Premiera książki “Kochając Pabla, nienawidząc Escobara”

W środę, 19 kwietnia br. nakładem Agory ukaże się w polskim przekładzie książka "Kochając Pabla, nienawidząc Escobara". To wspomnienia Virginii Vallejo - kochanki najbardziej poszukiwanego i najbogatszego przestępcy świata.

 

Zdjęcie użytkownika Grzegorz Stapiński.

 

W 1983 roku Virginia Vallejo - była modelka, wschodząca gwiazda kolumbijskiej telewizji i bywalczyni salonów, poznała i zakochała się w Pablu Escobarze, nazywanym często „kolumbijskim Robin Hoodem". Mało kto miał okazję poznać go tak dobrze jak ona. Był to płomienny, nieprawdopodobny i jeden z najbardziej skandalizujących romansów XX wieku. Nic dziwnego, że zainteresowało się nim Hollywood. Na podstawie książki powstaje film z Penelope Cruz i Javierem Bardemem.

Pełen fascynacji i przepychu kilkuletni związek tych dwojga, rozgrywał się w otoczeniu luksusowych apartamentów w najbardziej eleganckich hotelach całego świata, na sławnym ranchu Hacienda Nápoles oraz na maleńkiej wyspie na Karaibach, będącej własnością Escobara.

Książka odsłania nie tylko intymne szczegóły płomiennego romansu. Virginia jak nikt inny miała prawo i możliwość zadawania Pablowi najtrudniejszych i najintymniejszych pytań. A on jej odpowiadał - miała przecież napisać jego biografię. Dlaczego biografia nie powstała? Jak wielka miłość zmieniła się w wielką zazdrość i nienawiść? Co się stało, że kochanka stała się wrogiem numer 1 narkotykowego barona i zwierzyną łowną? Jak amerykańskim służbom udało się w sensacyjnych okolicznościach uratować Virginię i wywieźć do Stanów Zjednoczonych? Jak Virginia Vallejo zmieniła się w pomocnicę tych, którzy chcieli dopaść jej ukochanego?

Od 19 kwietnia br. książkę „Kochając Pabla, nienawidząc Escobara” będzie można kupić w salonach Empik, w księgarniach, na Kulturalnysklep.pl, pod numerem telefonu 22 555 44 00, a także w formie e-booka na Publio.pl.

Zobacz także

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.