Telekomunikacja - Telefony - Promocje

Mobile Vikings łączy siły z Ligą Niezwykłych Umysłów

Już 12 grudnia o godzinie 11:00 w siedzibie Polskiej Agencji Prasowej w Warszawie odbędzie się konferencja prasowa organizowana przez Ligę Niezwykłych Umysłów. Fundację wspiera operator komórkowy Mobile Vikings. Tematem przewodnim konferencji będzie projekt realizowany w ramach tegorocznej akcji Godzina Kodowania. Liga Niezwykłych Umysłów podaruje licencję na korzystanie z platformy do nauki programowania chętnym stu szkołom w całym kraju.
 
„Od usera do bohatera – zaprogramuj lepszy świat”
Liga Niezwykłych Umysłów to inicjatywa, w ramach której funkcjonuje platforma do nauki programowania online. Założyciele fundacji kładą nacisk na kształcenie uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, jednak materiał dostępny jest dla wszystkich. Obecnie z licencji korzysta 71 szkół średnich z Wrocławia i 23 z regionu, co przekłada się na 2 500 zaangażowanych użytkowników. Koszt licencji to 365 zł rocznie – za złotówkę dziennie młodzi ludzie mają możliwość kształtowania swojej przyszłości w zawodzie programisty. Wszystko za pomocą platformy do nauki kodowania w językach Java i C++, gdzie poprzez grywalizację, wyzwania programistyczne, quizy czy rankingi zyskują coraz więcej umiejętności, nie tracąc jednocześnie motywacji do dalszej nauki. Teraz około 100 szkół z całej Polski otrzyma taką możliwość bezpłatnie. To doskonała okazja nie tylko dla uczniów, którzy zaczynają swoją przygodę z kodowaniem, ale również dla tych, którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności w starciu z ambitnymi wyzwaniami. Aby uzyskać licencję, szkoły będą musiały zgłosić chęć dołączenia do akcji za pośrednictwem specjalnego formularza. Kwestionariusz będzie dostępny na stronie www.godzinakodowania.org do końca stycznia. Całej akcji patronuje między innymi Ministerstwo Cyfryzacji. Organizatorów wspiera dodatkowo DELL EMC, firma z którą Liga Niezwykłych Umysłów realizuje projekt DELL EMC Challenger.
Jednym z największych wydarzeń związanych z programowaniem, które święci sukcesy zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych, jest właśnie tzw. Godzina Kodowania. Akcja startuje zwykle 9 grudnia, w dniu urodzin pionierki informatyki Grace Hopper, i trwa cały rok. Liga Niezwykłych Umysłów jest jej oficjalnym partnerem, co oznacza, że szykuje coś specjalnego dla rodzimych programistów – i nie tylko! By uczcić rozpoczęcie akcji, działająca dotychczas na terenie Dolnego Śląska Liga Niezwykłych Umysłów otworzy platformę dla całej Polski i podaruje licencję chętnym stu szkołom z mniejszych miejscowości w całym kraju.
Współpraca z Mobile Vikings
Operator komórkowy Mobile Vikings nie od dziś wspiera edukację młodych ludzi w zakresie nowych technologii – traktuje to jako swoją misję. Innowacyjne metody nauki, nieszablonowe rozwiązania i akcje zachęcające do samorozwoju to kwestie, które są Vikingom bardzo bliskie. Zwłaszcza teraz, gdy zbliża się Godzina Kodowania, a wraz z nią wydarzenie organizowane wspólnie z Ligą Niezwykłych Umysłów. Co więcej, fundacja przygotuje wyjątkowe wyzwania dla użytkowników sieci Mobile Vikings. Dla najlepszego uczestnika operator szykuje nagrodę w postaci stażu w swoim dziale IT. To jednak nie wszystko! Młodzi adepci programowania związani z Ligą Niezwykłych Umysłów dostaną możliwość spotkania z przedstawicielami działu IT Mobile Vikings i zobaczenia, jak kodowanie wygląda w praktyce. Dodatkowo, pierwsze 150 osób, które rozwiąże wszystkie wyzwania Vikingów, otrzyma voucher na miesiąc darmowych rozmów i SMSów oraz 15GB w sieci Mobile Vikings. Nie taki diabeł straszny jak go malują – kodowanie nie musi być już postrzegane jako coś trudnego i dostępnego dla wąskiego grona wybrańców. Operator zamierza to udowodnić za pośrednictwem serii tekstów #KodujęBo, w której programiści podzielą się swoimi doświadczeniami z czytelnikami bloga Mobile Vikings.
Wydarzenie jest objęte patronatem honorowym Ministerstwa Cyfryzacji. Wśród partnerów inicjatywy znaleźli się także: Politechnika Wrocławska, Polskie Towarzystwo Informatyczne, Fundacja Edukacyjna „Perspektywy”, TOP 500 Innovators, Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, DELL EMC, Centrum Usług Informatycznych i Szerokie Porozumienie na rzecz Rozwoju Umiejętności Cyfrowych.
Dodatkowo patronatem medialnym inicjatywę objęły: Polska Agencja Prasowa, Mam Startup, DlaStudenta.pl oraz Telix.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *