Maj 2017 na kanale Discovery Channel

100 kilometrów od koła podbiegunowego leży zagubiona wśród śniegów miejscowość. Część zupełnie nieznanej nam Ameryki, gdzie mężczyźni polują i zastawiają pułapki na zwierzęta, aby mieć co jeść, a wycie wilków nieustannie przypomina, jak daleko stąd jest do cywilizacji.

 

PRZETRWAĆ NAD JUKONEM (YUKON MEN 6)

Od czwartku 4 maja, godz. 22:00

100 kilometrów od koła podbiegunowego leży zagubiona wśród śniegów miejscowość. Część zupełnie nieznanej nam Ameryki, gdzie mężczyźni polują i zastawiają pułapki na zwierzęta, aby mieć co jeść, a wycie wilków nieustannie przypomina, jak daleko stąd jest do cywilizacji. Witamy w Tanana na Alasce! Życie tutejszych 200 mieszkańców nie jest łatwe: nieustannie zagraża im hipotermia i głód, a przetrwanie zależy od zdobycia odpowiedniej ilości mięsa i futer. Poważne niebezpieczeństwo stanowią także polujące w okolicy drapieżniki, które - kiedy brakuje im zdobyczy - zagrażają myśliwym, jak również mieszkańcom.

Tu chłopcy muszą pomóc rodzinie przetrwać w trudnych warunkach, dzięki czemu szybko przechodzą kurs dojrzewania, stając się mężczyznami, a więzi i napięcia pomiędzy ojcami a synami nabierają nowego znaczenia. Kolejne wyzwania i nowe zagrożenia przynoszą zmiany pór roku, a jednak, wbrew wszelkim przeciwnościom, ludzie przezwyciężają codzienne trudności, pomagając sobie nawzajem. W kolejnej serii programu zobaczymy, jak mieszkańcy Tanana ryzykują życie, aby wyżywić rodziny i chronić swoje tradycje.

ZAGADKI ZIEMI (WHAT ON EARTH? 3)

Od wtorku 9 maja, godz. 22:00

Dzięki ogromnej liczbie satelitów krążących wokół naszej planety mamy dziś lepszy niż kiedykolwiek wgląd w to, co dzieje się na rozległych, niezbadanych obszarach lądów i oceanów. Dziś, kiedy satelitarne zdjęcia tych terenów można swobodnie oglądać dzięki programom takim jak Google Earth, coraz częściej odkrywane są zadziwiające anomalie, o których nikt wcześniej nie wiedział.

Kolejna seria programu rozwiąże przed widzami tajemnice, które nie raz zastanawiały dociekliwych: legendę o starożytnych gigantach otaczających tajemniczy monument w Ziemi Świętej; jaskraworóżowego jeziora, które może być siedliskiem nieznanego dotąd gatunku; tego, w jaki sposób w Antarktyce nagle zniknął olbrzymi kawał lodu o powierzchni miasta. Wypowiedzi naocznych świadków i wyjaśnienia ekspertów pomogą nam zrozumieć te niezwykłe tajemnice, ujawnione dzięki zdjęciom z kosmosu.

KOSMICZNA MAPA SKARBÓW (COOPER'S TREASURE)

Od poniedziałku 15 maja, godz. 22:00

W latach 60. XX w. członkowie „Original Seven” - zespołu pierwszych siedmiu astronautów biorących udział w amerykańskim programie załogowych lotów kosmicznych Mercury - cieszyli się podobną sławą, jak dziś największe gwiazdy rocka. Gordon Cooper był z nich najmłodszy, miał aparycję gwiazdy filmowej, kochał sportowe samochody i uwielbiał się popisywać. Jako pionier podboju kosmosu ustanowił do dziś niepobity, amerykański rekord długości samotnego lotu kosmicznego.

W czasie jednej ze swoich najważniejszych misji, której celem było szukanie na Ziemi miejsc próbnych wybuchów atomowych, odkrył coś zupełnie innego: wraki statków. Wykorzystując informacje, które zdobył krążąc po orbicie okołoziemskiej, przez kolejnych kilkadziesiąt lat w tajemnicy pracował nad mapą skarbów, która - jak sądził - mogła prowadzić do zdobycia ogromnego bogactwa. Przed śmiercią Cooper podzielił się swoją wiedzą z długoletnim przyjacielem, Darrellem Miklosem. Program pokazuje wyprawę Darrella, który wypełnia wolę swojego zmarłego przyjaciela.

Zobacz także

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.