Liga Europy: Arsenal – FC Koeln jutro na żywo tylko w Eurosporcie 1

14 września rusza faza grupowa Ligi Europy. W każdej kolejce Eurosport 1 będzie transmitować na żywo co najmniej dwa mecze na zasadach wyłączności. Na początek kibice będą mogli obejrzeć spotkanie jednego z głównych faworytów - Arsenalu, który podejmie FC Koeln (godz. 21). 

Liga Europy, to zaraz po Lidze Mistrzów, drugie najważniejsze rozgrywki pucharowe na Starym Kontynencie. Od kilku sezonów ich prestiż znacznie wzrósł, ponieważ zwycięzca kwalifikuje się kolejnej edycji Champions League.

W fazie grupowej bierze udział 48 drużyn podzielonych na 12 grup. Z każdej z nich do fazy play-off awansują po dwie najlepsze ekipy.

Ostatnią edycję wygrał Manchester United, który w finale w Sztokholmie pokonał Ajax Amsterdam 2:0.

W każdej kolejce Eurosport 1 pokaże na wyłączność co najmniej dwa spotkania. Na początek kibice będą mogli zobaczyć starcia: Hoffenheim - Braga (godz. 19) i Arsenal - FC Koeln (godz. 21). Pierwszy mecz skomentują Michał Zawacki i Sławomir Chałaśkiewicz, a drugi Tomasz Lach oraz Radosław Gilewicz.

Szczególnie ciekawie zapowiada się mecz „Kanonierów” z niemiecką ekipą. Arsenal to bowiem etatowy uczestnik Ligi Mistrzów, który w ubiegłym sezonie zajął dopiero piąte miejsce w lidze i wylądował w Lidze Europy. Podopieczni Arsene’a Wengera, podobnie jak w ubiegłym sezonie Manchester United, celują w zwycięstwo w tych rozgrywkach.

Transmisje z 1. kolejki Ligi Europy w Eurosporcie 1: 

Godz.19. Hoffenheim - Braga

Godz. 21. Arsenal - FC Koeln

Zobacz także

1 Komentarz

  1. Arsenal - Koeln na żywo i za free też na SPORT1 z Astry 19*E