Ponad milion widzów snookerowego English Open w Eurosporcie

Rozgrywane od 14 do 20 października English Open, w którym zobaczyliśmy dwóch Polaków – Kacpra Filipiaka i Adama Stefanowa – osiągnęło najlepszą oglądalność telewizyjną w historii turnieju. Zawody w Eurosporcie oglądało ponad 1,1 mln widzów, w tym niemal 40 procent kobiet[1]. Dużą popularnością cieszyły się także materiały związane z rozgrywanym w Crawley turniejem publikowane w mediach społecznościowych Eurosportu, w tym na facebookowej grupie Cuda Na Kiju.

 

 

 

 

 

English Open to pierwszy z czterech turniejów Home Nations Series, czyli cyklu zawodów rozgrywanych od sezonu 2016/17 kolejno w Anglii, Irlandii Północnej, Szkocji i Walii. W czwartej edycji wystartowało dwóch Polaków – Kacper Filipiak i Adam Stefanów. Pierwszy z nich po niezwykle wyrównanym pojedynku, transmitowanym w Eurosporcie 1, przegrał w pierwszej rundzie z obrońcą tytułu Stuartem Binghamem. Stefanów awansował do drugiej rundy po zwycięstwie z Lucą Brecelem, które można było zobaczyć na żywo w Eurosport Playerze, ale następnie musiał uznać wyższość Louisa Heathcote’a. Obfitujący w niespodzianki turniej zakończył się efektownym zwycięstwem Marka Selby’ego.

Ponad 50 godzin transmisji z English Open przyciągnęło do Eurosportu przeszło 1,1 mln widzów, co stanowi niemal 4-krotny wzrost w stosunku do ubiegłego roku. Pokazuje to, że snooker i występy Polaków na najwyższym poziomie interesują coraz szerszą i zróżnicowaną grupę widzów. W widowni zakończonego w niedzielę turnieju 39% stanowiły kobiety, a aż 80% osoby z wykształceniem średnim i wyższym. 1/3 widzów to pracownicy średniego szczebla oraz zajmujące stanowiska kierownicze.

Snooker przyciąga także użytkowników mediów społecznościowych, co znakomicie pokazał turniej English Open. 21 postów związanych z wydarzeniami z Crawley osiągnęło na Facebooku Eurosportu zasięg blisko 1,6 mln i zaangażowało średnio 3,3 tys. użytkowników. W dedykowanej fanom snookera facebookowej grupie Eurosportu – Cuda Na Kiju – przybyło prawie 35% użytkowników. Członkowie grupy wygenerowali aż 240 postów, które miały w sumie ponad 1,7 tys. komentarzy i 3,7 tys. reakcji.

Już od 28 października do 3 listopada widzowie Eurosportu będą mogli emocjonować się kolejnym rankingowym turniejem z udziałem największych gwiazd snookera – Yushan World Open. W chińskim turnieju o zwycięstwo i premię w wysokości 150 tys. dolarów zagrają m.in. Ronnie O’Sullivan, mistrz świata Judd Trump, czy zwycięzca English Open Mark Selby. Zabraknie natomiast ubiegłorocznego triumfatora Marka Williamsa, a także Neila Robertsona. Australijczyk chciał wystąpić w Yushan, ale pomylił miasta, w których rozgrywane były kwalifikacje.

Więcej informacji o snookerze, w tym materiały wideo, porady, ciekawostki, artykuły i analizy na stronie eurosport.pl oraz w mediach społecznościowych kanału, w tym facebookowej grupie Cuda na kiju.

[1] Dane: Nielsen Audience Measurement. Widzowie oglądający nieprzerwanie 3 min. relacji turnieju w kanałach Eurosportu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *