PKO Ekstraklasa: Mecz Legia – Wisła Kraków w TVP2

Legia Warszawa podejmie Wisłę Kraków w meczu 13. kolejki PKO Ekstraklasy. Legioniści spróbują iść za ciosem i po prestiżowej wygranej z Lechem Poznań odnieść kolejne zwycięstwo. Biała Gwiazda chce natomiast przerwać serię spotkań bez zwycięstwa. Transmisja starcia w niedzielę od godz. 17:10 w TVP 2, na TVPSPORT.PL i w aplikacji mobilnej.

Zespół Aleksandara Vukovicia przełamał się po dwóch porażkach z rzędu. Warszawianie wcześniej przegrali z Lechią Gdańsk i Piastem Gliwice. W poprzednią sobotę okazali się lepsi od Kolejorza. Mimo że rywale prowadzili, Legia odrobiła straty i cieszyła się ze zwycięstwa dzięki golom Arvydasa Novikovasa i Macieja Rosołka.

– Drużyna pokazała coś niezbędnego – właściwą mentalność i charakter. Umiejętności są mile widziane, ale często nie wystarczą. Ważne jest, by umieć podnieść się po jednym czy drugim ciosie. I ja właśnie po bramce na 0:1 widziałem Legię z charakterem, wiarą i odwagą, żeby do końca walczyć, mimo że mecz poszedł nie w tą stronę, w jaką chcieliśmy – mówił po spotkaniu Vuković.

W najbliższą niedzielę jego zespół zmierzy się z mającą większe problemy Wisłą. Piłkarze Macieja Stolarczyka na wygraną czekają od 31 sierpnia. W pięciu ostatnich spotkaniach ligowych zdobyli raptem punkt, odpadli również z Pucharu Polski po przegranej z II-ligową drużyną Błękitnych Stargard.

Biała Gwiazda musi jak najszybciej przerwać złą serię. Przewaga nad Arką Gdynia, która zajmuje 14. miejsce i jest w strefie spadkowej, wynosi zaledwie punkt…

Mimo że Wisła od pewnego czasu zmaga się z poważnymi kłopotami finansowymi i nie jest już jedną z najlepszych drużyn ligi, mecze z Legią nie straciły na atrakcyjności. Poprzednie spotkanie obu drużyn w Warszawie rozegrano w październiku minionego roku. Kibice obejrzeli kapitalne spotkanie, które zakończyło się remisem 3:3. Natomiast w ostatnim meczu – w marcu w Krakowie – Biała Gwiazda rozbiła Wojskowych 4:0.

Legia Warszawa – Wisła Kraków: szczegóły transmisji

Studio: od godz. 17:10 w TVP 2, na TVPSPORT.PL i w aplikacji

Początek meczu: 17:30 tylko w TVP 1, TVPSPORT.PL i aplikacji