu „Kocham Cię, Polsko!” dla SATinfo24.pl

Za nami wielki finał X edycji „Kocham Cię, Polsko!” portal SATinfo24.pl zapytał liderów grup co się im podobało, co ich poruszyło, jakie były najlepsze momenty, najśmieszniejsze sytuacje, interesujące wpadki oraz który odcinek zapadł im szczególnie w pamięci. Zapraszamy do lektury.

Tomasz Kammel

Tomasz Kammel

Najbardziej lubię  program „Kocham Cię, Polsko!” za to, że przez prawie przez dwie godziny między 20:00 a 22:00 w sobotę pozwala kochać Polskę bez żadnych zastrzeżeń, bez podziału na lepszych i gorszych, bez uprzedzeń, ale za to z permanentnym uśmiechem na ustach.

Poza pracą w telewizji zajmuję się komunikacją międzyludzką. Mam firmę, w której uczymy, jak efektywnie się ze sobą komunikować. Dlatego moja ulubiona konkurencja to "Głuchy telefon". Jak żadna inna pokazuje, że trzeba się mocno natrudzić, aby się skutecznie dogadać.

No i rzecz najważniejsza: ten program odniesie sukces i uda się tylko pod jednym warunkiem: że na planie będzie atmosfera absolutnej beztroski i dobrej zabawy. Kto by nie chciał pracować w takich warunkach?! Uwielbiam „Kocham Cię, Polsko!”, najwyraźniej widzowie też.  W tym paśmie w sobotę przez cały sezon dwójka była mistrzem, zajmując pierwsze pozycje. Wszystkim Państwu bardzo za to dziękuję.

Antek Królikowski

Antek Królikowski

W "Kocham Cię Polsko" najbardziej podobało mi się to, że mogłem poznać wspaniałych ludzi! Zaproszenie do programu przyjmowały największe gwiazdy telewizji, radia,  filmu, muzyki i sportu.

Nasi goście niejednokrotnie udowadniali ogromne poczucie humoru i dystans do samych siebie. Niektórym udało się zabłysnąć wiedzą i talentem, inni zaliczali drobne potknięcia, ale nie przypominam sobie, żeby ktoś opuszczał studio ze smutkiem, ewentualnie z niedosytem, że nie ma więcej rund... To naprawdę świetna zabawa i cieszy mnie to, że odczuwali to zarówno nasi goście, jak również widzowie, którzy żywo komentowali i bawili się razem z nami!

Nie ma drugiego takiego show telewizyjnego dla całej rodziny, które jednocześnie jest kompilacją innych popularnych teleturniejów, takich jak "Jaka to melodia" "Familiada", "Koło fortuny", "Kalambury" czy "Jeden z dziesięciu"! W każdym odcinku miałem zasadę, żeby trzymać się swojego zespołu choćby nie wiem co i starałem się doprowadzać drużynę do zwycięstwa, co często się udawało, chociaż czasami o wszystkim decydowało kręcenie kołem. Już tęsknie za Baśką i Tomkiem!

 

Portal SATinfo24 serdecznie dziękuję Pani Izabeli O'Sullivan za pomoc i pośredniczenie w korespondencji.

 

„Kocham Cię, Polsko!” to rozrywkowe show, w którym dwie drużyny gwiazd (zmieniających się w każdym odcinku), rywalizują ze sobą, biorąc udział w grach towarzyskich i quizach, odgadując zagadki muzyczne oraz odpowiadając na pytania z wiedzy o Polsce. Program – w lekkiej i atrakcyjnej formie – propaguje wiedzę dotyczącą historii i geografii naszego kraju, języka, literatury, kultury i obyczajów.

W roli prowadzącej „Kocham Cię, Polsko!” ponownie zobaczymyBarbarę Kurdej-Szatan. Drużyny poprowadzą kapitanowie:Tomasz Kammel oraz – debiutujący w programie Antoni Królikowski. Czy uwielbiany przez widzów Dwójki aktor odnajdzie się w nowej roli? Zadaniem kapitana jest nie tylko doprowadzenie swojej drużyny do zwycięstwa, ale też wykazanie się szeroko rozumianą wiedzą o Polsce i Polakach.

Obok konkurencji znanych z poprzednich edycji show (takich, jak „Urodziny”, „Kalambury” czy będąca hitem ostatniego sezonu „Polszczyzna”) pojawią się także zupełnie nowe rundy. „Co ludzie powiedzą?” to konkurencja, w której uczestnicy muszą odgadnąć, jak na zadane pytanie odpowiedziałaby większość Polaków. W rundzie „Kto to wie?!” Kapitan drużyny po usłyszeniu pytania musi wskazać uczestnika ze swojej drużyny, który może znać odpowiedź. W co drugim odcinku runda „Polszczyzna” zmusi uczestników do przebrania się za… drużynę piłkarską. Zamiast numerów na koszulkach zawodnicy będą jednak mieli litery, z których trzeba ułożyć w krótkim czasie jak najwięcej wyrazów! W rundzie finałowej na kole pojawi się tajemniczy znak zapytania…

Podobnie jak w poprzedniej edycji program będzie miał też walor interaktywny. W trakcie emisji prowadzone będą  konkursy w mediach społecznościowych, a komentarze widzów w czasie rzeczywistym pojawiać się będą ekranie.

„Kocham Cię, Polsko!” oparty został na holenderskim pomyśle „I Love My Country”. Program odnosi sukcesy na całym świecie, emitowany był zarówno w stacjach komercyjnych, jak i publicznych (m.in. w brytyjskiej telewizji BBC1, we włoskiej stacji RAI2). W Polsce udało się stworzyć wersję autorską, dostosowaną do potrzeb polskiego widza. Producentem polskiej wersji formatu jest firma Rochstar.

 

Zobacz także

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.