Losowanie grup finałów Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Katar 2022 hitem weekendu

W piątek, 1 kwietnia 4,3 mln widzów w momencie najwyższej oglądalności zgromadziła według MOR* relacja z losowania grup finałów Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Katar 2022 emitowana w TVP1 i TVP Sport. W TOP 10 weekendu znalazło się 8 programów Telewizji Polskiej. Liderem oglądalności wśród wszystkich anten w piątek i niedzielę było TVP1, a w sobotę TVP2.

 

Średnia widownia z przebiegu losowania grup MŚ Katar 2022 według MOR wyniosła w Jedynce i TVP Sport 3,3 mln osób. Także według NAM** relacja była licznie oglądaną pozycją programową TVP w miniony weekend. W piku na obu antenach zgromadziła 3,1 mln widzów, a średnio 2,3 mln osób przy udziałach na poziomie 20,59%.

Weekendowe propozycje ramówki Wiosna 2022 cieszą się uznaniem widzów. Rekordową widownię zarówno według MOR, jak i NAM uzyskał emitowany 3 kwietnia odcinek „Sanatorium miłości”, który przyciągnął do Jedynki średnio 3 mln widzów (MOR) i 2,6 mln osób z udziałami 18,82% (NAM). Tego dnia ponad dwumilionową widownię zgromadziły w TVP1 „Wiadomości” (2,3 mln widzów i 16,18% udziały) oraz kolejny odcinek sagi „Stulecie Winnych”, który obejrzało 2,3 mln osób przy 15,56% udziałach.

Najlepszy wynik sezonu według NAM uzyskał również emitowany w Dwójce w sobotę, 2 kwietnia muzyczny show z udziałem najmłodszych uczestników „The Voice Kids”. Program przyciągnął średnio 1,9 mln widzów z udziałami na poziomie 13,9%.

Jedynka w piątek, 1 kwietnia zanotowała udziały na poziomie 9,61%, natomiast w niedzielę, 3 kwietnia 7,40%. Dzięki temu w tych dniach TVP1 była stacją pierwszego wyboru. W sobotę, 2 kwietnia najwyższe udziały 7,24% wśród wszystkich anten zanotowała TVP2.


MOR* – Model Oglądalności Rzeczywistej

NAM** – Nielsen Audience Measurement

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *