Polsat chce uruchomić dwa dodatkowe kanały sportowe

Polsat jest zobowiązany do pokazywania wszystkich meczów Ligi Mistrzów na żywo. Dlatego musi uruchomić dwa dodatkowe kanały, aby wypełnić umowę licencyjną.

 

 

Polsat jest zobowiązany do pokazywania wszystkich meczów Ligi Mistrzów na żywo. Dlatego musi uruchomić dwa dodatkowe kanały, aby wypełnić umowę licencyjną.

"Polsat ma już koncesje satelitarną na niedziałające obecnie kanały Polsat Sport 2 i Polsat Sport 3" - pisze portal wirtualnemedia.pl. Polsat już się zgłosił do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji i chce zmienić nazwy kanałów na Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2.

Stacja zdobyła licencję na pokazywanie Ligi Mistrzów od przyszłego sezonu. Umowa obowiązuje przez trzy kolejne lata, ale nakazuje Polsatowi pokazywanie wszystkich meczów na żywo. Zmienia się jednak koncepcja rozgrywek, ponieważ spotkania będą rozpoczynały się nie o 20:45, lecz w dwóch turach: o 19 i 21. I tak jednocześnie odbywać się będą po cztery mecze (we wtorek i środę).

- Jesteśmy dumni z tego, że pozyskaliśmy prawa do tak doskonałego produktu, jakim jest Liga Mistrzów i Liga Europy UEFA. Dla naszej Grupy, w tym dla platformy cyfrowej, jest to strategiczna inwestycja. Transmitując w ostatnich latach eliminacje do ME 2016, udane dla Polski ME 2016 oraz eliminacje do MŚ 2018 obserwujemy rosnącą popularność transmisji z rozgrywek piłkarskich. To utwierdziło nas w przekonaniu, że inwestowanie w piłkę nożną na najwyższym poziomie jest właściwym kierunkiem działania. Zakup wyłącznych praw do LM i LE na kolejne trzy lata to ekscytujące wydarzenie dla naszej Grupy - powiedział kilka miesięcy temu Maciej Stec, Członek Zarządu Telewizji Polsat i Cyfrowego Polsatu.

W kanałach Polsatu będzie można obejrzeć wszystkie 1029 meczów przez trzy lata, 343 w każdym z sezonów. Stacja będzie pokazywała również Ligę Europy.

 

Zobacz także

1 Komentarz

  1. #72
    A gdzie jest Eleven sports 4 HD w CP