Portal TVN24 kończy dziś 10 lat

Równo 10 lat temu - 19 marca 2007 roku pod hasłem "Szybciej niż telewizja, szybciej niż internet" pojawiliśmy się dla Was. Wiele się przez ten czas wydarzyło, ale niezmienne pozostało nasze dążenie, żebyście jak najszybciej wiedzieli, co jest ważne i ciekawe oraz mogli zobaczyć to na naszych stronach. 

 

Zdjęcie użytkownika Grzegorz Stapiński.

 

Wszystko zaczęło się dokładnie 19 marca 2007 roku. To właśnie wtedy oddaliśmy w Wasze ręce pierwszy polski portal informacyjny. Nasz adres www.tvn24.pl z dnia na dzień cieszył się coraz większym zainteresowaniem, dzięki czemu szybko staliśmy się najważniejszym źródłem wiadomości w sieci. Także my jak jako pierwsi zaczęliśmy pokazywać Wam świat w innowacyjny sposób. Nikt wcześniej nie zdecydował się bowiem w tak dużej mierze połączyć wyczerpujących informacji z wideo.

Już pierwszy dzień działania naszego portalu przyniósł wiele informacji z kraju i ze świata. Mogliście się wtedy dowiedzieć m.in., że premier Jarosław Kaczyński w gmachu warszawskiej giełdy zaprezentował pakiet Kluski, graficiarz przechytrzył ochronę lotniska Ławica w Poznaniu, a w kopalni na Syberii wybuchł gaz.

W ciągu pierwszego roku funkcjonowania www.tvn24.pl też sporo się działo. Ujawniliśmy aferę z finansowaniem Fundacji Aleksandra Kwaśniewskiego przez ukraińskiego oligarchę Wiktora Pinczuka, za co dostaliśmy nominację do nagrody Grand Press. Jako pierwsi pokazaliśmy wstrząsające zdjęcia z katastrofy samolotu CASA, w której zginęło 20 polskich lotników. To my byliśmy jedynymi mediami internetowymi, którym Leo Beenhakker udzielił ekskluzywnego wywiadu.

 

Zdjęcie użytkownika Grzegorz Stapiński.

 

W 2008 roku również Wy dołączyliście do współtworzenia naszego portalu. Od dziewięciu lat na platformie Kontakt 24 dodajecie swoje materiały foto i wideo, które pojawiają się nie tylko na naszym portalu, ale także na antenie TVN24. Tak było np. w przypadku nagrania z wypadku prezydenckiej limuzyny lub bolidu, który pojawił się na niebie. Nierzadko jesteście dla nas - i dla pozostałych czytelników - także pierwszym źródłem informacji o licznych wydarzeniach w Polsce i na świecie.

Po trzech latach od uruchomienia portalu wydarzyła się tragedia, która była i wciąż pozostaje najpoważniejszym sprawdzianem dla naszego portalu, jak też dla całego społeczeństwa i państwa. 10 kwietnia 2010 roku w wypadku lotniczym pod Smoleńskiem zginęła polska delegacja, w której uczestniczyło 96 członków elity Polski, z ówczesnym prezydentem Lechem Kaczyńskim i jego małżonką Marią Kaczyńską na czele.

Informacja o katastrofie samolotu pod Smoleńskiem pojawiła się nagle, trzeba było więc szybko reagować. Nasza redakcja pracowała non stop 10 kwietnia i wiele tygodni później, by przekazywać Wam rzetelnie wszystko to, co się wtedy działo.

Choć sednem pracy w serwisie informacyjnym jest informowanie o wszystkim co tu i teraz, to naszą specjalnością stało się również relacjonowanie największych planowanych wydarzeń cyklicznych, od wyborów po gale rozdania Oscarów.

W 2015 roku najbardziej intensywnie spośród wszystkich mediów relacjonowaliśmy dla Was przebieg wyborów prezydenckich i parlamentarnych w Polsce. Nasz hashtag #CzasDecyzji towarzyszy w Waszych dyskusjach o polityce w mediach społecznościowych.

W 2012 i 2016 za naszym pośrednictwem na żywo śledziliście wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych.

To jednak tylko część portalowej codzienności. Każdego dnia na Wasze zaufanie pracuje zespół dziennikarzy, który w setkach artykułów dziennie opisuje i pokazuje to, co ważne, ciekawe, wzruszające bądź śmieszne.

Dzięki pracującym dla portalu dziennikarzom śledczym ujawniliśmy afery, a niejednokrotnie także absurdy polskich służb, takie jak wycinanie konfetti przez policjantów czy przebranie się policjantów w aniołów.

Dzisiaj portal TVN24 to wielka rodzina siostrzanych redakcji i serwisów. Tworzą ją tytuły takie jak TVN24BiS, Fakty TVN, TVN Meteo, TVN Warszawa, TVN24 Sport, Kontakt 24. (http://www.tvn24.pl)

W ciągu 10 lat adres portalu stał się źródłem informacji, który codziennie odwiedza ponad 1,5 mln unikalnych użytkowników. W ciągu miesiąca klikacie w nasze strony niemal 200 mln razy i 40 mln razy odtwarzacie wideo.

By zapewnić Wam jeszcze łatwiejszy dostęp do naszych informacji od 2013 roku działa aplikacja mobilna TVN24. Dzięki niej szybko sprawdzicie informacje z naszych najważniejszych kategorii: Polska, świat, biznes, sport oraz kultura i styl. Dzięki aplikacji szybko można podzielić się ciekawą treścią z innymi, poprzez udostępnienie materiału w mediach społecznościowych. Nasza mobilna aplikacja to także możliwość oglądania ulubionych programów, tj. "Fakty po Faktach", "Polska i Świat" czy "Kropka nad i". Aplikacja dostępna jest na platformach iOS, Android i Windows Phone.

Jesteśmy też z Wami w mediach społecznościowych. Na Facebooku, Twiterze, Instagramie, Google + i Snapchacie codziennie pokazujemy Wam świat, przeżywamy niezwykłe emocje sportowe i zaglądamy za kulisy najważniejszych wydarzeń kulturalnych. Tam też pokazujemy Wam życie naszej redakcji od kuchni. Nasz profil na Facebooku jest najpopularniejszym spośród mediów informacyjnych, a nasze konto jest największym na całym polskim Twitterze.

Co tydzień na portalu TVN24.pl prezentujemy Wam nową odsłonę Magazynu TVN24. Każde wydanie to przegląd najważniejszych wydarzeń minionego tygodnia z ich wnikliwą analizą. To również autorskie teksty naszych redaktorów i reportaże pokazujące wszystkie oblicza otaczającego świata.

W ciągu 10 lat portal TVN24 był wielokrotnie wyróżniany. W listopadzie 2007 roku, czyli już kilka miesięcy po tym jak zaczęliśmy działać, został laureatem studenckiej nagrody dziennikarskiej MediaTory w kategorii PromoTOR. Miesiąc później jako jedyne medium z internetu otrzymał nominację do nagrody Grand Press w kategorii "News" za cykl materiałów o finansowaniu fundacji Aleksandra Kwaśniewskiego autorstwa Aleksandry Majdy. W 2008 roku wraz z telewizją TVN24 otrzymał nagrodę Mediatora w kategorii PromoTOR za uruchomienie platformy Kontakt 24.

W 2015 roku dziennikarze śledczy TVN24.pl Robert Zieliński oraz Maciej Duda zostali nominowani do nagrody Grand Press w kategorii "News" za artykuły "Ustawianie konkursów w NIK? Prokuratura chce uchylenia immunitetów Kwiatkowskiemu i Buremu", "Jak wyjaśniano sprawę Grabarczyka? Nagrane rozmowy polityków PO i PiS” oraz „13 faktów, po których nastąpiła dymisja Grabarczyka".

Również w 2015 roku Robert Zieliński i Maciej Duda byli nominowani do nagrody Radia Zet im. Andrzeja Wojciechowskiego za artykuł "Jak wyjaśniono sprawę Grabarczyka?".

Ostatnie wybory w Stanach stały się też pretekstem do stworzenia przez nas aplikacji Ameryka Wybiera, dzięki której mogliście m.in. zwiedzić Gabinet Owalny, a także a bieżąco śledzić wyniki wyborów. Aplikacja w 2016 roku TVN24 została nominowana do nagrody Grand Press Digital.

Zobacz także

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.