Puchar Świata i mistrzostwa świata we wspinaczce sportowej w Eurosporcie i Playerze!

Międzynarodowa Federacja Wspinaczki Sportowej i Discovery Sports zawarły porozumienie, na mocy którego przez najbliższe trzy lata zawody Pucharu Świata oraz mistrzostwa świata będą transmitowane na kanałach Eurosportu oraz w Playerze. Sezon rozpocznie się już w sobotę zawodami w boulderingu w Meiringen. Eurosport nawiązał współpracę z rekordzistką świata we wspinaczce na szybkość Aleksandrą Mirosław.

 

Wspinaczka sportowa zadebiutowała jako dyscyplina olimpijska na igrzyskach w Tokio w ubiegłym roku i od razu zyskała dużą popularność. Po raz kolejny pojawi się na igrzyskach w Paryżu w 2024, do których pełne prawa w Europie posiada Discovery. Przez najbliższe trzy sezony każde zawody Pucharu Świata będą transmitowane z polskim komentarzem w pakiecie Eurosportu w Playerze. Kanały linearne Eurosportu będą pokazywać na żywo finały rywalizacji kobiet. Discovery poszerzyło niezrównaną ofertę praw sportowych, w której znajdują się m.in. igrzyska olimpijskie, Speedway Grand Prix, najważniejsze wyścigi kolarskie, trzy turnieje tenisowego Wielkiego Szlema, snooker, europejskie puchary w piłce ręcznej, sporty zimowe i motorowe.

Jedną z największych gwiazd tej dyscypliny jest Aleksandra Mirosław. Rekordzistka świata we wspinaczce na szybkość będzie współpracować z polskim Eurosportem, publikować w mediach społecznościowych stacji vlogi z przygotowań i startów. W krótkich produkcjach wideo zaprezentuje każdą z konkurencji i odkryje tajniki wspinaczki sportowej.

Pierwszy start Aleksandry Mirosław w tegorocznym Pucharze Świata będzie miał miejsce na początku maja w Seulu. Już w ten weekend fani wspinaczki będą jednak mogli dopingować biało-czerwonych. W Meiringen, w zawodach w boulderingu, wystąpią Olaf Malinowski, Jakub Ziętek i Piotr Schab. Rywalizację w boulderingu skomentuje Jarosław Kowalski.

Kalendarz Pucharu Świata:

8-10 kwietnia, Meiringen, bouldering

6-8 maja, Seul, bouldering, wspinaczka na szybkość

20-22 maja, Salt Lake City, bouldering

27-29 maja, Salt Lake City, bouldering, wspinaczka na szybkość

10-12 czerwca, Brixen, bouldering

22-25 czerwca, Innsbruck, bouldering, prowadzenie

30 czerwca – 2 lipca, Villars, prowadzenie, wspinaczka na szybkość

8-10 lipca, Chamonix, prowadzenie, wspinaczka na szybkość

22-23 lipca, Briançon, prowadzenie

2-3 września, Koper, prowadzenie

24-26 września, Dżakarta, prowadzenie, wspinaczka na szybkość

30 września – 2 października, Wujiang, prowadzenie, wspinaczka na szybkość

6-9 października, Chongqing, bouldering, prowadzenie

Październik, Japonia, dokładna data i lokalizacja do potwierdzenia, bouldering

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *