Platforma nc+ uruchomi kanał Canal+ Now

Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, spółka ITI Neovision, zamiast kanału Liga+ uruchomi kanał pod nazwą Canal+Now. Na zmiany te zgodziła się Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji.

 

ITI Neovision otrzymało dziesięcioletnią koncesję na nadawanie satelitarnego kanału Liga+ w styczniu 2014 roku. Miał to być kanał nadający program o wyspecjalizowanym sportowym charakterze, minimum 2,5 godziny w ciągu doby, cztery razy w tygodniu, adresowany do osób w wieku od 25 do 49 lat, w miastach powyżej 20 tys. mieszkańców. W programie miały być emitowane przede wszystkim transmisje z rozgrywek piłkarskiej Ekstraklasy.

Jak dotąd jednak kanał nie zaczął nadawanie. Paulina Smaszcz-Kurzajewska, rzecznik prasowy i dyrektor ds. komunikacji i PR nc+, nie odpowiedziała na nasze pytanie, dlaczego nie uruchomiono jeszcze stacji.

Teraz ITI wystąpiło do KRRiT o zmianę nazwy z Liga+ na Canal+ Now oraz wprowadzenie zmian programowych. Stacja ma nadawać nie tylko transmisje z piłkarskich rozgrywek, ale także z innych wydarzeń sportowych.

Na pytanie dotyczące startu Canal+ Now, jak i powodów zmiany nazwy nowej stacji Paulina Smaszcz-Kurzajewska nam nie odpowiedziała wprost. Przekazała portalowi Wirtualnemedia.pl, że ITI złożyło wniosek i czeka na odpowiedź.

- O planach związanych z Canal+Now będziemy informować po zakończeniu działań prawnych - poinformowała Smaszcz-Kurzajewska.

Zobacz także

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.