Pięciu nowych prowadzących „Popołudniową Rozmowę w RMF FM”

Od 1 września „Popołudniową Rozmowę w RMF FM” prowadzić będzie pięciu dziennikarzy: Bianka Mikołajewska, Tomasz Terlikowski, Marek Tejchman, Piotr Salak i Paweł Balinowski. W dni powszednie o 18:02 w RMF FM oraz na RMF24.pl wraz z zaproszonymi gośćmi – politykami i ekspertami, publicyści podsumują najważniejsze wydarzenia dnia.

 

„Bardzo się cieszę, że nasze zaproszenie do współtworzenia »Popołudniowej Rozmowy« przyjęli dziennikarze z różnych redakcji, mający tak różne punkty widzenia na otaczającą nas rzeczywistość, różnie oceniający wydarzenia w kraju i na świecie. Każdy z nich ma niezwykle bogate doświadczenie dziennikarskie, co gwarantuje, że słuchacze RMF FM otrzymają codziennie ciekawą, barwną, autorską rozmowę prowadzoną z różnych perspektyw”mówi Marek Balawajder, Dyrektor Informacji RMF FM.

W poniedziałki wywiady poprowadzi Bianka Mikołajewska, od 5 lat wicenaczelna i szefowa zespołu śledczego OKO.press, a wcześniej dziennikarka „Polityki” i „Gazety Wyborczej”, nagrodzona m.in. tytułami Dziennikarz Roku (Grand Press 2016) i Dziennikarz Dekady (Nagroda Radia ZET im. Andrzeja Woyciechowskiego 2019).

We wtorki gospodarzem programu będzie Paweł Balinowski, reporter RMF FM związany ze stacją od 9 lat. Codziennie relacjonuje bieżące wydarzenia polityczne w kraju, zajmuje się też tematyką międzynarodową, szczególnie informacjami z Rosji, Białorusi, Ukrainy i państw Bliskiego Wschodu. Pracę jako dziennikarz zaczynał w toruńskim Radiu Plus.

Na środowe rozmowy zaprosi Tomasz Terlikowski, felietonista „Tygodnika Solidarność”, wcześniej m.in. redaktor naczelny i programowy Telewizji Republika. Karierę dziennikarską zaczynał w radiu, ale pracował i w telewizji, i w agencji prasowej, i w dzienniku, i w tygodniku, a nawet w miesięczniku i kwartalniku. Łatwiej wymienić, gdzie nigdy nie publikował, niż do jakich tytułów pisał, bo pracował w „Newsweeku”, „Gazecie Polskiej”, tygodniku „Wprost” i kwartalniku „Fronda”, a jego teksty drukowały m.in. „Gazeta Wyborcza”, „Tygodnik Powszechny”, „Gość Niedzielny”, „Gazeta Polska Codziennie” czy nieistniejący już tygodnik „Ozon”.

W czwartki audycję poprowadzi Piotr Salak, dziennikarz sportowy Canal+, TVN i TVN24. Dziennikarskie szlify zdobywał w RMF FM, gdzie przez 10 lat był m.in. reporterem oraz współtwórcą i szefem redakcji sportowej. Kilkukrotnie relacjonował Igrzyska Olimpijskie czy piłkarskie Mistrzostwa Świata i Europy, ale bardzo bliski jest mu też świat polityki i kultury.

W piątki z gośćmi rozmawiać będzie natomiast Marek Tejchman, wicenaczelny „Dziennika Gazety Prawnej”, wcześniej dziennikarz TVN CNBC, TVN24 i TVN24 BIS, gdzie prowadził autorskie programy. W Radiu TOK FM był zastępcą redaktor naczelnej i autorem magazynu „EKG”. Pracował też w Polsacie jako wydawca, reporter i prowadzący „Wydarzenia”, a karierę zawodową rozpoczynał w Radiu PiN.

„Popołudniowa Rozmowa w RMF FM” to najpopularniejszy popołudniowy wywiad w polskich rozgłośniach radiowych. Codziennie audycji słucha aż 1,3 mln osób, podczas gdy „Gość Radia ZET” (wydanie o 17:00) gromadzi 0,8 mln słuchaczy, a „Wywiad Polityczny” TOK FM – 0,2 mln.

Oprócz tego na antenę RMF FM po wakacyjnej przerwie wraca też „Poranna Rozmowa” (8:02) prowadzona już od pięciu lat przez Roberta Mazurka.

Pierwsza część obu wywiadów nadawana jest na antenie RMF FM, a kontynuacja emitowana jest w internetowym radiu informacyjnym – Radiu RMF24 oraz w wersji wideo na portalu RMF24.pl, gdzie dostępne są wszystkie archiwalne odcinki.

dane słuchalnościowe: Radio Track, Kantar Polska, 04-06.2020, audytorium średniego kwadransa, kwadranse z audycją

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *