„Pogromcy potworów”: Cykl rekolekcji w Polsat Rodzina

Dominikanin ojciec Adam Szustak zaprasza od 29 listopada w niedzielę o godz. 11:30. Charyzmatyczny duchowny zachęca, aby czas Adewentu poświęcić na duchową odnowę. W jaki sposób radzić sobie z toksycznymi postawami, relacjami i pragnieniami opowie w programie „Pogromcy potworów” na antenie stacji Polsat Rodzina.

 

Adam Szustak OP to dominikanin, który od kilku lat prowadzi życie wędrownego kaznodziei, realizując w ten sposób zakonną dewizę: Głosić Ewangelię wszystkim, wszędzie i na wszelkie sposoby. Głosi ją na wielotysięcznych stadionach, w kościołach, w aulach i w parafiach. Jest autorem książek i audiobooków, youtuberem („Langusta na palmie”, dominikanie.pl). Pełni funkcję dyrektora Dominikańskiego Ośrodka Kaznodziejskiego.

Ojciec Szustak jest znany także ze swych nietuzinkowych komentarzy dotyczących bieżących spraw bliskich każdemu człowiekowi. W 2016 roku otrzymał nagrodę publiczności w konkursie Grand Video Awards organizowanym przez magazyn Press w kategorii Najlepszy Vlog za odcinek „Słoń” z cyklu „Dobranocka”.

Cykl rekolekcji zatytułowany jest „Pogromcy potworów”. Potworami (ogrami, wampirami) ojciec Szustak nazywa toksyczne postawy, relacje i pragnienia. Opowiada, jak je w sobie i innych zidentyfikować, pracować nad nimi i naprawić. Podpowiada też, jak zaprosić do tej „pracy” Boga. – Zapraszam cię, byś i ty na ten następny odcinek drogi ku wieczności, którym niewątpliwie będzie kolejny rok twojego życia, wziął Słowo dane nam przez Pana Boga w liturgii. Wierzę, że Ono, jeśli zaczniesz je czytać, rozważać i przykładać do swojego życia, prawdziwie stanie się dla ciebie lampą, która nie tylko oświetla świat wokoło, ale i rozprasza ciemności duszy, żeby nieprzerwanie mogło cię nasycać Boże Światło – zachęca Adam Szustak OP. I dodaje: – Jak zawsze, pozostaje tylko jedno pytanie: czy Mu uwierzysz i otworzysz swoje uszy?

Rekolekcje ojca Szustaka będzie można oglądać w cztery kolejne niedziele Adwentu: 29 listopada, 6, 13 i 20 grudnia o godzinie 11:30 tuż po transmisji Mszy świętej dla dzieci ze Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

Polsat Rodzina można oglądać na następujących platformach satelitarnych oraz sieciach kablowych: Cyfrowy Polsat kanał 52, UPC – 161 oraz 118, Vectra 622, Toya – 115, Netia – 94.

„Pogromcy potworów” od 29 listopada w niedzielę o godz. 11:30 w Telewizji Polsat Rodzina

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *