Radio Plus Lublin rozpocznie nadawanie 16 kwietnia 2017 r.

W nocy z 15 na 16 kwietnia 2017 r. rozpoczyna nadawanie Radio Plus Lublin. Pojawi się ono na dotychczasowej częstotliwości Radia eR – 87,9 FM. Początkowo nadawany będzie program ogólnopolski, natomiast od wtorku, 18 kwietnia, będzie można usłyszeć serwisy informacyjne i programy przygotowywane przez dziennikarzy lubelskiego oddziału radia.

 

Zdjęcie użytkownika Grzegorz Stapiński.

 

Pojawienie się na falach eteru nowej stacji, to efekt umowy, jaką Archidiecezja Lubelska zawarła z Porozumieniem Radiowym Plus (Grupa Radiowa Time) na wejście do sieci Radia Plus. Lubelskie Radio eR po uzyskaniu zgody KRRiT zmieniło nazwę na Radio Plus Lublin.

Współpraca obejmuje udostępnienie krajowych serwisów informacyjnych, elementów programu sieciowego oraz formatu muzycznego Radia Plus („Przeboje z nutą nostalgii”). Jednocześnie stacja nie rezygnuje z silnej oferty lokalnych programów. Radio Plus Lublin nadawać będzie serwisy lokalne w ciągu całego dnia a w godzinach 16.00 – 20.00 na antenie stacji emitowany będzie własny program informacyjno-publicystyczny, poświęcony w całości tematyce lokalnej, najważniejszym sprawom regionu i tematom związanym z życiem religijnym mieszkańców Archidiecezji Lubelskiej.

Zgodnie z nominacją Metropolity Lubelskiego abp. Stanisława Budzika lubelskimoddziałem Radia Plus pokieruje ks. Krzysztof Podstawka, współpracujący z Radiem eR od 2006 roku. Zespół Radia Plus Lublin tworzy 5 dziennikarzy, z których większość stanowią dotychczasowi pracownicy Radia eR.

Radia Plus Lublin można słuchać na częstotliwości 87,9 FM a wkrótce także on-line na stronie: www.radioplus.pl

Zobacz także

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.