Motorola powołuje Motorola 312 Labs do badań nad innowacyjnymi rozwiązaniami

Motorola stawia sobie za cel wprowadzanie na rynek najnowszych i najlepszych technologii, które są jednocześnie najbardziej wartościowe dla klientów. Z myślą o takiej innowacyjności powołano w dziale produktowym Motoroli Motorola 312 Labs — nową, globalną grupę ekspertów od badań, projektowania i konstruowania, którzy będą rozwijać produkty w zupełnie nowy sposób.

 

Grupa ta będzie zgłębiać nieznane jeszcze obszary, prowadząc badania, generując pomysły i koncepcje oraz tworząc prototypy, które będą owocować zupełnie nowymi rozwiązaniami i technologiami mobilnymi w zarówno bliższej, jak i dalszej przyszłości. Powołanie grupy badawczo-rozwojowej Motorola 312 Labs w Motoroli jest kolejnym krokiem w realizacji misji Lenovo polegającej na intensyfikacji działań w tym obszarze w ciągu kolejnych trzech lat.

Wzrost i wyróżniające produkty jako punkt wyjścia

Motorola odnotowuje imponujący wzrost i rentowność. Ostatni kwartał był najlepszy w historii — zyski osiągnęły rekordowy poziom 89 mln USD, a przychody wzrosły o 27% w ujęciu rok do roku do najwyższego poziomu w ciągu 15 kwartałów. Firma zawdzięcza to solidnej ofercie produktów, takich jak motorola razr, motorola edge i moto g, a także usług jak ThinkShield for mobile i Moto Talk.

Motorola wprowadziła na rynek niesamowite innowacje – ekrany odporne na stłuczenie, moto mods czy motorolę razr ze składanym ekranem, a Motorola 312 Labs będzie opracowywać kolejne nowe technologie. Motorola 312 Labs koncentruje się na kilku kluczowych obszarach, takich jak ekosystem połączonych urządzeń przyszłości, ewolucja metawersum, badania nad nowymi oraz unikatowymi formatami urządzeń mobilnych i do noszenia, a także obszarze rozwoju technologii rzeczywistości rozszerzonej i wirtualnej.

Dan Dery, Motorola Vice President of Product, powiedział: „Misja działu Motorola 312 Labs polega na badaniu nieznanych obszarów, ale jednocześnie jego zespół badaczy dysponuje doświadczeniem umożliwiającym urzeczywistnianie pomysłów. Jedną z naszych mocnych stron jest rozumienie potrzeb konsumentów, ponieważ przełomowe rozwiązania nie mają sensu, jeśli nic nie wnoszą dla ludzi. Jest to dla nas kluczowa kwestia, kiedy myślimy o przyszłości technologii mobilnych”.

Globalny zespół ekspertów z chicagowskimi korzeniami

Numer 312 z nazwy działu jest jednym z najbardziej znanych numerów kierunkowych w Chicago. Innowacyjność Motoroli jest głęboko zakorzeniona w Chicago, gdzie powstały tak słynne innowacje, jak pierwszy przenośny telefon czy pierwszy składany telefon komórkowy. Siedziba zespołu mieści się w słynnym chicagowskim Merchandise Mart, gdzie działa ponad 30 laboratoriów. Pracownicy działu pochodzą też z Brazylii, Chin i Indii.

Motorola 312 Labs będzie nadal budować różnorodny, wielodyscyplinarny zespół opracowujący innowacje. Na przykład, na podstawie badań prowadzonych wśród konsumentów, w sesjach uwzględniana jest próba reprezentatywna w różnym wieku, różnych płci, stopniu sprawności czy różnego pochodzenia. Jest to fundamentalnym elementem tego procesu.

Motorola 312 Labs to ważny krok dla Motoroli, która nieustannie rozwija nowe funkcje, design i działanie urządzeń mobilnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *