Maj 2017 na Crime+Investigation Polsat

Na maj kanał dokumentalny Crime+Investigation Polsat przygotował szereg nowości – w tym nową serię Poligamia: uciec z sekty oraz Stan paranormalny, Dzieci za kratami.

Dzieci za kratami

Soboty od 13 maja o godz. 21:00

Każdego roku w amerykańskich więzieniach rodzi się aż 10 tys. dzieci. W większości przypadków są one odbierane matkom natychmiast po urodzeniu. Okazuje się jednak, że te, których wychowaniem w krytycznych pierwszych dwóch latach życia zajmowały się matki, znacznie rzadziej mają później problemy z przestępczością, narkotykami, a nawet zdrowiem. W Stanach Zjednoczonych prowadzi się obecnie osiem specjalnych programów, w ramach których osadzone w ciąży mogą zatrzymać swoje dzieci. Uczestniczki jednego z nich, odsiadujące karę w więzieniu w Indianie, poznajemy w cyklu „Dzieci za kratami”. Każda znajduje się na innym etapie programu, a ich historie przeplatają się z opowieściami tych, którym powierzono ich przyszłość.

 

Poligamia: uciec z sekty

Sobota od 20 maja o godz. 22:00

Trzy siostry uciekły z poligamicznej sekty i teraz pomagają innym odzyskać wolność. Andrea, Jessica i Shanell jako młode dziewczyny wyrwały się ze szponów potężnego Klanu Kingston, który działa w Salt Lake City w stanie Utah. Choć od tamtej pory minęło kilkanaście lat, wszystkie trzy z wielkim zaangażowaniem wspierają innych członków sekty, którzy się w niej urodzili i wychowali, ale chcieliby rozpocząć nowe życie na własny rachunek. W każdym godzinnym odcinku siostry współpracują ze znajomymi i nieznajomymi, znajdującymi się na różnych etapach zrywania z poligamią. Jak się przekonamy, jest to proces długotrwały i często bardzo skomplikowany.

 

Stan paranormalny

Środy od 3 maja o godz. 22:00

Poznaj niezwykłe życie studentów Penn State University, takich jak Ryan Buell, którzy w ramach pierwszego uniwersyteckiego Towarzystwa Badań Zjawisk Paranormalnych zajmują się ustalaniem prawdy o wszelkich tajemniczych zjawiskach. Oprócz Ryana grupa składa się z czterech chłopców i trzech dziewcząt w różnym wieku, o różnych uzdolnieniach i osobowościach. Choć członkowie Towarzystwa na co dzień są zwykłymi studentami – i mają typowe dla studentów problemy z odnalezieniem się w świecie – interesują ich także „inne" światy: duchów, nawiedzonych domów i tego, co nieznane i często przerażające.

 

Zobacz także

2 Komentarze

  1. Ten kanał Polsatu lubię oglądać z racji dokumentów jakie w nim lecą, a maj zapowiada się wyjątkowo ciekawie.
  2. CZasami zdarza się zajrzeć na Polsat C&I i zwykle nie ma rozczarowania. Widzę, że te nowe tematy wyglądają ciekawie, tak że pewnie znów się do tego kanału Polsatu zajrzy.