Sport bez fikcji: Pocałunek Śmierci

Już w najbliższy poniedziałek, 22. sierpnia, w CANAL+ SPORT premiera wyjątkowego dokumentu autorstwa dziennikarza nc+, Macieja Klimka, pt. „Pocałunek Śmierci”. Film ukazuje kulisy występu KGHM Zagłębia Lubin w eliminacjach Ligi Europy UEFA.

Podczas wszystkich meczów, wyjazdów, zgrupowań piłkarzom KGHM Zagłębia Lubin towarzyszyła ekipa CANAL+. Maciej Klimek, na czas występów „Miedziowych” w eliminacjach Ligi Europy UEFA, stał się częścią drużyny Piotra Stokowca.Kamery i mikrofony towarzyszyły trenerom i piłkarzom w miejscach z reguły niedostępnych dla telewizji.

Siłą tego dokumentu są emocje, rzadko ekipa telewizyjna może być aż tak blisko piłkarskiej szatni. Na sześć tygodni staliśmy się częścią drużyny - razem podróżowaliśmy, razem jedliśmy, razem przeżywaliśmy zwycięstwa i porażkimówi autor dokumentu, Maciej Klimek.

KGHM Zagłębie Lubin dotarło w tym sezonie do III rundy eliminacji Ligi Europy UEFA. To najlepszy wynik spośród wszystkich polskich drużyn startujących w tych rozgrywkach. „Miedziowi” rozpoczęli zmagania od starcia z bułgarską Slavią Sofia, a następnie w rzutach karnych wyeliminowali serbski Partizan. W III rundzie podopieczni Piotra Stokowca ulegli wicemistrzowi Danii, Sonderjyske.

Zagłębie nie ma gwiazd. Ich największym atutem jest jedność - drużyna, a liderem trener. Piotr Stokowiec potrafił wycisnąć z tych chłopaków więcej niż sami mogliby przypuszczaćtwierdzi Maciej Klimek.

Przykład zespołu z Lubina pokazuje, że gra w pucharach nie musi być dla klubu tytułowym „Pocałunkiem Śmierci”. Po 5. kolejkach LOTTO Ekstraklasy KGHM Zagłębie jest liderem tabeli. „Miedziowi” w tym sezonie nie przegrali jeszcze ani jednego spotkania. Występ zespołu Piotra Stokowca był dobrą wizytówką polskiej piłki.

Ten film udowadnia, że w piłce nie ma miejsca na kalkulację, a istotą sportowego życia jest wygrywanie. Najważniejsze, żeby po meczu móc spojrzeć w lustro i powiedzieć – dałem z siebie wszystkomówi autor dokumentu.

Dokument pozwoli widzom lepiej poznać piłkarzy KGHM Zagłębia Lubin, zobaczyć jak wyglądają przygotowania zespołu „od kuchni, a także poczuć jak „pachnie piłkarska szatnia”.

Będą łzy szczęścia i łzy żalu. Będzie dużo śmiechu i sporo nerwów. Wzloty i upadki. Jednym słowem – prawdziwe życie piłkarskiego zespołu. To po prostu trzeba zobaczyćzaprasza Maciej Klimek.

poniedziałek, 22 sierpnia

22:00 Sport bez fikcji: Pocałunek Śmierci; CANAL+SPORT

autor: Maciej Klimek

Zobacz także

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.