PKO Ekstraklasa: Jagiellonia Białystok – Lech Poznań w TVP Sport

Za nami 23. kolejka PKO Ekstraklasy. Rozgrywki jednak nie zwalniają – w piątek spotkanie najwyższej polskiej klasy rozgrywkowej znów zagości na antenach Telewizji Polskiej. Transmisja meczu Jagiellonia Białystok – Lech Poznań od 20:05 w TVP Sport, TVPSPORT.PL i aplikacji mobilnej. Czego spodziewać się po obu drużynach?

Wrażenia w obu zespołach po 23. kolejce PKO Ekstraklasy muszą być inne. Jagiellonia będzie chciała jak najszybciej zapomnieć o ostatnim spotkaniu. Zespół Ireneusza Mamrota przegrał na wyjeździe z Legią Warszawa aż 0:4 i przy Łazienkowskiej nikt ani przez chwilę nie miał złudzeń, która drużyna jest lepsza.

O wiele lepsze spotkanie ma za sobą Lech. Poznańska drużyna pokonała u siebie Lechię Gdańsk 2:0, ale zwycięstwo nie przyszło łatwo. Pomogła czerwona kartka, którą na początku drugiej połowy ukarany został Karol Fila. Potem bramkę samobójczą zdobył zawodnik gości Dusan Kuciak, a dopiero w 90. minucie strzelił Filip Marchwiński.

Kto będzie faworytem meczu? Mimo że spotkanie zostanie rozegrane w Białymstoku, to Lech jest w lepszej sytuacji. Jagiellonia w ostatnich czterech meczach zdobyła ledwie punkt. Lech odnotował dwa zwycięstwa, remis i porażkę. Jak będzie w piątek?

Jagiellonia Białystok – Lech Poznań. Kto będzie komentował? Szczegóły transmisji (piątek, 28 lutego)

Mecz: od godz. 20:25 TVP Sport, TVPSPORT.PL i aplikacji mobilnej

Studio: od godz. 20:05 w TVP Sport, TVPSPORT.PL i aplikacji mobilnej

Komentatorzy: Sławomir Kwiatkowski, Tomasz Sokołowski

Prowadzący studio: Jacek Kurowski

Goście: Marek Citko, Robert Podoliński

Reporter: Hubert Bugaj