Technologia - Promocje

Sony ogłasza rozpoczęcie szóstej edycji programu Sony Research Award

Firma Sony poinformowała, że przyjmuje zgłoszenia do szóstej edycji programu nagród badawczych „Sony Research Awards”. Program zapewnia finansowanie badań nad rozwojowymi i innowacyjnymi technologiami we współpracy z własnymi grupami badawczymi firmy Sony. Zgłoszenia mogą nadsyłać uniwersytety z USA, Kanady, 17 krajów europejskich (w tym 8 nowych)* oraz, od tego roku, także z Indii.

 

— Od powstania w 2016 r. konkurs Sony Research Awards otwiera wyjątkowe możliwości zarówno przed naukowcami, jak i firmą Sonymówi Toru Katsumoto, wiceprezes wykonawczy i dyrektor ds. technologii w Sony Group Corporation. — W tym roku do krajów biorących udział w programie dołączyły Indie, co umożliwia nam dostęp do ogromnej puli wybitnych talentów. Nie możemy się doczekać nowych relacji, które stworzymy w nadchodzącym roku.

Program Sony Research Award Program obejmuje dwie nagrody: Faculty Innovation Award i Focused Research Award. Obie koordynowane są przez Centrum Badawczo-rozwojowe Sony i mogą mieścić się w trzech szerokich kategoriach tematycznych: „Technologia informacyjna”, „Urządzenia i materiały” oraz „Nauki przyrodnicze”. Nagrody te stwarzają naukowcom nowe możliwości angażowania się w nowatorskie badania mające na celu wprowadzanie w życie przełomowych technologii.

W ramach nagrody Faculty Innovation Award kierownicy projektów otrzymują kwotę do 100 tys. dolarów na okres jednego roku (z możliwością przedłużenia) na projekty, które w szerokim zakresie wpisują się w bieżące zainteresowania badawcze firmy Sony. Nagroda ta ma pomóc firmie Sony w przyspieszeniu i rozszerzeniu tworzenia nowych koncepcji poprzez wykorzystanie już prowadzonych badań w ramach partnerstwa z uczelniami wyższymi.

Nagroda Focused Research Award zapewnia wsparcie w wysokości do 150 tys. dolarów na jeden rok (z możliwością przedłużenia) na prowadzenie badań bardziej skoncentrowanych na obszarach bezpośredniego zainteresowania firmy Sony. Wydziały akademickie mogą prowadzić nowe badania — lub rozwijać i kontynuować już prowadzone — dzięki ścisłej współpracy z wewnętrznym zespołem badawczym firmy Sony.

— Program Sony Research Award i współpraca z zespołem Sony były dla nas niezwykle satysfakcjonujące — mówi profesor Mohit Gupta z University of Wisconsin-Madison.Zyskaliśmy rzadką możliwość bezpośredniej współpracy z działem badań i rozwoju wielkiej firmy technologicznej. Wnikliwe dyskusje z zespołem Sony i jego rady przez cały czas trwania projektu miały niezwykle pozytywny wpływ na nasze badania. W szczególności nieocenione były zachęty i wsparcie dla naszych starań, aby wychodzić z naszymi badaniami „poza mury laboratorium”, do świata rzeczywistego.

— Współpraca z firmą Sony przez ostatnie trzy lata, w ramach Sony Research Award Program, była fantastycznym doświadczeniempowiedział profesor Song Han z Massachusetts Institute of Technology. — Zaawansowane badania nad sztuczną inteligencją prowadzone przez Sony otworzyły nam oczy na wiele realnych problemów do rozwiązania. Biorąc pod uwagę fakt, że Sony tworzy wiele urządzeń brzegowych mogących współpracować z SI, jest to doskonała okazja, aby rozszerzyć zakres naszych badań z korzyścią dla całej ludzkości.

Wnioski mogą składać kierownicy projektów z poszczególnych uczelni — asystenci, docenci lub profesorowie. Cele, warunki publikacji oraz kwestie dotyczące własności intelektualnej zostaną wspólnie uzgodnione pomiędzy nagrodzoną instytucją a firmą Sony. Termin składania wniosków upływa 15 września 2021 r., nominowani do nagrody zostaną o tym powiadomieni około marca 2022 r.

Więcej informacji na temat grantów, a także listę dotychczasowych laureatów, można znaleźć na stronie https://www.sony.com/research-award-program.

* Kraje europejskie objęte programem (kraje, które w 2021 r. mogą brać udział w programie po raz pierwszy, wyróżniono wytłuszczenie) to: Austria, Belgia, Dania, FinlandiaFrancjaHiszpania, Holandia, Irlandia, Luksemburg, Niemcy, NorwegiaPolskaPortugalia, Szwajcaria, Szwecja, Wielka Brytania, Włochy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *