Nowa normalność w świetle wyboru sprzętu komputerowego

Gdy eksperci są zajęci analizowaniem tego, jak właściwie będzie wyglądać „nowa normalność”, firmy już próbują ją tworzyć w warunkach:

 

– coraz bardziej rozproszonego i coraz bardziej hybrydowego modelu pracy,

– narzędzi do pracy, które szybko się zmieniają, aby ułatwiać pracę zdalną. Coraz większe znaczenie mają np. aplikacje do współpracy na bazie transmisji wideo,

– dane są teraz najcenniejszym zasobem organizacji i są one coraz bardziej zagrożone cyberatakami.

Sytuacja stawia zatem coraz większe wyzwania przed infrastrukturą firmy, a zwłaszcza przed komputerami. Te jednak odpowiednio wyposażone są w stanie zarówno sprostać tym wymaganiom, jak i pozostawić zapas możliwości na wypadek nieprzewidzianych okoliczności. Przykładem mogą być laptopy z procesorami AMD Ryzen PRO 5000, ponieważ:

– oferują wydajność, która pozwala zmaksymalizować produktywność w pracy,

– są energooszczędne, dzięki czemu laptop pracuje długo na baterii,

– zapewniają szereg warstw ochronnych, które zabezpieczają urządzenie i dane niezależnie od miejsca przebywania,

– a przy tym są łatwe we wdrożeniu i zarządzaniu przez administratorów IT.

Te cechy wynikają z architektury, która bazuje na zaawansowanym procesie produkcyjnym 7nm i niezwykle efektywnym energetycznie rdzeniu „Zen 3”, dzięki którym ultra-smukłe laptopy mogą być wyposażone w aż 8 rdzeni i oferować moc, jaka wcześniej nie była dostępna w tym formacie urządzeń przy zachowaniu nawet 20-godzinnego czasu pracy na baterii.

Ale wydajność to nie tylko cyfry, lecz to jak wygląda rzeczywista praca i korzystanie z szeregu programów i to często jednocześnie. Niezależnie od tego, czy użytkownik korzysta ze stosunkowo lekkich programów, czy też obciąża sprzęt wymagającymi aplikacjami czy multimediami, system powinien zostać responsywny i reagować zawsze szybko także albo zwłaszcza po odłączeniu od prądu. Procesor AMD Ryzen 7 PRO 5850U oferuje z jednej strony aż 65% wyższą wydajność wielowątkową i o 23% jednowątkową niż konkurencja, a z drugiej ma wystarczająco dużą nadwyżkę rdzeni, że system operacyjny reaguje żwawo nawet podczas wymagających zadań.

Do tego pracownicy potrzebują i oczekują lepszej przenośności dla swojej pracy, która nie skutkuje obniżeniem produktywności. Praca z biura, pokoju konferencyjnego, domu czy w trasie musi być równie efektywna na baterii, a przy tym energii musi wystarczyć do samego końca dnia. Procesory AMD Ryzen PRO 5000 mają udokumentowane działanie przez nawet 20 godzin w laptopie HP EliteBook 835 G8 z baterią o pojemności 53Wh.

Skoro zaś maszyna często działa poza chronioną siecią firmową, to musi tworzyć wokół użytkownika bezpieczną strefę. Dlatego też tak istotne są warstwowe zabezpieczenia działające w ramach zestawu technik AMD PRO – od rdzenia procesora, przez wbudowany koprocesor bezpieczeństwa, po szyfrowanie pamięci jak AMD Memory Guard. Kolejnym poziomem jest AMD Shadow Stack, które pomaga chronić komputer przed atakami poprzez porównanie obrazu działającego programu z kopią przechowywaną sprzętowo i poprzez funkcję Microsoft Hardware Enforced Stack Protection.

Wreszcie także zarządzalność jest w firmach o tyle kluczowa, że często stanowi jeden z najważniejszych aspektów wyboru sprzętu. Tymczasem procesory AMD PRO mają wbudowane funkcje ułatwiające wdrożenie, obrazowanie i zarządzanie w ramach rosnącej floty urządzeń. Niezależnie od tego, czy są one zarządzane wewnątrz sieci firmowej czy też poprzez chmurę, na każdym etapie życia od wdrożenia do wycofania, administratorzy IT mają odpowiednie narzędzia, żeby zarządzać wszystkimi i każdym z osobna komputerem.

Tym samym dzięki laptopom z procesorami AMD Ryzen PRO 5000 firmy mogą uzyskać elastyczność odpowiednią dla nowych warunków pracy, wydajność odpowiednią dla nowych rodzajów narzędzi i aplikacji, czas pracy odpowiedni dla potrzeb pracowników, bezpieczeństwo odpowiednie dla aktualnych zagrożeń, oraz łatwość w administracji odpowiednią dla współczesnego przedsiębiorstwa. I w miarę jak warunki i zasady ewoluują, tak AMD rozwija swoje rozwiązania zgodnie z zapotrzebowaniem klientów i rynku oferując innowacyjne i wiodące technologie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *