Majowe premiery na antenie Polsat Viasat

W maju Polsat Viasat zaprasza na specjalnie dobrane maratony. Zarówno majówkowe, w których zawarte będą najpopularniejsze programy pokazywane na kanałach Polsat Viasat, niedzielne z cyklu Zrób to sam, jak i te odnoszące się do wydarzeń historycznych. Z dużą starannością dobraliśmy także majowe premiery, aby spełnić Państwa oczekiwania i zachęcić do spędzenia z nami czasu.

NOWOŚĆ na POLSAT VIASAT EXPLORE

WIELKA WŚCIEKŁA RYBA

Dwaj energiczni miłośnicy wędkarstwa, Nathan i Milan, wyruszają na wielką wędkarską wyprawę, w czasie której będą zmagać się z największymi i najgroźniejszymi rybami na świecie. W każdym odcinku podzielą się z nami swoją wiedzą i przybliżą techniki łowienia ryb (w tym także rekinów). Wszystko to w otoczeniu wspaniałych krajobrazów, dzięki którym wędkowanie to niezwykła przyjemność..

WIELKA WŚCIEKŁA RYBA - od soboty 20 maja o 08:00, na kanale Polsat Viasat Explore HD.

 

ZRÓB TO SAM: NIEDZIELA BEZ KŁOPOTÓW

Każdy lubi w wolnym czasie trochę pomajsterkować — ale czasami naprawdę lepiej zostawić pewne sprawy fachowcom. To właśnie proponujemy w maju -  cykl Zrób to sam: niedziela bez kłopotów - to porady najlepszych specjalistów. Dowiemy się, jak zbudować łódź mieszkalną (Mój pływający dom), jak skonstruować bar na wodzie (Projekty braci Buckles) czy jak tworzyć różne konstrukcje z drewna (Super Cieśle i Mistrzowie drewna). Zapraszamy na kolejne maratony
w każdą majową niedzielę.

ZRÓB TO SAM: NIEDZIELA BEZ KŁOPOTÓW - od niedzieli 7 maja od 06:15, na kanale Polsat Viasat Explore HD.

maratony na majówkę

Majówkę przed telewizorem z maratonami najlepszych i najpopularniejszych programów. W długi weekend  będzie można obejrzeć maratony serii Supertruckers, Kowboje z zimnych mórz, a także Wojny robotów.

MARATONY NA MAJÓWKĘ - od poniedziałku 1 maja do środy 3 maja, od godziny 10:30 na kanale Polsat Viasat Explore HD.

NOWOŚĆ na POLSAT VIASAT NATURE

PAUL O’GRADY: Z MIŁOŚCI DO PSÓW

Paul O'Grady wraca do schroniska dla psów i kotów w Battersea i prezentuje osiem nowych odcinków swojego znakomitego programu. W piątej już serii zobaczymy poruszające psie historie: na ekranie pojawią się nowe rasy, a Paul stanie przed zupełnie nowymi i emocjonującymiwyzwaniami. Jak zwykle będzie się starał pomóc poszkodowanym psom, wspierając je
w najtrudniejszych chwilach z miłością, sympatią i ogromnym poczuciem humoru.

PAUL O’GRADY: Z MIŁOŚCI DO PSÓW – od środy 31majao20:00 na kanale Polsat Viasat Nature.

 

CZTERY ŁAPY NA SŁUŻBIE

Cztery łapy na służbie to nowy program dokumentalny opowiadający o ludziach, których życie zmieniło się dzięki zwierzętom użytkowym, towarzyszącym lub pełniącym role terapeutyczne.
W każdym odcinku poznamy osobę, która żyje ze zwierzęciem pełniącym rolę jej przewodnika, współpracownika lub terapeuty. Dowiemy się, w jaki sposób zwierzęta zmieniły życie tych ludzi, a także odwiedzimy hodowle i miejsca, które specjalizują się w treningach zwierząt towarzyszących. W programie poznamy drogę, jaką musi przejść każdy czworonóg, zanim będzie gotowy do służby u boku człowieka. Celem programu jest ukazanie tego, jak ważna jest obecność takich zwierząt w życiu ludzi i jak może je zmienić na lepsze.

CZTERY ŁAPY NA SŁUŻBIE – od środy 24maja o 22:30 na kanale Polsat Viasat Nature.

NOWOŚĆ na POLSAT VIASAT HISTORY

STULECIE URODZIN KENNEDY’EGO

Życie Johna F. Kennedy'ego często postrzegane jest głównie przez pryzmat jego tragicznej śmierci w zamachu w listopadzie 1963 r., który okazał się punktem zwrotnym w historii Ameryki. Stany Zjednoczone przeszły od okresu niewinności i nadziei do epoki przemocy i przemian, a sam Kennedy stał się legendą. W tym roku obchodzimy stulecie jego urodzin — przygotowany z tej okazji program ukaże jego drogę do prezydentury. Poznamy miejsce, jakie zajmował w dynastiiKennedych, historię jego podróży do nazistowskich Niemiec i faszystowskich Włoch. Dowiemy się, w jaki sposób walczył z Japończykami w czasie II wojny światowej. Usłyszymy o licznych chorobach, które sprawiały, że nie lubił pokazywać się publicznie. Poznamy dzieje jego małżeństwa z Jacqueline i drogę, jaką przeszedł do Senatu, a potem — do Białego Domu. Wśród programów związanych z jego osobą pokażemy między innymi premierowy Kennedy: sto lat później, a także Zabójstwo JFK i Jackie bez Jacka.

STULECIE URODZIN KENNEDY’EGO – od poniedziałku 29 maja o 19:50 na kanale Polsat Viasat History HD.

 

MOZART W LONDYNIE

Lucy Worsley rekonstruuje zapomnianą historię przygód młodego Mozarta w georgiańskim Londynie. Kompozytor przyjechał do Londynu w 1764 roku, jako ośmioletni chłopiec. Stolica Zjednoczonego Królestwa była wtedy dla każdego muzyka miejscem wielkich możliwości. Lucy opowiada o dziwnych i nieoczekiwanych spotkaniach, a także o tym, że życie w tętniącym życiem wielkim mieście nie było łatwe dla dziecka. Ogromne wymagania związane z występem w pałacu Buckingham, upokarzające prezentowanie trików na klawiaturze w londyńskim pubie, choroba, która omal nie skończyła się śmiercią, wytykanie palcami na ulicach — to naprawdę dużo jak na możliwości ośmiolatka. Pobyt w Londynie okazał się jednak także punktem zwrotnym w karierze Mozarta. To okres, który z cudownego dziecka i wyjątkowo uzdolnionego wykonawcy pozwolił mu stać się wspaniałym kompozytorem. To na brytyjskiej ziemi Mozart skomponował swoją pierwszą symfonię — Lucy wyjaśni nam, jak londyńskie doświadczenia wpłynęły na całą jego przyszłość. Jednak to, co powinno przynieść Mozartowi aplauz i sławę, doprowadziło do podejrzeń, intryg i oskarżeń o oszustwo...

MOZART W LONDYNIE – od czwartku 18maja o 07:20 na kanale Polsat Viasat History HD.

 

DUBROWNIK: REPUBLIKA RAGUZY

Program ukazuje jeden z najciekawszych okresów w historii Chorwacji i świata: dzieje Republiki Raguzy, miasta znanego dziś jako Dubrownik. To piękne, historyczne miasto na dalmatyńskim wybrzeżu znane jest na całym świecie. Okazuje się jednak, że większość z nas nie wie prawie nic o jego niezwykłej historii. Dubrownik kojarzy nam się przede wszystkim jako atrakcja turystyczna i malownicze tło wielu produkcji filmowych. Program pozwoli nam spojrzeć na miasto z innej strony — tym razem nie będzie ono tłem, ale głównym bohaterem opowiedzianej historii.

DUBROWNIK: REPUBLIKA RAGUZY- od środy 3maja o 21:00 na kanale Polsat Viasat History HD.

 

GENIUSZE WSPÓŁCZESNEGO ŚWIATA

Karol Marks, Fryderyk Nietzsche i Zygmunt Freud to postaci, które zmieniły kształt współczesnej cywilizacji: wpłynęły na światową gospodarkę, zakwestionowały podstawy moralności i struktur społecznych, ujawniły sposób funkcjonowania ludzkiego umysłu. W każdym z odcinków podążymy za innym geniuszem, poznając jego tok myślenia, głoszone poglądy, a także sekrety sławy.

GENIUSZE WSPÓŁCZESNEGO ŚWIATA - od poniedziałku 1maja o 11.50 na kanale Polsat Viasat History HD.

 

Zobacz także

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.