Sportowy weekend w Telewizji Polskiej

W niedzielę, 27 czerwca w TVP1 i TVP Sport ponad 7,2 mln kibiców wg *MOR obejrzało w momencie najwyższej oglądalności, mecz reprezentacji Belgii z Portugalią. Średnio spotkanie na obu antenach oglądało 6,2 mln osób. Według **NAM, w weekend liderem oglądalności wśród wszystkich stacji telewizyjnych była TVP1 osiągając odpowiednio udziały w sobotę 10,4%, a w niedzielę 12%.

 

Według NAM największą widownię weekendu zgromadził wczorajszy mecz Euro 2020 rozegrany pomiędzy Belgią, a Portugalią, który oglądało średnio na antenach TVP1, TVP Sport i TVP 4K 3,8 mln widzów (udziały 29,9%). W momencie najwyższej oglądalności rozgrywkę na trzech antenach zobaczyło 4,5 mln widzów, przy łącznych udziałach na poziomie 42%.

Średnio ponad 2 mln widzów w TVP1 zgromadził także niedzielny finałowy mecz Ligi Narodów w Piłce Siatkowej Mężczyzn, w którym reprezentacja Polski zmierzyła się z Brazylią. Udziały Jedynki w trakcie spotkania kształtowały się na poziomie 22,1%. Finał Ligi Narodów Siatkarzy zgromadził najwyższą widownię spośród tegorocznych meczów. W momencie najwyższej oglądalności transmisję oglądało 2,4 mln widzów, udziały wyniosły 26% (dane NAM).

*MOR – Model Oglądalności Rzeczywistej
**NAM – Nielsen Audience Measurement

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *