Święta, Sylwester 2016 i Nowy Rok 2017 w TVP Seriale

Największe serialowe przeboje Telewizji Polskiej ostatnich lat („Ranczo”, „Ojciec Mateusz”, „Komisarz Alex”, „Rodzinka.pl”, „Na sygnale”), arcyzabawne komedie polskie: MIŚ, U PANA BOGA ZA PIECEM, U PANA BOGA ZA MIEDZĄ, POKAŻ KOTKU, i inne , to propozycje kanału TVP SERIALE na Boże Narodzenie, Sylwestra i Nowy Rok.

24 GRUDNIA 2016, WIGILIA

RANCZO seria IX, odc. 108, 109, 110, 111, 112, 113, 114  – godz. 09:50, 10:45, 14:20, 15:15, 16:10, 22:25, 23:20

Komediowy serial wszech czasów, który w zabawny sposób pokazuje „duszę Polaka”. Znakomita propozycja dla sympatyków pełnej podtekstów rozrywki. Serial zawiera wątki nawiązujące do współczesnych realiów, a wszystko przedstawione jest w zabawnych dialogach, obnażających typowe polskie kompleksy i przywary. Akcja serialu rozgrywa się we wsi Wilkowyje. Amerykanka polskiego pochodzenia dziedziczy dworek przodków – tytułowe ranczo. Przyjeżdża do Polski z zamiarem wyremontowania go. Ludzie, z jakimi się spotyka, problemy, jakie przed nią stają i sytuacje, z jakimi musi sobie radzić, składają się na ironiczny, a jednocześnie bardzo realistyczny obraz życia i mentalności wiejskiej społeczności.

OJCIEC MATEUSZ seria IV odc. 52  godz. 13:25

Bijący rekordy popularności polski serial zrealizowany w oparciu o włoski format „Don Matteo”. Serial o zabarwieniu sensacyjno-kryminalnym, którego akcja rozgrywa się w Sandomierzu i jego okolicach. Powracający z misji na Białorusi ksiądz Mateusz zostaje proboszczem w niewielkiej parafii. Okazuje się człowiekiem dobrze znającym życie, mającym też prawdziwy talent do rozwiązywania zagadek kryminalnych.

KOMISARZ ALEX seria VII odc. 79 – godz. 08:55

Serial opowiada o pracy i życiu prywatnym łódzkich policjantów. Główny wątek skupia się wokół trójki pracowników biura kryminalnego i ich pomocnika – owczarka niemieckiego – tytułowego Alexa, który skutecznie przyczynia się do schwytania przestępców. Każdy z odcinków serialu przedstawia odrębną zamkniętą historię, zakończoną rozwikłaniem kryminalnej zagadki. To adaptacja austriackiego serialu „Kommissar Rex”, realizowanego w latach 1994-2004 oraz jego włoskiej wersji „Il commissario Rex”.

RODZINKA.PL seria V, odc. 121, 122, 123 godz. 03:45, 04:15, 04:50

Boscy mają trójkę dzieci. Poznali się jeszcze na studiach i od tej pory stanowią zgodne i kochające się małżeństwo. Zakochali się w sobie od pierwszego wejrzenia, a owocem ich miłości był Tomek. Niedługo później przychodzi na świat kolejny syn Jakub – zamknięty w sobie i nieśmiały. Średnia latorośl, to w odróżnieniu od najstarszej, typ sportowca i maniak deskorolki. Najmłodszy, syn Kacper lubi podkreślać, że z racji wieku wszystko mu się należy. Boscy mieszkają pod Warszawą w przestronnym, kupionym na kredyt domu. Ludwik, głowa rodziny, jest architektem i pracuje w domu. Natalia Boska wróciła do pracy po kilku latach poświęconych na wychowanie dzieci.

NA SYGNALE seria II, odc. 37, 38  – godz. 05:45, 06:15

Serial przedstawia pracę ratowników medycznych – czteroosobowej załogi karetki reanimacyjnej. W każdym odcinku pokazane są kolejne wezwania do osób znajdujących się w sytuacji zagrażającej życiu lub zdrowiu. Serial jest pierwszym w historii TVP spin-offem (nowym serialem powstałym na bazie dużej popularności bohaterów lub wątków produkcji oryginalnej). Bohaterowie „Na sygnale” swoją bazę mają w szpitalu w Leśnej Górze, gdzie toczy się akcja serialu TVP2 „Na dobre i na złe”.

OFICEROWIE odc. 10  – godz. 02:00

Serial kryminalny o pracy młodych oficerów grupy specjalnej Centralnego Biura Śledczego. Do bohaterów znanych z serialu „Oficer”, podkomisarza Tomasza Kruszyńskiego „Kruszona” i nadkomisarz Aldony Ginko, dołącza 25-letnia podkomisarz Alicja Szymczyszyn, absolwentka psychologii, która już na studiach zwróciła uwagę specjalistów od rekrutacji kadr. Inteligentna, wrażliwa, ale zarazem obdarzona silnym charakterem i wyjątkową intuicją dziewczyna musi udowodnić, że faktycznie nadaje się do pracy w policji.

SPRAWIEDLIWI odc. 4  – godz. 02:50

Siedmioodcinkowy serial wojenny, opowiada o Polakach, którzy z narażeniem życia pomagali Żydom przeżyć wojnę. Ich dramatyczne wybory i tragiczne losy ukazuje dominująca w serialu część historyczna, obejmująca lata 1938 - 1945. Głównymi bohaterami serialu są młodzi małżonkowie Basia i Stefan Kowalscy. Stefan jest inżynierem architektem, Basia pielęgniarką, działającą na rzecz Konspiracyjnej Rady Pomocy Żydom Żegota. W czasie współczesnym, w 2008 roku, Barbara zostaje odznaczona medalem Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata. Widnieje na nim napis pochodzący z Talmudu "Kto ratuje jedno życie - ratuje cały świat".

CZTERDZIESTOLATEK odc. 15, 16 – godz. 06:45, 07:55

Serial komediowy, który z ogromnym poczuciem humoru opowiada o codziennym życiu w Polsce w latach siedemdziesiątych. Bohater - inżynier Karwowski to człowiek pracy, który dzięki niej nabiera poczucia własnej wartości. Pracuje na trzech największych w latach siedemdziesiątych inwestycjach budowlanych w Warszawie: na budowie Trasy Łazienkowskiej, Dworca Centralnego i Trasy Toruńskiej. Znakomite role Andrzeja Kopiczyńskiego, Anny Seniuk i Romana Kłosowskiego.

07 ZGŁOŚ SIĘ odc. 8  – godz. 17:05

Kultowy serial kryminalny. Głównym bohaterem jest Porucznik Borewicz. Niezwykle sprawny i pewny siebie. Bywały w świecie, umie znaleźć się w każdej sytuacji. Rozwiąże najtrudniejszą kryminalną zagadkę.

U PANA BOGA ZA PIECEM, godz. 11:40 (powtórka 26 grudnia godz. 05:50)

Film z 1998 r. w reżyserii Jacka Bromskiego. Pierwsza część trylogii filmowej mieszczącej również „U Pana Boga w ogródku” i „U Pana Boga za miedzą”. Autobus, przewożący pasażerów z Białorusi, zostaje sterroryzowany przez ukraińską mafię. Przestępcy żądają haraczu. Jedna z pasażerek, Marusia – nie chcąc złożyć okupu – zostaje wysadzona na pobliskim przystanku. Postanawia złożyć zeznania na posterunku policji w Królowym Moście. Ma nadzieję na odzyskanie zabranych dolarów. Zostaje ugoszczona w organistówce, w pobliskiej parafii. Przy okazji poznaje Witka, organistę. Wiedząc, że niedługo będzie musiała opuścić Polskę, zobowiązuje się zaśpiewać „Ave Maria” na ślubie córki wójta Królowego Mostu. W międzyczasie komendant Królowego Mostu prowadzi śledztwo przeciw bossowi ukraińskiej mafii – „Gruzinowi”.

JA WAM POKAŻĘ!, godz. 18:15

Judyta zbliżająca się do czterdziestki atrakcyjna rozwódka i matka niespełna 18 letniej córki, nadal pracuje w redakcji poczytnego pisma dla kobiet, gdzie odpowiada na listy czytelniczek. Jej związek z Adamem, przystojnym redaktorem radiowym, rozwija się w najlepsze. Ale nie jest on akceptowany ani przez rodziców Judyty, ani jej córkę, która marzy o tym, żeby jej rodzice znowu byli razem. Postanawia zrobić więc wszystko, żeby tak się stało. W sieć intryg Tosia wciąga dziadków i najlepszą przyjaciółkę Judyty – Ulę …

MIŚ, godz. 20:20

Kultowa komedia Stanisława Barei opowiada o absurdach życia w PRL-u. Główny bohater Ryszard Ochódzki (zwany Misiem) jest prezesem klubu sportowego „Tęcza”. Podczas wyjazdu za granicę zostaje zatrzymany, bo z jego paszportu wyrwano kilka kartek. Podejrzewa o to byłą żonę, która chce opóźnić jego wyjazd i dotrzeć do Londynu przed nim. Byli małżonkowie założyli bowiem przed laty konto w jednym z londyńskich banków. Pieniędzmi zdeponowanymi za granicą żadne z nich nie chce się dzielić. Ochódzki, przy pomocy zaprzyjaźnionego reżysera, zaczyna szukać sobowtóra. Z jego paszportem chce pojechać do Londynu.

POKAŻ KOTKU, CO MASZ W ŚRODKU, godz. 00:15 (powtórka 25 grudnia godz. 18:35)

Seria niefortunnych zdarzeń stawia na głowie życie dwóch mężczyzn - Andrzeja i Zygmunta. Ojciec Andrzeja nagle postanawia ożenić się z tajemniczą nieznajomą, a wkrótce potem traci wszystkie oszczędności. Andrzej, próbując desperacko odzyskać straconą fortunę, porywa podejrzaną o kradzież dziewczynę i zakochuje się w niej od pierwszego uprowadzenia. Tymczasem Zygmunt musi zmierzyć się jednocześnie z natrętnym adoratorem swojej żony oraz brzemiennym w skutki romansem pewnej nastolatki. Zygmunt szuka pomocy u zaprzyjaźnionego doktora, jednak ten zajęty jest flirtowaniem z ponętną pielęgniarką. Jakby tego było mało, komediową intrygę zagmatwają jeszcze - seksowna uczennica z niekonwencjonalnymi pomysłami na mężczyzn, łasy na pieniądze i wdzięki niewieście leśniczy, dociekliwy ksiądz, wielki szu adwokatury, szef stacji benzynowej zawsze na gazie i niezwykła istota w kolorowym sweterku, której poczynania zaskoczą każdego.

25 GRUDNIA 2014, BOŻE NARODZENIE

RANCZO seria IX, odc. 111, 112, 113, 114, 115, 116, 117  – godz. 09:40, 10:40, 14:35, 15:30, 16:30, 22:25, 23:20

RODZINKA.PL seria V, odc. 124, 125, 126 godz. 03:35, 04:05, 04:40

NA SYGNALE seria II, odc. 39  – godz. 05:50

KOMISJA MORDERSTW odc. 12godz. 01:55

Dwunastoodcinkowy serial opowiada historię grupy policjantów z Wydziału Spraw Niewyjaśnionych. Kryminalne zagadki z przeszłości wpływają na współczesne sprawy, plączą losy ludzi, zmieniają bieg historii, by w końcu tajemnice ukryte w zakamarkach dolnośląskich archiwów wyszły na jaw.

JA WAM POKAŻĘ odc. 2 – godz. 08:45

13 – odcinkowy serial obyczajowy, telewizyjna adaptacja bestselleru Katarzyny Grocholi. W stosunku do wersji kinowej znacznie zmieniono obsadę, dodano kilka postaci, oraz rozbudowano wątki poboczne. Judyta jest więc pełną ciepła i uroku osobistego rozwódką około czterdziestki, matką 18 - letniej Tosi. Po rozwodzie z mężem, bogatym biznesmenem, który zostawił ją dla znacznie młodszej Joli, związała się z Adamem, przystojnym naukowcem. Judyta zaprasza rodziców na kolację, podczas której Adam oficjalnie informuje ich i Tosię, że poprosił Judytę o rękę. Rodzice od razu planują wielkie wesele, nie pytając o zdanie samych zainteresowanych, którzy marzyli o kameralnej uroczystości. Natomiast Tosia wpada w złość, bo matrymonialne plany matki i jej partnera całkowicie przekreślają jej nadzieje na ponowne połączenie rozwiedzionych rodziców…

BLONDYNKA seria V, odc. 55 godz. 13:35

Współczesny serial obyczajowy. Tytułową blondynką jest Sylwia Kubus, urocza lekarka weterynarii. Wkrótce po studiach, razem z grupą znajomych, prowadzi lecznicę weterynaryjną w Warszawie. Splot wydarzeń losowych i komplikacje uczuciowe sprawiają, że Sylwia postanawia wyjechać na wieś i tam pracować jako weterynarz.

RATOWNICY odc. 6 – godz. 02:45

„Ratownicy” Marcina Wrony to opowieść o braterstwie ludzi współpracujących ze sobą, by ratować życie ludzkie. Wobec tragedii w górach ich konflikty i dramaty tracą znaczenie. Muszą współpracować i bezwzględnie sobie ufać. Spory z najbliższymi, urazy powypadkowe oraz skomplikowane uczuciowo związki dowodzą, że nic nie jest proste i jednoznaczne. Przyjaciel może okazać się spiskującym wrogiem, ukrywającym liczne tajemnice, a niebezpieczne akcje ratunkowe niespodziewanie mogą zbliżyć do siebie zupełnie obcych ludzi.

07 ZGŁOŚ SIĘ odc. 7, 8  – godz. 06:25, 07:40

CZTERDZIESTOLATEK odc. 17 – godz. 17:25

U PANA BOGA ZA MIEDZĄ, godz. 11:35 (powtórka 26 grudnia godz. 07:35 )

"Złoty Granat" na Festiwalu Filmów Komediowych w Lubomierzu w 2009 roku. Trzeci po "U Pana Boga za piecem" i "U Pana Boga w ogródku" film z komediowego cyklu o mieszkańcach podlaskiego miasteczka Królowy Most. Nad Królowym Mostem zbierają się ciemne chmury, a dzwon, który dotychczas harmonijnie odmierzał czas, pewnego dnia zabrzmiał fałszywie. Po 20 latach emigracji, z Ameryki wraca w białym kabriolecie Staś Niemotko. Miasteczko niby nic się nie zmieniło, ludzie ci sami, ale z ojcowizny pozostały same zgliszcza. Do miasteczka przybywa też Marina, atrakcyjna, dojrzała i samotna instruktorka, by zapoznać miejscową policję z tajnikami obsługi komputera. Wreszcie można wyciągnąć z sejfu laptopa, który spokojnie czekał na lepsze czasy. A tymczasem w Królowym Moście zbliżają się wybory burmistrza. Od lat z powodzeniem startuje ten sam kandydat, który mógł liczyć na poparcie i proboszcza, i komendanta. Teraz o fotelu burmistrza zaczyna marzyć także inny kandydat, Śliwiak, miejscowy przedsiębiorca. Gość z Ameryki zostaje szefem jego sztabu wyborczego. Obecnego burmistrza czynnie popiera armia młodych narodowców z jego zięciem Marianem Cieleckim na czele. Śliwiak sprowadza do obrony bandę Gruzina, który 10 lat wcześniej został wygnany z miasteczka przez komendanta. Rozboje, haracze, zastraszanie stają się smutną codziennością mieszkańców Królowego Mostu. Proboszcz musi podjąć jedną z najtrudniejszych decyzji w życiu. Czy dla przywrócenia spokoju w miasteczku zgodzić się na drastyczne rozwiązanie, które niewiele ma wspólnego z etyką chrześcijańską?

ASTERIX NA OLIMPIADZIE, godz. 20:20 (powtórka 26 grudnia godz. 14:40)

Fabuła trzeciego filmu aktorskiego opartego na słynnym komiksie Rene Goscinnny'ego i Alberta Uderzo jest dość prosta. Oto pewien mieszkaniec jedynej galijskiej wioski nie podbitej przez Rzymian nawiązuje listowny, a mimo to płomienny romans z grecką księżniczką. Kiedy w końcu zebrał się na odwagę, by ją ujrzeć na własne oczy, okazało się, że zobaczył więcej niż pragnął: groźnego rywala o względy Greczynki. Oto bowiem, aby zdobyć księżniczkę dzielny, acz cherlawy, Romantix musi wygrać Igrzyska Olimpijskie - a rywala ma godnego - przybranego syna Cezara - Brutusa...

E=MC2, godz. 00:15 (powtórka 26 grudnia godz. 20:25)

Komedia nagrodzona Srebrnym Granatem na Festiwalu Filmów Komediowych w Lubomierzu oraz Złotym Biletem, nagrodą Stowarzyszenia "Kina Polskie" za rekordową frekwencję w kinach. Max jest świetnie zapowiadającym się doktorem filozofii. Skromna pensja naukowca i znikome perspektywy na lepszą przyszłość, zmuszają go do poszukiwania dodatkowych źródeł dochodu. Max pisze prace magisterskie, dyplomowe i licencjackie na zamówienie. Jedną z jego klientek zostaje Stella, studentka ostatniego roku pedagogiki. Pozornie prosta sprawa komplikuje się, gdy Max zakochuje się w Stelii, która jest dziewczyną Ramzesa -zazdrosnego o nią wpływowego gangstera.

26 GRUDNIA 2014, II DZIEŃ ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

RANCZO seria IX, odc. 113, 114, 115, 116, 117; seria X, odc. 118, 119  – godz. 10:55, 11:55, 12:50, 16:45, 17:40, 22:10, 23:05

OJCIEC MATEUSZ seria XVI, odc. 203; seria V, odc. 57, 58, 59, 60  godz. 09:35, 13:45, 23:55, 00:50, 01:40

KOMISARZ ALEX seria VII odc. 79 – godz. 02:35.

RODZINKA.PL seria V, odc. 124 godz. 10:25

ROZMOWY KONTROLOWANE, godz. 18:40 (powtórka 26 grudnia godz. 03:25)

Zrealizowana w 1991 roku przez Sylwestra Chęcińskiego kontynuacja losów bohatera filmu "Miś”. Pierwsza komedia o stanie wojennym. Autorzy traktują z przymrużeniem oka zarówno funkcjonariuszy SB jak i działaczy Solidarności. Grudzień 1981 r. Pułkownik SB Molibden zastaje Ryszarda Ochódzkiego, prezesa Klubu Sportowego "Tęcza", w intymnej sytuacji z własną żoną. Od lat kryje nieczyste interesy prezesa. Teraz wymusza na wystraszonym Ryszardzie, aby kupił dla niego na swoje nazwisko gospodarstwo w Suwalskiem. W Suwałkach wszystkie urzędy obsadzone są przez solidarnościowych działaczy, więc Ochódzki musi wstąpić do związku, aby dokonać transakcji. Nadchodzi 13 grudnia, pierwszy dzień stanu wojennego. Przez przypadek Ryszard Ochódzki staje się bohaterem walczącego podziemia. Milicja i SB ścigają go po całej Polsce listem gończym. Tymczasem jeden z generałów bezpieki oznajmia pułkownikowi Molibdenowi, że wie o jego przestępstwach dokonywanych razem z Ochódzkim. W trosce o własną karierę i bezpieczeństwo Molibden postanawia zabić prezesa klubu "Tęcza". Ochódzkiego może już tylko uratować ucieczka za granicę. W kobiecym przebraniu ma udać się do Szwecji.

31 GRUDNIA 2014, SYLWESTER

RANCZO seria IX, odc. 113, 114, 115, 116, 117; seria X, odc. 118, 119  – godz. 09:55, 10:50, 15:20, 16:20, 17:15, 21:55, 22:50

OJCIEC MATEUSZ seria V, odc. 58, 59  godz. 20:15, 21:05

KOMISARZ ALEX seria VII odc. 80 – godz. 08:50

RODZINKA.PL seria V, odc. 123, 124, 125, 126, 127, 128  – godz. 11:45, 12:20, 12:50, 04:00, 04:25, 04:55

KOMISJA MORDERSTW odc. 12godz. 03:10

NA SYGNALE seria II, odc. 40  – godz. 05:45

CZTERDZIESTOLATEK odc. 16, 17 – godz. 06:50, 07:50

ASTERIX I OBELIX KONTRA CEZAR, godz. 13:25

Ekranizacja słynnego francuskiego komiksu o mieszkańcach pewnej wioski w Galii, uparcie walczących z Rzymianami. Akcja toczy się w I wieku przed naszą erą, Galia (współczesna Francja) okupowana jest przez Rzymian. Na północy kraju istnieje jednak niewielka wioska, której mieszkańcy zwycięsko opierają się okupantowi. Galowie są niezwyciężeni, ponieważ nabierają nadludzkiej siły po zażyciu magicznego eliksiru druida Panoramiksa. Niestety, Rzymianie odkrywają ich sekret i porywają druida, aby wydobyć od niego przepis na napój. Asteriks i Obeliks wyruszają na pomoc Panoramiksowi.

ASTERIX I OBELIX: MISJA KLEOPATRA, godz. 18:15

Ekranizacja słynnego francuskiego komiksu o mieszkańcach pewnej wioski w Galii, uparcie walczących z Rzymianami. Akcja toczy się w I wieku przed naszą erą, Galia (współczesna Francja) okupowana jest przez Rzymian. Na północy kraju istnieje jednak niewielka wioska, której mieszkańcy zwycięsko opierają się okupantowi. Tym razem Asterix i Obelix wyruszają do Egiptu, aby pomóc architektowi Numrobisowi wybudować nowy pałac dla Kleopatry, królowej Egiptu.

RANDKA W CIEMNO, godz. 23:45          

Opowieść o miłosnych perypetiach notorycznego podrywacza Karola i ślicznej Majki, których drogi się skrzyżowały za sprawą tytułowego programu telewizyjnego. Karol trafia do „Randki w ciemno" w wyniku zakładu z kolegami. Majce występ w programie załatwiają przyjaciółki, które chcą, by w ten sposób zapomniała o dawnym narzeczonym. Podczas programu spośród kandydatek do randki Karol wybiera właśnie Majkę. Para losuje romantyczny wypad do słonecznego kurortu. W podróży towarzyszy im ekipa telewizyjna.

13 DZIELNICA - ULTIMATUM, godz. 01:25

Sequel 13 - stej dzielnicy filmu wg scenariusza Luca Besson, który podbił Francję i nie tylko, dzięki zapierającym dech w piersiach sekwencjom ucieczek i walki, a to wszystko dzięki odtwórcy roli Leito - Davidowi Belle. Akcja filmu zaczyna się wkrótce po zakończeniu części pierwszej. Leito i Kapitan Damien (w tej roli także wyśmienity akrobata i kaskader) wracają do 13-tej dzielnicy z misją sprowadzenia spokoju do tego pogrążonego w chaosie miejsca, kontrolowanego przez pięć różnych gangów. Mają niewiele czasu, bo tajne służby ochrony Paryża właśnie szykują się do wkroczenia ze swoim drastycznym planem stłumienia przestępców.

1 STYCZNIA 2017, NOWY ROK

RANCZO seria IX, odc. 116, 117; seria X, odc. 118, 119, 120, 121, 122  – godz. 09:50, 10:50, 14:25, 15:25, 16:20, 22:05, 23:00

RODZINKA.PL seria V, odc. 126, 127, 128, 129, 130, 131 godz. 11:45, 12:20, 12:50, 03:40, 04:15, 04:45

BLONDYNKA seria V, odc. 56 godz. 13:30

NA SYGNALE seria II, odc. 41  – godz. 05:45

CZAS HONORU seria V, odc. 53  – godz. 23:55

Wiosną 1941 r. grupa przeszkolonych w Anglii polskich żołnierzy została zrzucona na teren okupowanej Polski, w celu przeprowadzania akcji dywersyjnych. Poznajemy ich losy w czasie wojny i w okresie powojennym, kiedy stali się „żołnierzami wyklętymi”. Głównym wątkiem treści serialu jest uwięzienie jednego z bohaterów na Pawiaku oraz realizowany przez Niemców misterny plan stworzenia fikcyjnej organizacji, która przenika do struktur Armii Krajowej. „Czas honoru” odwołuje się do fascynującej i stosunkowo mało znanej karty historii polskiego ruchu oporu podczas II wojny światowej.

JA WAM POKAŻĘ odc. 3 – godz. 08:55

07 ZGŁOŚ SIĘ odc. 8, 9  – godz. 06:20, 07:30

RATOWNICY odc. 7 – godz. 00:50

C.K. DEZERTERZY cz. I  godz. 17:20

Nagroda Ministra Kultury i Sztuki I stopnia za reżyserię w 1987, "Złote Grono" dla Marka Kondrata na LLF w Łagowie w 1987 r. , "Złota Kaczka", nagroda tygodnika "Film" w 1986 r. Bijąca rekordy popularności ekranizacja powieści Kazimierza Sejdy. Filmowa farsa nawiązuje do nieśmiertelnych przygód dobrego wojaka Szwejka. Rok 1918. Do garnizonu na węgierskiej prowincji przybywa nowy zastępca dowódcy, oberleutnant von Nogay. Austriak von Nogay jest służbistą, ktory chce uczynić z wielonarodowościowej zbieraniny dekowników doborową kompanię żołnierzy. Wśród szeregowców znajduje się też młody Polak Jan Kaniowski, zwany Kanią. Wraz z Węgrem Benedekiem planuje ucieczkę. Do dezerterów chce się również przyłączyć kancelista, wiedeński Żyd Haber, który dostarcza im czyste blankiety rozkazów wyjazdu, niezbędnych w podróży po monarchii austro – wegierskiej. Zaopatrzeni w odpowiednie papiery przyjaciele wsiadają do pociągu jadącego do Koszyc.

C.K. DEZERTERZY cz. II  godz. 18:55

Po tygodniowym pobycie w Koszycach spędzonym w towarzystwie dziewcząt z półświatka, Kania, Benedek, Haber, Baldini i Czech Chudej postanawiają wyruszyć do Budapesztu. W pociągu przysiada się do nich krewki wachmistrz żandarmerii eskortujący fotografa, oskarżonego o szpiegostwo. Przyjaciele dają nauczkę nadgorliwemu służbiście i uwalniają więżnia. W podzięce fotograf funduje im poźniej wesołą zabawę w Budapeszcie. Alkoholowe wyczyny przyjaciół opisuje następnego dnia prasa. W tej sytuacji bohaterowie postanawiają jak najszybciej wyjechać do Wiednia. Upokorzony wachmistrz udaremnia im ten zamiar i doprowadza do ich aresztowania. W rodzimym garnizonie odbywa się sąd nad piątką dezerterów. Oskarzycielem jest von Nogay, który żąda kary śmierci. Rozprawę przerywa wiadomość o abdykacji cesarza. Oznacza to kres monarchii austro - wegierskiej i koniec wojny. Wszyscy żołnierze mogą opuścić koszary i odjechać do swoich domów.

80 MILIONÓW godz. 20:15 (powtórka 1 stycznia godz. 01:45)

Film autora "Małej Moskwy" o legendarnej akcji opozycjonistów. Dolny Śląsk, jesień 1981 roku. Po serii prowokacji SB, konfrontacja opozycji z komunistami wydaje się nieunikniona. Tuż przed ogłoszeniem stanu wojennego, młodzi działacze Solidarności postanawiają zagrać va banque i organizują brawurową akcję wyprowadzenia z wrocławskiego banku 80 milionów związkowych pieniędzy, zanim konto zostanie zablokowane. Funkcjonariusze Służby Bezpieczeństwa podążają za nimi krok w krok. Rozpoczyna się pasjonująca rozgrywka, w którą zostają zaangażowani duchowni i... cinkciarze. Każda ze stron ma asy w rękawie...

 

Zobacz także

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.