PKO Ekstraklasa: Raków Częstochowa – Lechia Gdańsk w TVP Sport

W 17. kolejce zapraszamy na starcie zespołów, które na pewno lepiej chciały zacząć grę w 2021 roku. Transmisja meczu Rakowa Częstochowa z Lechią Gdańsk w sobotę 13 lutego na żywo w TVP Sport oraz online. Czy jedna z tych drużyn odniesie pierwsze zwycięstwo od czasu przerwy w rozgrywkach?

Za zespołami PKO Ekstraklasy już dwie pierwsze kolejki w tym roku. Liderem jest Pogoń Szczecin, która kontynuuje passę zwycięstw.

Portowcy miesięczną przerwę w rozgrywkach z tą samą liczbą punktów co Raków Częstochowa. Rewelacja tego sezonu jednak w dwóch pierwszych meczach nie zdobyła nawet punktu. Chociaż trzeba przyznać, że rywali miała bardzo wymagających. W najbliższych tygodniach powinno być dużo lepiej.

Piłkarze trenera Marka Papszuna najpierw przegrali w Bełchatowie z Pogonią 0:1, a w ostatni weekend ulegli w Warszawie Legii 0:2. Mimo porażek nadal zajmują trzecie miejsce w tabeli.

Niewiele lepiej w tych dwóch seriach gier poradziła sobie Lechia Gdańsk. W dwóch meczach u siebie przegrała z Jagiellonią 0:2 i zremisowała z Wartą Poznań 1:1. Gola dla gospodarzy strzelił przeciwko beniaminkowi Michał Halepa.

W coraz trudniejszym położeniu jest Piotr Stokowiec. Trener pracujący w Trójmieście od blisko trzech lat według mediów walczy już o utrzymanie stanowiska. Tym bardziej, że Lechia we wtorek przegrała z pierwszoligową Puszczą Niepołomice 1:3 i odpadła z Pucharu Polski. Honorową bramkę zdobył jeden z nowych zawodników zespołu – Szwed Joseph Ceesay.

Raków od czasu powrotu do Ekstraklasy rozegrał trzy spotkania z najbliższym rywalem. I wszystkie wygrał. W sierpniowym starciu 2. kolejki zwyciężył w Gdańsku 3:1, a dwa gole strzelił Vladislavs Gutkovskis.

Raków Częstochowa – Lechia Gdańsk, 17. kolejka PKO Ekstraklasy. Szczegóły transmisji na żywo

Kiedy mecz: sobota, 13 stycznia o godzinie 20:00

Transmisja: 19:10 TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacja mobilna